Koeman ziet Barcelona niet als favoriet in Champions League
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman ziet zijn Barcelona niet als een van de favorieten voor de eindzege van de Champions League. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie voor het eerste groepsduel van dinsdag met het Hongaarse Ferencvaros.
"Als je Barcelona bent, dan wil je altijd voor de grote prijzen strijden", zei hij. "Wij horen niet bij de favorieten maar kunnen wel ver komen." Barcelona haalde na de laatste winst van de Champions League van alweer vijf jaar geleden slechts eenmaal de halve eindstrijd. Dat zou voor Lionel Messi een belangrijke reden zijn om aan het einde van het seizoen transfervrij te vertrekken.
"Op dit moment zou je misschien kunnen zeggen dat zijn prestaties beter kunnen zijn", zei Koeman over zijn 33-jarige aanvoerder die afgelopen zaterdag nog met Barcelona van Getafe verloor (0-1). "Maar als je hem dagelijks ziet, dan zie je een blije voetballer die alles wil spelen en aanvoerder van zijn team wil zijn. Ik heb geen klachten over zijn instelling."
Beladen duel
De wedstrijd tegen Ferencvaros komt vier dagen voor het beladen duel met Real Madrid in La Liga. Maar voor Koeman geldt nu eerst alleen de Champions League. "We weten dat het geen makkelijke wedstrijd voor ons wordt. We zullen met een sterk team starten. De wedstrijd van zaterdag tegen Real is op dit moment niet belangrijk. Makkelijke tegenstanders bestaan niet in de Champions League."
Koeman mist tegen Ferencvaros doelman Marc-Andre ter Stegen, Jordi Alba en Samuel Umtiti.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
11 uur geleden