Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerdische coalitie in Syrië ontkent link met aanslag bij Ankara

Koerdische coalitie in Syrië ontkent link met aanslag bij Ankara

AL-HASAKAH (ANP/AFP) - De Koerdische militaire coalitie in Syrië heeft niets te maken met de terreuraanval dicht bij Ankara woensdag, heeft de leider van die coalitie, Mazloum Abdi, gezegd.

Geen enkele aanvaller van de zogenoemde Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) is Turkije binnengekomen vanuit Syrië, zei Abdi tegen persagentschap AFP. Volgens de aanvoerder heeft de SDF "geen link met de aanval" en is "het strijdveld van de militaire coalitie binnen het grondgebied van Syrië".

Een staatsbedrijf nabij de Turkse hoofdstad werd eerder deze week aangevallen door twee terroristen. Daarbij kwamen vijf mensen om. De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) claimde de aanval.

Vergeldingsaanvallen

Vrijdag zei de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan dat de overheid ervan uitgaat dat de aanvallers vanuit Syrië Turkije waren binnengekomen. Het Turkse leger voerde daarom ook vergeldingsaanvallen uit op Koerdisch gebied in het noorden van buurland Syrië.

Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR), dat vanuit het Verenigd Koninkrijk opereert, heeft Turkije sinds woensdag al meer dan honderd aanvallen uitgevoerd in het Koerdische gebied van Syrië. Daarbij kwamen al zeker meer dan tien mensen om het leven. Volgens het observatorium zijn behalve militaire voorzieningen ook burgerdoelen zoals bakkerijen en energie-infrastructuur geraakt.

Meer uit Buitenland

Merz erkent zorgen België over Russisch geld voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

8 uur geleden
Toparchitect Frank Gehry (Guggenheim Bilbao) overleden

NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.

10 uur geleden
Bolsonaro steunt oudste zoon als presidentskandidaat in 2026

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.

10 uur geleden
Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

12 uur geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

14 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

16 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

17 uur geleden