Koeman ziet Oranje heel veel fout doen tegen Oostenrijk
BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman trok een duidelijke conclusie na de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Oostenrijk (2-3) op het EK voetbal. "Het zal echt snel beter moeten", reageerde de bondscoach op een persconferentie. "Want anders gaan we het echt niet redden in de achtste finales."
"We begonnen heel slecht", zei Koeman. "We verdedigden slecht en gaven veel te veel ruimte tussen onze linies weg. We waren niet agressief genoeg en aan de bal waren we ondermaats. De spelers communiceerden ook niet voldoende met elkaar. We stonden soms ook als een kip zonder kop te verdedigen en liepen veel te vaak uit onze posities. Uiteindelijk komen we nog wel terug, maar geven we de doelpunten ook weer veel te makkelijk weg. Voor de tweede en derde goal lopen we niet mee met onze tegenstander. Dat is een probleem dat we wel vaker zien in Nederland. Als je zo speelt, dan heb je geen recht op meer."
"Het enige positieve is dat we nog leven", doelde Koeman op een plek in de achtste finales. "We zijn nog niet knock-out, we staan nog overeind. Hoe het nu verder moet? Daar ga ik over nadenken. Ik weet dat onze ploeg veel beter kan. De zege op Polen gaf een goed gevoel en met een gelijkspel tegen Frankrijk kon ik ook leven. Maar nu was het echt ondermaats, in heel veel opzichten. Ik ben nog lang niet bij het moment om rigoureus in te grijpen. We moeten duidelijk de puntjes op de i zetten. Op het moment dat we de bal hebben, maar ook zeer zeker als we de bal níet hebben."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
2 uur geleden