Koeman ziet Barcelona ook van Atlético Madrid verliezen
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Vanaf de tribune zag de geschorste trainer Ronald Koeman hoe zijn ploeg het in de Spaanse competitie moest afleggen tegen landskampioen Atlético Madrid: 2-0. Thomas Lemar en Luis Suárez, de spits die vorig jaar door Koeman werd weggestuurd bij Barcelona, maakten in de eerste helft de doelpunten.
Het betekende voor de Catalanen de eerste nederlaag van dit seizoen in La Liga. De ploeg van Koeman had wel al drie keer gelijkgespeeld. In de Champions League incasseerde Barcelona twee zware nederlagen; eerst thuis tegen Bayern München (0-3) en deze week ook bij Benfica (3-0). Spaanse media suggereerden na de afstraffing in Lissabon dat Koeman zou worden ontslagen, maar voorzitter Joan Laporta gaf enkele uren voor het duel met Atlético opvallend genoeg juist een duidelijke steunbetuiging af. "Koeman gaat door als trainer van Barcelona", aldus Laporta, die een moeizame verhouding heeft met de Nederlander. "Om verschillende redenen verdient hij tijd."
Koeman zat tegen Atlético zijn tweede wedstrijd schorsing uit, nadat hij tegen Cádiz met rood was weggestuurd. Vorige week won Barcelona met assistent Alfred Schreuder als eindverantwoordelijke langs de kant in Camp Nou van Levante (3-0).
Op de tribune in het stadion Wanda Metropolitano had Koeman telefonisch regelmatig contact met zijn tweede assistent Henrik Larsson op de bank. Hij zag Barcelona best aardig beginnen, maar halverwege de eerste helft wel op achterstand komen. Het voorbereidende werk was van João Félix en Suárez, Lemar maakte het af. De Fransman gaf kort voor rust de assist bij de 2-0 van Súarez. De Uruguayaanse spits, die tussen 2014 en 2020 voor Barcelona speelde, vierde zijn treffer met beide handen tegen elkaar. Het leek een soort verontschuldigend gebaar richting zijn oude club.
Bij Barcelona kwamen onder anderen Ansu Fati en Luuk de Jong gedurende de tweede helft in het veld, maar Koeman zag dat zijn ploeg amper kansen wist te creëren. Frenkie de Jong en Memphis Depay, die zich maandag samen met Luuk de Jong in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal, speelden de hele wedstrijd bij het dolende Barcelona. Met 12 punten uit zeven duels staat de ploeg van Koeman op de negende plaats. Real en Atlético hebben 5 punten meer.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
18 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
32 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
33 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
3 uur geleden