Koeman ziet Aké als voorbeeld voor iedereen bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is erg tevreden over de manier waarop Nathan Aké zich heeft ontwikkeld bij Manchester City en het Nederlands elftal. "Wat wij willen, dat doet hij", zei hij op zijn laatste persconferentie voor het thuisduel van maandag met Gibraltar in de EK-kwalificatie.
"Hij speelt in een ploeg die een voorbeeld is van hoe voetbal kan en moet worden gespeeld", doelde Koeman op City. "Als je daar een vaste waarde in wordt, dat zegt wel iets. Trainer Guardiola van City belde me vorige week voor mijn verjaardag en hij zei meteen dat ik hier bij Oranje op Nathan moet passen. Dat zegt wel iets dat je je bij zo'n manager staande houdt. Hij is voor iedereen een voorbeeld."
De 28-jarige Aké was volgens Koeman vrijdag een van de weinige spelers van Oranje die een voldoende scoorde tijdens het verloren duel met Frankrijk (4-0). De linksbenige verdediger was ook een van de uitblinkers bij Nederland op het WK van eind vorig jaar in Qatar.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
17 uur geleden