Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman ziet in Wieffer op termijn een betere versie van De Roon

Koeman ziet in Wieffer op termijn een betere versie van De Roon

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman denkt dat Feyenoorder Mats Wieffer op termijn "een betere versie van Marten de Roon kan worden". De bondscoach haalde de 23 jaar oude Wieffer voor het eerst bij Oranje.

"Hij zal niet tien man voorbijlopen en een bal op een presenteerblaadje aan de spits geven. Maar hij is een echte teamspeler en zonder bal onderschept hij veel. En hij heeft een goede passing. Op die positie hebben de laatste bondscoaches vaak een beroep gedaan op De Roon. En die was altijd een goed koppel met Frenkie de Jong", aldus Koeman.

"Zijn selectie geeft aan dat we in Nederland niet zo snel bang zijn om jonge spelers te brengen, zelfs niet als hij nog maar zo weinig wedstrijden in het eerste elftal heeft gespeeld. Je scout hem en je kijkt naar hem in wedstrijden zoals zondag. En uiteindelijk maak je een keuze en ik selecteer hem met name op basis van wat ik in wedstrijden heb gezien. Voor een debuut in Oranje zou ik niet bang zijn."

Vaste waarde

Koeman gaf te kennen dat hij reeds met Wieffer heeft gesproken. "Ik wist niet of hij mijn vergelijking met De Roon als een compliment zag, maar hij zei van wel", aldus de bondscoach. "Hij is nog jong en wordt alleen maar beter."

Wieffer is een van de revelaties van het seizoen in de Eredivisie. Hij is inmiddels een vaste waarde in het elftal van de koploper. "Wat je hoort en ziet is dat hij met twee benen op de grond blijft, ondanks de lovende kritieken."

Klassieker

Ook Xavi Simons is erbij in de eerste week van het tweede tijdperk onder Koeman. "Hij is een groot talent, die natuurlijk heel belangrijk is voor PSV qua rendement. Hij geeft schwung aan het elftal en dat is leuk om te zien. Er is ook een aantal dingen dat hij nog een beetje moet veranderen. Hij is nog jong en daar ga ik nog met hem over praten."

Koeman had zondag geboeid gekeken naar de Klassieker, die Feyenoord met 3-2 won van Ajax. "Je kunt niet anders dan stellen dat ze fit ogen en fit zijn. Ze komen zo vaak op achterstand, maar ze hebben de klasse, power en mentaliteit om het steeds recht te zetten. Dat is zeer knap", zei Koeman over de Rotterdammers.

Oranje speelt vrijdag in Parijs tegen Frankrijk en neemt het maandag op tegen Gibraltar.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

10 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

13 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

15 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

18 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

23 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

23 uur geleden