Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koepel: een op vier pakken sigaretten illegaal of uit buitenland

Koepel: een op vier pakken sigaretten illegaal of uit buitenland

DEN HAAG (ANP) - Sigaretten en andere tabaksproducten worden vaker illegaal of in het buitenland gekocht, stelt de brancheorganisatie van tabaksfabrikanten VSK na een studie van marktonderzoeker WSPM. Over een op de vier pakken sigaretten die in Nederland wordt gerookt zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar geen accijns of btw betaald in Nederland. Volgens de onderzoekers loopt Nederland hierdoor jaarlijks zo'n 1,4 miljard aan belastinginkomsten mis.

Omdat tabak steeds duurder wordt, zoeken mensen vaker naar manieren om voor minder geld te kunnen roken, aldus de koepel. Onder de toonbank van veel supermarkten, via Snapchat en Telegram en met busreizen naar het buitenland kunnen mensen uit Nederland soms voor de helft minder geld aan tabaksproducten komen. "Vanaf april kost een pakje sigaretten hier zo'n 13 euro. Hetzelfde pakje koop je voor 6,50 euro in Luxemburg", vergelijkt Jan Hein Sträter van VSK.

Afgelopen kwartaal werd 25,6 procent van alle gerookte sigaretten in Nederland niet of niet legaal in ons land gekocht. In het tweede kwartaal van vorig jaar was dit nog 17,8 procent. De brancheorganisatie ziet volgens Sträter steeds vaker dat tientallen tot honderden pakken tegelijk in Nederland komen.

In Nijmegen, Alphen aan den Rijn en Schiedam is de illegale handel volgens de onderzoekers het meest extreem. Zo'n vier op de tien sigaretten en andere tabaksproducten uit die steden komt oorspronkelijk uit het buitenland of wordt illegaal geproduceerd.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

3 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

9 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

10 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

11 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

13 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

14 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

16 uur geleden