Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koepel: een op vier pakken sigaretten illegaal of uit buitenland

Koepel: een op vier pakken sigaretten illegaal of uit buitenland

DEN HAAG (ANP) - Sigaretten en andere tabaksproducten worden vaker illegaal of in het buitenland gekocht, stelt de brancheorganisatie van tabaksfabrikanten VSK na een studie van marktonderzoeker WSPM. Over een op de vier pakken sigaretten die in Nederland wordt gerookt zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar geen accijns of btw betaald in Nederland. Volgens de onderzoekers loopt Nederland hierdoor jaarlijks zo'n 1,4 miljard aan belastinginkomsten mis.

Omdat tabak steeds duurder wordt, zoeken mensen vaker naar manieren om voor minder geld te kunnen roken, aldus de koepel. Onder de toonbank van veel supermarkten, via Snapchat en Telegram en met busreizen naar het buitenland kunnen mensen uit Nederland soms voor de helft minder geld aan tabaksproducten komen. "Vanaf april kost een pakje sigaretten hier zo'n 13 euro. Hetzelfde pakje koop je voor 6,50 euro in Luxemburg", vergelijkt Jan Hein Sträter van VSK.

Afgelopen kwartaal werd 25,6 procent van alle gerookte sigaretten in Nederland niet of niet legaal in ons land gekocht. In het tweede kwartaal van vorig jaar was dit nog 17,8 procent. De brancheorganisatie ziet volgens Sträter steeds vaker dat tientallen tot honderden pakken tegelijk in Nederland komen.

In Nijmegen, Alphen aan den Rijn en Schiedam is de illegale handel volgens de onderzoekers het meest extreem. Zo'n vier op de tien sigaretten en andere tabaksproducten uit die steden komt oorspronkelijk uit het buitenland of wordt illegaal geproduceerd.

Meer uit Financieel

Reuters: Anthropic weigert versoepeling AI voor militaire inzet

SAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.

25 minuten geleden
Openbaar Ministerie onderzoekt grote cyberaanval bij Odido

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.

39 minuten geleden
Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

1 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

2 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

2 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

3 uur geleden
Aandeleninkoop Vopak enthousiast ontvangen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.

4 uur geleden