Koers Bed Bath & Beyond keldert door waarschuwing bankroet
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse huishoudelijke winkelketen Bed Bath & Beyond ging donderdag hard onderuit op een negatief gestemd Wall Street. Het bedrijf waarschuwde dat het mogelijk een faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voorstaat. De afgelopen tijd weigerden verschillende leveranciers al spullen aan het bedrijf te verkopen. De aandelen van Bed Bath & Beyond kelderden na de aankondiging en eindigden zo'n 30 procent lager.
Ook Amazon daalde, ondanks het aankondigen van een ontslagronde waarbij 18.000 banen verdwijnen bij het techbedrijf. Het gaat daarbij vrijwel uitsluitend om kantoorbanen, zodat bezorgers en personeel in distributiecentra van het webwinkelconcern buiten schot blijven. Hoewel het de grootste ontslagronde ooit is bij Amazon, gaat het toch maar om zo'n 1 procent van het totale personeelsbestand.
De ontslagronde komt niet als een verrassing, want topman Andy Jassy had al in november laten weten dat die zou komen. Alleen het aantal getroffen banen was nog onduidelijk. Volgens Jassy zijn de ontslagen noodzakelijk vanwege "de onzekere economie" en omdat het concern "snel personeel had aangenomen" tijdens de pandemie. Consumenten bestelden tijdens de coronapandemie massaal producten bij de webwinkel en om aan die explosieve vraag te voldoen verdubbelde het personeelsbestand tussen 2020 en 2022. Maar nu verwacht Amazon (min 2,4 procent) dus mindere tijden door de gedaalde koopkracht en mogelijke economische recessie.
Tesla
Ook Tesla daalde opnieuw, met 2,9 procent. De verkopen van de in China gemaakte auto's van het bedrijf kwamen op het laagste niveau in vijf maanden uit.
Sterke cijfers over de arbeidsmarkt wakkerden de vrees voor meer sterke renteverhogingen door de Fed aan. Beleidsmaker James Bullard bracht daarna wat verlichting door te zeggen dat de eerste tekenen dat de inflatie afneemt er zijn.
Silvergate Capital
De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent in de min op 32.930,08 punten. De breed samengestelde S&P 500 leverde 1,2 procent in en sloot op 3808,10 punten, terwijl techbeurs Nasdaq 1,5 procent daalde en 10.305,24 punten als eindstand had.
Silvergate Capital zakte zo'n 43 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft de cryptobank bezittingen met verlies verkocht om de kapitaaluitstroom van meer dan 8 miljard dollar op te vangen die volgde op het faillissement van FTX.
Olieprijzen
Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in prijs tot 73,79 dollar per vat. Brent-olie werd 1,2 procent duurder op 78,75 dollar per vat.
De euro was 1,0520 dollar waard, tegen 1,0525 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geleden