Koerdische terreurbeweging claimt aanslag bij Ankara
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een terroristische aanslag woensdag op een staatsbedrijf bij Ankara. Daarbij vielen vijf doden en 22 gewonden. Acht gewonden liggen nog steeds in het ziekenhuis volgens Turkse media.
Een man en een vrouw vielen met vuurwapens en explosieven de toegangspoort aan van de grote lucht- en ruimtevaartonderneming TUSAS, ten noorden van de Turkse hoofdstad. Beiden werden gedood in een vuurgevecht. De Turkse autoriteiten meldden donderdag al dat de man is geïdentificeerd als een lid van de PKK. Via PKK-gezinde media werd de aanslag omschreven als "een opofferingsgezinde heldendaad van een autonoom team van het Bataljon van de Onsterfelijken van de beweging".
De PKK werd eind jaren zeventig opgericht als een marxistisch-leninistische partij met Koerdisch nationalisme als voornaamste streven. De beweging nam ook de wapens op in de jaren tachtig en geldt in meerdere landen als terroristisch.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
2 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
19 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
20 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
20 uur geleden