Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers bitcoin gaat verder omhoog na recente afstraffing

Koers bitcoin gaat verder omhoog na recente afstraffing

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin ging maandag opnieuw omhoog, waarmee 's werelds bekendste cryptomunt verder herstel liet zien van de recente scherpe waardedaling. De prijs klom maandag met meer dan 6 procent tot ruim 44.350 dollar. Ook andere digitale munten zoals ethereum en dogecoin stegen in waarde.

De bitcoin is nu al vijf dagen op rij aan het stijgen, de langste winstreeks sinds september. De bitcoin kwam eerder dit jaar nog onder zware druk te staan door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente sneller dan verwacht gaat verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Als de rentes stijgen stappen beleggers doorgaans uit meer risicovolle beleggingen zoals cryptomunten.

De koers van de bitcoin zakte vorige maand tot onder de 34.000 dollar, in wat door beleggers ook wel de "cryptowinter" wordt genoemd. In november werd nog een piek van circa 69.000 dollar bereikt door de digitale munt.

Meer uit Financieel

Gasunie vreest dat gasvoorraad te laat wordt gevuld voor winter

GRONINGEN (ANP) - Gasunie maakt zich zorgen dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de komende winter. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Deze tijd van het jaar moeten marktpartijen gas inkopen om de voorraad te vullen, maar dat gaat volgens de gasnetbeheerder te langzaam.

29 minuten geleden
TNO: inzet AI leidt niet automatisch tot productiviteitswinst

DEN HAAG (ANP) - De inzet van kunstmatige intelligentie leidt niet vanzelf tot meer productiviteit op de werkvloer. Dat stelt TNO na onderzoek. Organisaties staan volgens het onderzoeksbureau te weinig stil bij de manier waarop AI het werk voor medewerkers verandert.

29 minuten geleden
CBS: productie industrie groeit sterkst sinds najaar 2022

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in april flink aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste groei sinds het najaar van 2022. Dit is mogelijk een gevolg van paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

4 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

9 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

11 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

11 uur geleden