Koepel: school mag leerkracht met langdurige covid langer betalen
DEN HAAG (ANP) - Scholen kunnen een leerkracht die door langdurige coronaklachten niet kan werken, langer in dienst houden. Bij ziekte wordt het salaris twee jaar doorbetaald, en het is mogelijk om hier een derde jaar aan toe te voegen. De leraar heeft dan langer de tijd om te herstellen. De koepel van basisscholen, de PO-Raad, wijst daarop.
Volgens de organisatie moeten werkgever en werknemer samen naar het UWV stappen om loondoorbetaling aan te vragen. De leerkracht krijgt dan 70 procent van het salaris en bouwt verlof op. De werkgever moet helpen bij een terugkeer op de werkvloer.
De Algemene Onderwijsbond had eerder gepleit voor langere doorbetaling van het loon. Als een leerkracht na twee jaar ziekte zonder werk komt te zitten, wordt de kans kleiner dat hij of zij ooit nog terugkeert in het onderwijs. Die sector kampt al met een personeelstekort.
Mensen met langdurige coronaklachten, ook wel post-covid genoemd, hebben onder meer last van vermoeidheid, kortademigheid en concentratieproblemen. Ook werkt hun geheugen minder en kunnen ze gevoelig zijn voor licht en geluid. Hoeveel mensen in Nederland hiermee kampen, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
26 minuten geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.
9 uur geleden