Koeman ziet Barcelona niet als favoriet in Champions League
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman ziet zijn Barcelona niet als een van de favorieten voor de eindzege van de Champions League. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie voor het eerste groepsduel van dinsdag met het Hongaarse Ferencvaros.
"Als je Barcelona bent, dan wil je altijd voor de grote prijzen strijden", zei hij. "Wij horen niet bij de favorieten maar kunnen wel ver komen." Barcelona haalde na de laatste winst van de Champions League van alweer vijf jaar geleden slechts eenmaal de halve eindstrijd. Dat zou voor Lionel Messi een belangrijke reden zijn om aan het einde van het seizoen transfervrij te vertrekken.
"Op dit moment zou je misschien kunnen zeggen dat zijn prestaties beter kunnen zijn", zei Koeman over zijn 33-jarige aanvoerder die afgelopen zaterdag nog met Barcelona van Getafe verloor (0-1). "Maar als je hem dagelijks ziet, dan zie je een blije voetballer die alles wil spelen en aanvoerder van zijn team wil zijn. Ik heb geen klachten over zijn instelling."
Beladen duel
De wedstrijd tegen Ferencvaros komt vier dagen voor het beladen duel met Real Madrid in La Liga. Maar voor Koeman geldt nu eerst alleen de Champions League. "We weten dat het geen makkelijke wedstrijd voor ons wordt. We zullen met een sterk team starten. De wedstrijd van zaterdag tegen Real is op dit moment niet belangrijk. Makkelijke tegenstanders bestaan niet in de Champions League."
Koeman mist tegen Ferencvaros doelman Marc-Andre ter Stegen, Jordi Alba en Samuel Umtiti.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
36 minuten geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
15 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
15 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden