Koers bitcoin bereikt hoogste niveau sinds begin november
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin loopt stevig op en onttrekt zich aan de zorgen op de financiële markten over de verspreiding van het nieuwe coronavirus. Dinsdag steeg de waarde van de cryptomunt tot ongeveer het hoogste niveau sinds begin november.
Aan het einde van de ochtend werd de bitcoin verhandeld voor ongeveer 9000 dollar, blijkt uit gegevens van Coinmarketcap, dat verschillende beurzen waarop de cryptomunt wordt verhandeld in de gaten houdt. Volgens persbureau Bloomberg, dat eveneens koersen bijhoudt, was de bitcoin eerder op de dag zelfs even meer dan 9140 dollar waard.
In het kielzog gingen ook andere crypto's als ether en litecoin in waarde omhoog. Mogelijk zien beleggers cryptomunten nu even als veilige haven. Analisten wijzen erop dat de aandelenmarkten momenteel erg in beweging zijn door de angst voor het coronavirus. De beurzen zijn al dagen in de ban van de uitbraak. In China is het aantal doden door het virus al gestegen naar meer dan 100. In Europa is het virus na Frankrijk ook opgedoken in Duitsland. Rusland heeft de grens met China gesloten vanwege de uitbraak.
Onlangs was al duidelijk dat de bitcoin een goede jaarstart kende. De opleving van de koers hangt samen met de komst van nieuwe opties die zijn gekoppeld aan de digitale valuta. Wat ook meespeelt is dat de bitcoin in de tweede helft van vorig jaar nog flink in waarde omlaag ging. Toen sloeg aanvankelijk optimisme over de verwachte komst van de nieuwe cryptomunt libra van Facebook om in een brede scepsis naar aanleiding van de terughoudende opstelling van toezichthouders.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kantonrechter van de rechtbank Amsterdam gaat op verzoek van negentien huurders vragen stellen over een huurverhoging aan het Europese Hof van Justitie. De huurders noemen hun huurverhoging oneerlijk en stellen recht te hebben op een terugbetaling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een stichting eist van De Nederlandsche Bank (DNB) een schadevergoeding voor duizenden polishouders van de failliete levensverzekeraar Conservatrix. Ze houden de toezichthouder aansprakelijk voor de schade die zij hebben geleden door het omvallen van de verzekeraar. Dit doen ze enkele maanden nadat de rechtbank Amsterdam had vastgesteld dat DNB in 2017 bedrog pleegde rond de gedwongen verkoop van Conservatrix.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft de inkomsten in het eerste kwartaal zien toenemen. Dat kwam voornamelijk door hogere verkopen, onder meer van de traditionele Coca-Cola en suikervrije varianten. Ook prijsverhogingen droegen bij aan de betere resultaten van de Amerikaanse frisdrankproducent, die ook merken als Fanta, Sprite en Aquarius voert.
3 uur geleden