Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerdische autoriteiten Noordoost-Syrië leveren olie aan Damascus

Koerdische autoriteiten Noordoost-Syrië leveren olie aan Damascus

BEIROET (ANP/RTR) - De Koerdische autoriteiten in het noordoosten van Syrië zijn volgens het ministerie van Olie begonnen met olieleveranties aan de nieuwe regering in Damascus. Het gaat voor zover bekend om de eerste levering van olie uit het olierijke noordoosten van het land aan de centrale regering sinds de val van de dictatuur van Bashar al-Assad in december.

Een woordvoerder van het ministerie zei alleen dat de olie uit velden in de provincies Hasakeh en Deir al-Zor komt, maar lichtte niet toe hoeveel of wanneer.

Syrië was tot de burgeroorlog uitbrak in 2011 een olie-exporteur, in 2010 goed voor 380.000 vaten per dag. De olievelden lagen in gebieden waar fel is gevochten, onder meer door jihadisten, Koerden en regeringstroepen. Ze liggen nu in door Koerden gecontroleerd gebied. De export naar het buitenland wordt nog steeds bemoeilijkt door westerse sancties tegen Syrië.

Voor de nieuwe machthebbers in Syrië, voornamelijk aanhangers van radicale soennitische bewegingen, is dit een belangrijke toenadering tot de Koerden en een economische opsteker. De leider van de Syrisch-Koerdische militaire alliantie SDF, Mazloum Abdi, heeft recent al gezegd dat hij onder voorwaarden bereid is de exploitatie van de olievelden aan de nieuwe regering over te laten. Dan zouden bijvoorbeeld alle provincies in het land gelijkelijk van de delfstof moeten profiteren.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

18 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

58 minuten geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

1 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

1 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

2 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

3 uur geleden