Koerdische terreurbeweging claimt aanslag bij Ankara
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een terroristische aanslag woensdag op een staatsbedrijf bij Ankara. Daarbij vielen vijf doden en 22 gewonden. Acht gewonden liggen nog steeds in het ziekenhuis volgens Turkse media.
Een man en een vrouw vielen met vuurwapens en explosieven de toegangspoort aan van de grote lucht- en ruimtevaartonderneming TUSAS, ten noorden van de Turkse hoofdstad. Beiden werden gedood in een vuurgevecht. De Turkse autoriteiten meldden donderdag al dat de man is geïdentificeerd als een lid van de PKK. Via PKK-gezinde media werd de aanslag omschreven als "een opofferingsgezinde heldendaad van een autonoom team van het Bataljon van de Onsterfelijken van de beweging".
De PKK werd eind jaren zeventig opgericht als een marxistisch-leninistische partij met Koerdisch nationalisme als voornaamste streven. De beweging nam ook de wapens op in de jaren tachtig en geldt in meerdere landen als terroristisch.
Meer uit Buitenland
CAEN (ANP/AFP) - Een tweede slachtoffer van een automobilist die in de Franse stad Caen inreed op een groep mensen, is overleden. Een 26-jarige man is na een heftige ruzie in een café op mensen ingereden bij een halte voor openbaar vervoer.
12 minuten geledenOSLO (ANP) - De gezondheid van koning Harald van Noorwegen is opnieuw verslechterd. Zijn toestand is nu "zeer ernstig", heeft het paleis donderdag bekendgemaakt. Koningin Sonja en kroonprins Haakon hebben al hun verplichtingen geschrapt.
48 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het toerismebureau van Nepal meldt dat twee Nederlanders vermist zijn sinds de plotselinge overstromingen van woensdag. Het totale aantal vermiste toeristen ligt op 644.
1 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/AFP) - De Dalai Lama heeft zijn medeleven betuigd na de overstromingen in Nepal en Tibet. "Ik bid voor iedereen die het leven heeft verloren en betuig mijn medeleven en oprechte deelneming aan de nabestaanden en iedereen die door deze tragedie is getroffen", aldus de spirituele leider van Tibetaanse boeddhisten in een verklaring.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese rampenbestrijdingsdienst heeft bekendgemaakt dat 823 mensen nog niet bereikbaar zijn, ruim 24 uur nadat een verwoestende overstroming door het grensgebied met Tibet raasde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Israël overweegt om Britse en mogelijk andere Europese functionarissen te weren uit het door de Verenigde Staten geleide coördinatiecentrum voor Gaza na de oorlog. Dit als vergelding voor de kritiek op het beleid van Benjamin Netanyahu in de Palestijnse gebieden, meldt Financial Times.
3 uur geledenSELDOVIA (ANP) - Vier volwassenen zijn om het leven gekomen nadat een klein vliegtuigje neerstortte in de Seldovia Slough in de Amerikaanse staat Alaska, meldt lokale nieuwssite KTUU.
4 uur geleden