Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam
LEIPZIG (ANP) - Ronald Koeman heeft pas in de loop van de week besloten zijn basiselftal voor de EK-wedstrijd tegen Frankrijk aan te passen. "In eerste instantie had ik in mijn hoofd om dezelfde elf als tegen Polen te laten staan. Ik heb eerder aangegeven dat we een selectie hebben waarin het verschil tussen de spelers niet groot is, dat we op posities iets kunnen veranderen, met name aanvallend", vertelde de bondscoach van Oranje voor aanvang van het duel in Leipzig tegen de NOS.
Koeman passeert Joey Veerman en kiest voor Jeremie Frimpong. "Dat heeft totaal niet te maken met de wedstrijd tegen Polen. Joey had meer balverlies dan we van hem gewend zijn, maar iedereen heeft het recht een keer wat slechter te spelen. Het heeft nu puur te maken met de rol van Antoine Griezmann bij Frankrijk. Dat heb ik willen veranderen met een andere rol voor Tijjani Reijnders", aldus de bondscoach, die Reijnders nu naast Jerdy Schouten op het middenveld laat spelen en niet meer als meest aanvallende middenvelder. Daar staat Xavi Simons nu.
Frimpong heeft als rechtsbuiten niet alleen de taak om aan te vallen, maar ook om mee te lopen met de aanvallend ingestelde linksback Theo Hernández. "Jeremie is gewend om mee te verdedigen aan de rechterkant. Hernández is snel, maar volgens mij is Frimpong nog een tikkeltje sneller. En Hernández laat verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dat moet vandaag blijken", vervolgde Koeman, die benieuwd is hoe Simons het als aanvallende middenvelder doet. "Met Xavi hebben we snelheid en beweging naar voren. Als dat goed valt, moet je daarvan kunnen profiteren."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
4 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
6 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
7 uur geleden