Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen

Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Vanaf de tribune zag de geschorste trainer Ronald Koeman hoe zijn ploeg het in de Spaanse competitie moest afleggen tegen landskampioen Atlético Madrid: 2-0. Thomas Lemar en Luis Suárez, de spits die vorig jaar door Koeman werd weggestuurd bij Barcelona, maakten in de eerste helft de doelpunten.

Het betekende voor de Catalanen de eerste nederlaag van dit seizoen in La Liga. De ploeg van Koeman had wel al drie keer gelijkgespeeld. In de Champions League incasseerde Barcelona twee zware nederlagen; eerst thuis tegen Bayern München (0-3) en deze week ook bij Benfica (3-0). Spaanse media suggereerden na de afstraffing in Lissabon dat Koeman zou worden ontslagen, maar voorzitter Joan Laporta gaf enkele uren voor het duel met Atlético opvallend genoeg juist een duidelijke steunbetuiging af. "Koeman gaat door als trainer van Barcelona", aldus Laporta, die een moeizame verhouding heeft met de Nederlander. "Om verschillende redenen verdient hij tijd."

Koeman zat tegen Atlético zijn tweede wedstrijd schorsing uit, nadat hij tegen Cádiz met rood was weggestuurd. Vorige week won Barcelona met assistent Alfred Schreuder als eindverantwoordelijke langs de kant in Camp Nou van Levante (3-0).

Op de tribune in het stadion Wanda Metropolitano had Koeman telefonisch regelmatig contact met zijn tweede assistent Henrik Larsson op de bank. Hij zag Barcelona best aardig beginnen, maar halverwege de eerste helft wel op achterstand komen. Het voorbereidende werk was van João Félix en Suárez, Lemar maakte het af. De Fransman gaf kort voor rust de assist bij de 2-0 van Súarez. De Uruguayaanse spits, die tussen 2014 en 2020 voor Barcelona speelde, vierde zijn treffer met beide handen tegen elkaar. Het leek een soort verontschuldigend gebaar richting zijn oude club.

Bij Barcelona kwamen onder anderen Ansu Fati en Luuk de Jong gedurende de tweede helft in het veld, maar Koeman zag dat zijn ploeg amper kansen wist te creëren. Frenkie de Jong en Memphis Depay, die zich maandag samen met Luuk de Jong in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal, speelden de hele wedstrijd bij het dolende Barcelona. Met 12 punten uit zeven duels staat de ploeg van Koeman op de negende plaats. Real en Atlético hebben 5 punten meer.

Meer uit Voetbal

Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

3 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

8 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

10 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

10 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

12 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

23 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

1 dag geleden