Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers Bed Bath & Beyond keldert door waarschuwing bankroet

Koers Bed Bath & Beyond keldert door waarschuwing bankroet

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse huishoudelijke winkelketen Bed Bath & Beyond ging donderdag hard onderuit op een negatief gestemd Wall Street. Het bedrijf waarschuwde dat het mogelijk een faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voorstaat. De afgelopen tijd weigerden verschillende leveranciers al spullen aan het bedrijf te verkopen. De aandelen van Bed Bath & Beyond kelderden na de aankondiging en eindigden zo'n 30 procent lager.

Ook Amazon daalde, ondanks het aankondigen van een ontslagronde waarbij 18.000 banen verdwijnen bij het techbedrijf. Het gaat daarbij vrijwel uitsluitend om kantoorbanen, zodat bezorgers en personeel in distributiecentra van het webwinkelconcern buiten schot blijven. Hoewel het de grootste ontslagronde ooit is bij Amazon, gaat het toch maar om zo'n 1 procent van het totale personeelsbestand.

De ontslagronde komt niet als een verrassing, want topman Andy Jassy had al in november laten weten dat die zou komen. Alleen het aantal getroffen banen was nog onduidelijk. Volgens Jassy zijn de ontslagen noodzakelijk vanwege "de onzekere economie" en omdat het concern "snel personeel had aangenomen" tijdens de pandemie. Consumenten bestelden tijdens de coronapandemie massaal producten bij de webwinkel en om aan die explosieve vraag te voldoen verdubbelde het personeelsbestand tussen 2020 en 2022. Maar nu verwacht Amazon (min 2,4 procent) dus mindere tijden door de gedaalde koopkracht en mogelijke economische recessie.

Tesla

Ook Tesla daalde opnieuw, met 2,9 procent. De verkopen van de in China gemaakte auto's van het bedrijf kwamen op het laagste niveau in vijf maanden uit.

Sterke cijfers over de arbeidsmarkt wakkerden de vrees voor meer sterke renteverhogingen door de Fed aan. Beleidsmaker James Bullard bracht daarna wat verlichting door te zeggen dat de eerste tekenen dat de inflatie afneemt er zijn.

Silvergate Capital

De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent in de min op 32.930,08 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 1,2 procent in en sloot op 3808,10 punten, terwijl techbeurs Nasdaq 1,5 procent daalde en 10.305,24 punten als eindstand had.

Silvergate Capital zakte zo'n 43 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft de cryptobank bezittingen met verlies verkocht om de kapitaaluitstroom van meer dan 8 miljard dollar op te vangen die volgde op het faillissement van FTX.

Olieprijzen

Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,79 dollar per vat. Brent-olie werd 1,2 procent duurder op 78,75 dollar per vat.

De euro was 1,0520 dollar waard, tegen 1,0525 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

47 minuten geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiƫle autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

1 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

2 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

3 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

5 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

13 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

14 uur geleden