Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen

Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Vanaf de tribune zag de geschorste trainer Ronald Koeman hoe zijn ploeg het in de Spaanse competitie moest afleggen tegen landskampioen Atlético Madrid: 2-0. Thomas Lemar en Luis Suárez, de spits die vorig jaar door Koeman werd weggestuurd bij Barcelona, maakten in de eerste helft de doelpunten.

Het betekende voor de Catalanen de eerste nederlaag van dit seizoen in La Liga. De ploeg van Koeman had wel al drie keer gelijkgespeeld. In de Champions League incasseerde Barcelona twee zware nederlagen; eerst thuis tegen Bayern München (0-3) en deze week ook bij Benfica (3-0). Spaanse media suggereerden na de afstraffing in Lissabon dat Koeman zou worden ontslagen, maar voorzitter Joan Laporta gaf enkele uren voor het duel met Atlético opvallend genoeg juist een duidelijke steunbetuiging af. "Koeman gaat door als trainer van Barcelona", aldus Laporta, die een moeizame verhouding heeft met de Nederlander. "Om verschillende redenen verdient hij tijd."

Koeman zat tegen Atlético zijn tweede wedstrijd schorsing uit, nadat hij tegen Cádiz met rood was weggestuurd. Vorige week won Barcelona met assistent Alfred Schreuder als eindverantwoordelijke langs de kant in Camp Nou van Levante (3-0).

Op de tribune in het stadion Wanda Metropolitano had Koeman telefonisch regelmatig contact met zijn tweede assistent Henrik Larsson op de bank. Hij zag Barcelona best aardig beginnen, maar halverwege de eerste helft wel op achterstand komen. Het voorbereidende werk was van João Félix en Suárez, Lemar maakte het af. De Fransman gaf kort voor rust de assist bij de 2-0 van Súarez. De Uruguayaanse spits, die tussen 2014 en 2020 voor Barcelona speelde, vierde zijn treffer met beide handen tegen elkaar. Het leek een soort verontschuldigend gebaar richting zijn oude club.

Bij Barcelona kwamen onder anderen Ansu Fati en Luuk de Jong gedurende de tweede helft in het veld, maar Koeman zag dat zijn ploeg amper kansen wist te creëren. Frenkie de Jong en Memphis Depay, die zich maandag samen met Luuk de Jong in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal, speelden de hele wedstrijd bij het dolende Barcelona. Met 12 punten uit zeven duels staat de ploeg van Koeman op de negende plaats. Real en Atlético hebben 5 punten meer.

Meer uit Voetbal

Buitenlandse aandeelhouders ontslaan rvc en directie Vitesse

ARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.

10 minuten geleden
Real Madrid-aanvoerder Carvajal vertrekt transfervrij

MADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.

20 minuten geleden
FC Groningen 'verbolgen' over weren van uitsupporters tegen Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.

2 uur geleden
Geen uitsupporters bij play-offs FC Volendam en Ajax in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.

2 uur geleden
Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

15 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

15 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

17 uur geleden