Koerdische coalitie in Syrië ontkent link met aanslag bij Ankara
AL-HASAKAH (ANP/AFP) - De Koerdische militaire coalitie in Syrië heeft niets te maken met de terreuraanval dicht bij Ankara woensdag, heeft de leider van die coalitie, Mazloum Abdi, gezegd.
Geen enkele aanvaller van de zogenoemde Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) is Turkije binnengekomen vanuit Syrië, zei Abdi tegen persagentschap AFP. Volgens de aanvoerder heeft de SDF "geen link met de aanval" en is "het strijdveld van de militaire coalitie binnen het grondgebied van Syrië".
Een staatsbedrijf nabij de Turkse hoofdstad werd eerder deze week aangevallen door twee terroristen. Daarbij kwamen vijf mensen om. De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) claimde de aanval.
Vergeldingsaanvallen
Vrijdag zei de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan dat de overheid ervan uitgaat dat de aanvallers vanuit Syrië Turkije waren binnengekomen. Het Turkse leger voerde daarom ook vergeldingsaanvallen uit op Koerdisch gebied in het noorden van buurland Syrië.
Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR), dat vanuit het Verenigd Koninkrijk opereert, heeft Turkije sinds woensdag al meer dan honderd aanvallen uitgevoerd in het Koerdische gebied van Syrië. Daarbij kwamen al zeker meer dan tien mensen om het leven. Volgens het observatorium zijn behalve militaire voorzieningen ook burgerdoelen zoals bakkerijen en energie-infrastructuur geraakt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
10 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
1 uur geledenEL PASO (ANP) - De sluiting woensdag van het luchtruim bij het Amerikaanse El Paso volgde op onenigheid tussen overheidsdiensten. Dat zeggen bronnen tegen media als CBS News en The New York Times. De grensbewakingsdienst zou een anti-dronelaser hebben ingezet zonder de luchtvaartautoriteiten voldoende tijd te geven om risico's voor het vliegverkeer in te schatten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Noodweer leidt in het zuiden van Frankrijk tot problemen. 850.000 mensen zitten zonder stroom, meldt BFMTV op basis van energiebedrijf Enedis. Weerdienst Météo France waarschuwt dat lagedrukgebied Nils in grote delen van het land zorgt voor gevaarlijke situaties door harde wind, zware regenval en onweer.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
10 uur geleden