Koeman ziet Aké als voorbeeld voor iedereen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is erg tevreden over de manier waarop Nathan Aké zich heeft ontwikkeld bij Manchester City en het Nederlands elftal. "Wat wij willen, dat doet hij", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.
"Hij speelt in een ploeg die een voorbeeld is van hoe voetbal kan en moet worden gespeeld", doelde Koeman op City. "Als je daar een vaste waarde in wordt, dat zegt wel iets. Trainer Guardiola van City belde me vorige week voor mijn verjaardag en hij zei meteen dat ik hier bij Oranje op Nathan moet passen. Dat zegt wel iets dat je je bij zo'n manager staande houdt. Hij is voor iedereen een voorbeeld."
De 28-jarige Aké was volgens Koeman vrijdag een van de weinige spelers van Oranje die een voldoende scoorde tijdens het verloren duel met Frankrijk (4-0). De linksbenige verdediger was ook een van de uitblinkers bij Nederland op het WK van eind vorig jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
4 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
14 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
19 uur geleden