Koerdische terreurbeweging claimt aanslag bij Ankara
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een terroristische aanslag woensdag op een staatsbedrijf bij Ankara. Daarbij vielen vijf doden en 22 gewonden. Acht gewonden liggen nog steeds in het ziekenhuis volgens Turkse media.
Een man en een vrouw vielen met vuurwapens en explosieven de toegangspoort aan van de grote lucht- en ruimtevaartonderneming TUSAS, ten noorden van de Turkse hoofdstad. Beiden werden gedood in een vuurgevecht. De Turkse autoriteiten meldden donderdag al dat de man is geïdentificeerd als een lid van de PKK. Via PKK-gezinde media werd de aanslag omschreven als "een opofferingsgezinde heldendaad van een autonoom team van het Bataljon van de Onsterfelijken van de beweging".
De PKK werd eind jaren zeventig opgericht als een marxistisch-leninistische partij met Koerdisch nationalisme als voornaamste streven. De beweging nam ook de wapens op in de jaren tachtig en geldt in meerdere landen als terroristisch.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
2 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
8 uur geleden