Koeman zwijgt over keuze voor spits tegen Hongaren
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman liet op een persconferentie weinig los over wie er zaterdag in de Nations League-wedstrijd tegen Hongarije in de spits staat bij Oranje. De vorige interlandperiodes speelde Joshua Zirkzee de eerste interland en Brian Brobbey de tweede.
Op de vraag welke spits het beste past bij het spel van de Hongaren, zei Koeman: "Een spits die ze erin schiet. Ik ben er wel over uit. Beide spitsen zijn anders, je kunt ze niet vergelijken. Of we beide interlands met dezelfde spits spelen is nog niet zeker."
Oranje gaat drie dagen na de ontmoeting met de Hongaren op bezoek bij Bosnië en Herzegovina. Bij winst tegen Hongarije is een plek in de kwartfinales van de Nations League al een zekerheid.
Naast Zirkzee en Brobbey is ook Wout Weghorst in beeld voor speelminuten. "Ik zie hem niet alleen als 'pinchhitter', juist niet. Hij heeft bij ons ook wedstrijden vanaf het begin gespeeld, bijvoorbeeld uit tegen Griekenland. Als je zegt dat Zirkzee, Brobbey en Weghorst reservespitsen zijn, doe je ze alle drie tekort. Het zijn spitsen die van heel veel waarde kunnen zijn, dat moet ontwikkeld worden."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
43 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
4 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
16 uur geleden