Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers bitcoin gaat verder omhoog na recente afstraffing

Koers bitcoin gaat verder omhoog na recente afstraffing

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin ging maandag opnieuw omhoog, waarmee 's werelds bekendste cryptomunt verder herstel liet zien van de recente scherpe waardedaling. De prijs klom maandag met meer dan 6 procent tot ruim 44.350 dollar. Ook andere digitale munten zoals ethereum en dogecoin stegen in waarde.

De bitcoin is nu al vijf dagen op rij aan het stijgen, de langste winstreeks sinds september. De bitcoin kwam eerder dit jaar nog onder zware druk te staan door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente sneller dan verwacht gaat verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Als de rentes stijgen stappen beleggers doorgaans uit meer risicovolle beleggingen zoals cryptomunten.

De koers van de bitcoin zakte vorige maand tot onder de 34.000 dollar, in wat door beleggers ook wel de "cryptowinter" wordt genoemd. In november werd nog een piek van circa 69.000 dollar bereikt door de digitale munt.

Meer uit Financieel

Gemengd slot op Wall Street na forse verliezen eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het eind van de handelsdag een wisselend beeld zien, na forse koersverliezen een dag eerder.

1 uur geleden
Failliete Zweedse accufabrikant Northvolt staakt productie

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Northvolt, de Zweedse fabrikant van batterijen voor elektrische auto's, stopt in juni met de productie in zijn belangrijkste fabriek in Zweden. Northvolt was Europa's hoop om een concurrent te ontwikkelen voor de grote batterijfabrikanten uit China, maar het concern had in maart faillissement aangevraagd. De onderneming ging gebukt onder de zwakkere vraag naar batterijen voor elektrische auto's.

3 uur geleden
Rabobank heeft nog geen akkoord voor aanpassing certificaten

UTRECHT (ANP) - Het is Rabobank niet gelukt om genoeg stemmen te krijgen voor een vereenvoudiging van de structuur achter de certificaten die de bank uitgeeft. Aan een raadpleging over de kwestie deden donderdag onvoldoende certificaathouders mee, liet een woordvoerder van Rabobank weten. De houders van minstens twee derde van alle stukken moesten over het plan stemmen, maar dat is niet gelukt.

5 uur geleden
Rechter: Jumbo niet verplicht weer alle Heineken-bier in te kopen

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo kan niet worden verplicht om per direct weer alle bier van Heineken in de schappen te leggen. Dat heeft de rechter donderdag beslist in het kort geding dat de bierbrouwer tegen de supermarktketen had aangespannen. Jumbo kocht vanwege stroeve prijsonderhandelingen bepaalde Heineken-bieren niet meer in, wat grote gevolgen had voor de bierbrouwer.

5 uur geleden
AkzoNobel bovenaan lagere AEX na plannen om fabrieken te sluiten

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel eindigde donderdag bovenaan de schaarse rij winnaars in de AEX. De verffabrikant maakte bekend twee fabrieken in Nederland en België te willen sluiten, als onderdeel van een eerder aangekondigd transformatieplan. Het bedrijf wil zich voor zijn productie richten op "kernlocaties" die schaalvoordelen en meer efficiëntie bieden, om zo de kosten te verlagen en slimmer gebruik te maken van het industriële netwerk. AkzoNobel won daarop 1,2 procent.

5 uur geleden
Fiscale aftrekregeling voor energiebesparing minder populair

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar minder vaak gebruikgemaakt van een subsidieregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen, zoals warmtepompen en zonnepanelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), die de regeling uitvoert. In totaal lag het aantal keren dat ondernemingen gebruikmaakten van die zogeheten EIA-subsidie ongeveer een derde lager dan een jaar eerder.

6 uur geleden
AkzoNobel wil verffabriek in Wapenveld sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Verffabrikant AkzoNobel wil zijn fabrieken in de Gelderse plaats Wapenveld en in het Belgische Machelen sluiten. Bij die locaties werken in totaal bijna 280 medewerkers. De ingreep maakt deel uit van een "meerjarig industrieel transformatieplan", stelt het bedrijf. Daarbij wil AkzoNobel de productie naar andere landen verplaatsen.

7 uur geleden