Koeman ziet Oranje heel veel fout doen tegen Oostenrijk
BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman trok een duidelijke conclusie na de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Oostenrijk (2-3) op het EK voetbal. "Het zal echt snel beter moeten", reageerde de bondscoach op een persconferentie. "Want anders gaan we het echt niet redden in de achtste finales."
"We begonnen heel slecht", zei Koeman. "We verdedigden slecht en gaven veel te veel ruimte tussen onze linies weg. We waren niet agressief genoeg en aan de bal waren we ondermaats. De spelers communiceerden ook niet voldoende met elkaar. We stonden soms ook als een kip zonder kop te verdedigen en liepen veel te vaak uit onze posities. Uiteindelijk komen we nog wel terug, maar geven we de doelpunten ook weer veel te makkelijk weg. Voor de tweede en derde goal lopen we niet mee met onze tegenstander. Dat is een probleem dat we wel vaker zien in Nederland. Als je zo speelt, dan heb je geen recht op meer."
"Het enige positieve is dat we nog leven", doelde Koeman op een plek in de achtste finales. "We zijn nog niet knock-out, we staan nog overeind. Hoe het nu verder moet? Daar ga ik over nadenken. Ik weet dat onze ploeg veel beter kan. De zege op Polen gaf een goed gevoel en met een gelijkspel tegen Frankrijk kon ik ook leven. Maar nu was het echt ondermaats, in heel veel opzichten. Ik ben nog lang niet bij het moment om rigoureus in te grijpen. We moeten duidelijk de puntjes op de i zetten. Op het moment dat we de bal hebben, maar ook zeer zeker als we de bal níet hebben."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
8 uur geleden