
Koeman zet Luuk de Jong tegen Atlético op de bank
MADRID (ANP) - FC Barcelona begint om 21.00 uur zonder Luuk de Jong aan het Spaanse competitieduel met landskampioen Atlético Madrid. Trainer Ronald Koeman, die vanwege een schorsing in Madrid ontbreekt op de bank, houdt de spits achter de hand. De Jong had in de laatste drie wedstrijden van Barcelona een basisplaats en maakte vorige week tegen Levante (3-0) zijn eerste doelpunt voor de Catalanen.
Tegen Atlético heeft Memphis Depay voorin gezelschap van Philippe Coutinho. Koeman kiest op het middenveld naast Frenkie de Jong en aanvoerder Sergio Busquets voor de jongelingen Pablo Gavi (17) en Nico Gonzalez (19).
Luuk de Jong zit net als onder anderen Ansu Fati en de weer fitte Jordi Alba op de bank. Bij afwezigheid van Koeman is zijn assistent Alfred Schreuder de eindverantwoordelijke. Voorzitter Joan Laporta sprak op de dag van de wedstrijd zijn vertrouwen uit in de Nederlandse trainer, die onder druk staat vanwege de tegenvallende prestaties. "Koeman gaat door als trainer van Barcelona", zei Laporta. "Om verschillende redenen verdient hij tijd." Barcelona verloor midweeks in de Champions League met 3-0 bij Benfica.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italië. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.
1 dag geleden