Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerdische coalitie in Syrië ontkent link met aanslag bij Ankara

Koerdische coalitie in Syrië ontkent link met aanslag bij Ankara

AL-HASAKAH (ANP/AFP) - De Koerdische militaire coalitie in Syrië heeft niets te maken met de terreuraanval dicht bij Ankara woensdag, heeft de leider van die coalitie, Mazloum Abdi, gezegd.

Geen enkele aanvaller van de zogenoemde Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) is Turkije binnengekomen vanuit Syrië, zei Abdi tegen persagentschap AFP. Volgens de aanvoerder heeft de SDF "geen link met de aanval" en is "het strijdveld van de militaire coalitie binnen het grondgebied van Syrië".

Een staatsbedrijf nabij de Turkse hoofdstad werd eerder deze week aangevallen door twee terroristen. Daarbij kwamen vijf mensen om. De extremistische Koerdische Arbeiderspartij (PKK) claimde de aanval.

Vergeldingsaanvallen

Vrijdag zei de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan dat de overheid ervan uitgaat dat de aanvallers vanuit Syrië Turkije waren binnengekomen. Het Turkse leger voerde daarom ook vergeldingsaanvallen uit op Koerdisch gebied in het noorden van buurland Syrië.

Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR), dat vanuit het Verenigd Koninkrijk opereert, heeft Turkije sinds woensdag al meer dan honderd aanvallen uitgevoerd in het Koerdische gebied van Syrië. Daarbij kwamen al zeker meer dan tien mensen om het leven. Volgens het observatorium zijn behalve militaire voorzieningen ook burgerdoelen zoals bakkerijen en energie-infrastructuur geraakt.

Meer uit Buitenland

Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

15 minuten geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

16 minuten geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

16 minuten geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

2 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

4 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

6 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

7 uur geleden