
Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Vanaf de tribune zag de geschorste trainer Ronald Koeman hoe zijn ploeg het in de Spaanse competitie moest afleggen tegen landskampioen Atlético Madrid: 2-0. Thomas Lemar en Luis Suárez, de spits die vorig jaar door Koeman werd weggestuurd bij Barcelona, maakten in de eerste helft de doelpunten.
Het betekende voor de Catalanen de eerste nederlaag van dit seizoen in La Liga. De ploeg van Koeman had wel al drie keer gelijkgespeeld. In de Champions League incasseerde Barcelona twee zware nederlagen; eerst thuis tegen Bayern München (0-3) en deze week ook bij Benfica (3-0). Spaanse media suggereerden na de afstraffing in Lissabon dat Koeman zou worden ontslagen, maar voorzitter Joan Laporta gaf enkele uren voor het duel met Atlético opvallend genoeg juist een duidelijke steunbetuiging af. "Koeman gaat door als trainer van Barcelona", aldus Laporta, die een moeizame verhouding heeft met de Nederlander. "Om verschillende redenen verdient hij tijd."
Koeman zat tegen Atlético zijn tweede wedstrijd schorsing uit, nadat hij tegen Cádiz met rood was weggestuurd. Vorige week won Barcelona met assistent Alfred Schreuder als eindverantwoordelijke langs de kant in Camp Nou van Levante (3-0).
Op de tribune in het stadion Wanda Metropolitano had Koeman telefonisch regelmatig contact met zijn tweede assistent Henrik Larsson op de bank. Hij zag Barcelona best aardig beginnen, maar halverwege de eerste helft wel op achterstand komen. Het voorbereidende werk was van João Félix en Suárez, Lemar maakte het af. De Fransman gaf kort voor rust de assist bij de 2-0 van Súarez. De Uruguayaanse spits, die tussen 2014 en 2020 voor Barcelona speelde, vierde zijn treffer met beide handen tegen elkaar. Het leek een soort verontschuldigend gebaar richting zijn oude club.
Bij Barcelona kwamen onder anderen Ansu Fati en Luuk de Jong gedurende de tweede helft in het veld, maar Koeman zag dat zijn ploeg amper kansen wist te creëren. Frenkie de Jong en Memphis Depay, die zich maandag samen met Luuk de Jong in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal, speelden de hele wedstrijd bij het dolende Barcelona. Met 12 punten uit zeven duels staat de ploeg van Koeman op de negende plaats. Real en Atlético hebben 5 punten meer.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een accountant gevonden. De club meldt dat het dicht bij een akkoord is met CROP. Die moet als accountant de jaarrekeningen van Vitesse controleren en goedkeuren. Een geldige accountantsverklaring is nodig om betaald voetbal te kunnen blijven spelen. De nummer laatst van de Keuken Kampioen Divisie zit echter nog niet op een lijn met de licentiecommissie.
40 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Wouter Goes mist alleen de thuiswedstrijd van AZ van zondag tegen FC Groningen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de verdediger voor twee duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Xabi Alonso gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van Real Madrid. Volgens Marca tekent de coach van Bayer Leverkusen nog deze maand een contract voor drie seizoenen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy van den Berg keert terug bij FC Utrecht. De middenvelder verlaat PEC Zwolle transfervrij aan het einde van dit seizoen en tekent een driejarig contract bij de club waarvoor hij van 2019 tot en met 2022 ook in actie kwam.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse neemt afscheid van hoofdtrainer John van den Brom. De nieuwe eigenaren van de club gaan op zoek naar een coach die een jeugdige selectie moet aansturen.
2 uur geledenBODØ (ANP) - Micky van de Ven is blij dat Tottenham Hotspur een vooralsnog teleurstellend seizoen toch met een hoofdprijs kan afsluiten. "Het was een zwaar jaar maar we zijn maar één zege verwijderd van succes", zei de Nederlandse verdediger na de uitzege op Bodø/Glimt in de halve finale van de Europa League (0-2).
3 uur geledenBILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
13 uur geleden