Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman ziet Aké als voorbeeld voor iedereen bij Oranje

Koeman ziet Aké als voorbeeld voor iedereen bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is erg tevreden over de manier waarop Nathan Aké zich heeft ontwikkeld bij Manchester City en het Nederlands elftal. "Wat wij willen, dat doet hij", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.

"Hij speelt in een ploeg die een voorbeeld is van hoe voetbal kan en moet worden gespeeld", doelde Koeman op City. "Als je daar een vaste waarde in wordt, dat zegt wel iets. Trainer Guardiola van City belde me vorige week voor mijn verjaardag en hij zei meteen dat ik hier bij Oranje op Nathan moet passen. Dat zegt wel iets dat je je bij zo'n manager staande houdt. Hij is voor iedereen een voorbeeld."

De 28-jarige Aké was volgens Koeman vrijdag een van de weinige spelers van Oranje die een voldoende scoorde tijdens het verloren duel met Frankrijk (4-0). De linksbenige verdediger was ook een van de uitblinkers bij Nederland op het WK van eind vorig jaar in Qatar.

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

9 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

12 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

13 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

13 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

16 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden