Koeman zwijgt over keuze voor spits tegen Hongaren
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman liet op een persconferentie weinig los over wie er zaterdag in de Nations League-wedstrijd tegen Hongarije in de spits staat bij Oranje. De vorige interlandperiodes speelde Joshua Zirkzee de eerste interland en Brian Brobbey de tweede.
Op de vraag welke spits het beste past bij het spel van de Hongaren, zei Koeman: "Een spits die ze erin schiet. Ik ben er wel over uit. Beide spitsen zijn anders, je kunt ze niet vergelijken. Of we beide interlands met dezelfde spits spelen is nog niet zeker."
Oranje gaat drie dagen na de ontmoeting met de Hongaren op bezoek bij Bosnië en Herzegovina. Bij winst tegen Hongarije is een plek in de kwartfinales van de Nations League al een zekerheid.
Naast Zirkzee en Brobbey is ook Wout Weghorst in beeld voor speelminuten. "Ik zie hem niet alleen als 'pinchhitter', juist niet. Hij heeft bij ons ook wedstrijden vanaf het begin gespeeld, bijvoorbeeld uit tegen Griekenland. Als je zegt dat Zirkzee, Brobbey en Weghorst reservespitsen zijn, doe je ze alle drie tekort. Het zijn spitsen die van heel veel waarde kunnen zijn, dat moet ontwikkeld worden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
48 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
9 uur geleden