Koers bitcoin gaat verder omhoog na recente afstraffing
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin ging maandag opnieuw omhoog, waarmee 's werelds bekendste cryptomunt verder herstel liet zien van de recente scherpe waardedaling. De prijs klom maandag met meer dan 6 procent tot ruim 44.350 dollar. Ook andere digitale munten zoals ethereum en dogecoin stegen in waarde.
De bitcoin is nu al vijf dagen op rij aan het stijgen, de langste winstreeks sinds september. De bitcoin kwam eerder dit jaar nog onder zware druk te staan door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente sneller dan verwacht gaat verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Als de rentes stijgen stappen beleggers doorgaans uit meer risicovolle beleggingen zoals cryptomunten.
De koers van de bitcoin zakte vorige maand tot onder de 34.000 dollar, in wat door beleggers ook wel de "cryptowinter" wordt genoemd. In november werd nog een piek van circa 69.000 dollar bereikt door de digitale munt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een oplossing voor een zwakke plek in programmeertaal PHP die onlangs bekend werd, liet lang op zich wachten. Die vertraging was een "structureel falen", zegt de stichting achter de programmeertaal. De PHP Foundation meldt dat in 2024 al het vermoeden bestond dat een bepaalde kwetsbaarheid kon worden misbruikt. Maar het werk aan een fix liep telkens vast door een gebrek aan overeenstemming binnen het beveiligingsteam van PHP over de juiste oplossing en een relatief klein team van ontwikkelaars met de benodigde kennis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De kwetsbaarheden in de belangrijke programmeertaal PHP zijn al ruim tien jaar oud. Dat schrijft cyberbeveiliger Wiz, dat de zwakke plekken met behulp van geavanceerde kunstmatige intelligentie zegt te hebben opgespoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft geen aanwijzingen dat diensten of gegevens van de Commissie zijn getroffen door het beveiligingslek in de programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de Commissie desgevraagd aan het ANP weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Carrefour heeft een flinke koersval gemaakt op de beurs in Parijs. Het Franse supermarktconcern eindigde 13,8 procent lager, nadat het zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden had bijgesteld. Dat was het gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Op het Damrak in Amsterdam was Randstad de positieve uitschieter. Het uitzendconcern maakte bij de middelgrote fondsen een koerssprong van 20,1 procent na bekendmaking van de kwartaalcijfers.
1 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Webwinkels moeten woensdag nog contact opnemen met hun technische beheerder, hostingpartij of softwareleverancier. Dat is het advies van Thuiswinkel.org, de brancheorganisatie voor webwinkels, aan haar leden na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Webwinkels kunnen zo laten controleren of hun systemen PHP gebruiken, of ze worden geraakt en welke maatregelen er nodig zijn.
2 uur geleden