Koeman ziet Aké als voorbeeld voor iedereen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is erg tevreden over de manier waarop Nathan Aké zich heeft ontwikkeld bij Manchester City en het Nederlands elftal. "Wat wij willen, dat doet hij", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.
"Hij speelt in een ploeg die een voorbeeld is van hoe voetbal kan en moet worden gespeeld", doelde Koeman op City. "Als je daar een vaste waarde in wordt, dat zegt wel iets. Trainer Guardiola van City belde me vorige week voor mijn verjaardag en hij zei meteen dat ik hier bij Oranje op Nathan moet passen. Dat zegt wel iets dat je je bij zo'n manager staande houdt. Hij is voor iedereen een voorbeeld."
De 28-jarige Aké was volgens Koeman vrijdag een van de weinige spelers van Oranje die een voldoende scoorde tijdens het verloren duel met Frankrijk (4-0). De linksbenige verdediger was ook een van de uitblinkers bij Nederland op het WK van eind vorig jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
42 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
54 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
55 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
57 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
1 uur geleden