Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koepel: school mag leerkracht met langdurige covid langer betalen

Koepel: school mag leerkracht met langdurige covid langer betalen

DEN HAAG (ANP) - Scholen kunnen een leerkracht die door langdurige coronaklachten niet kan werken, langer in dienst houden. Bij ziekte wordt het salaris twee jaar doorbetaald, en het is mogelijk om hier een derde jaar aan toe te voegen. De leraar heeft dan langer de tijd om te herstellen. De koepel van basisscholen, de PO-Raad, wijst daarop.

Volgens de organisatie moeten werkgever en werknemer samen naar het UWV stappen om loondoorbetaling aan te vragen. De leerkracht krijgt dan 70 procent van het salaris en bouwt verlof op. De werkgever moet helpen bij een terugkeer op de werkvloer.

De Algemene Onderwijsbond had eerder gepleit voor langere doorbetaling van het loon. Als een leerkracht na twee jaar ziekte zonder werk komt te zitten, wordt de kans kleiner dat hij of zij ooit nog terugkeert in het onderwijs. Die sector kampt al met een personeelstekort.

Mensen met langdurige coronaklachten, ook wel post-covid genoemd, hebben onder meer last van vermoeidheid, kortademigheid en concentratieproblemen. Ook werkt hun geheugen minder en kunnen ze gevoelig zijn voor licht en geluid. Hoeveel mensen in Nederland hiermee kampen, is niet bekend.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

40 minuten geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

3 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

5 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

9 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

10 uur geleden