Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam
LEIPZIG (ANP) - Ronald Koeman heeft pas in de loop van de week besloten zijn basiselftal voor de EK-wedstrijd tegen Frankrijk aan te passen. "In eerste instantie had ik in mijn hoofd om dezelfde elf als tegen Polen te laten staan. Ik heb eerder aangegeven dat we een selectie hebben waarin het verschil tussen de spelers niet groot is, dat we op posities iets kunnen veranderen, met name aanvallend", vertelde de bondscoach van Oranje voor aanvang van het duel in Leipzig tegen de NOS.
Koeman passeert Joey Veerman en kiest voor Jeremie Frimpong. "Dat heeft totaal niet te maken met de wedstrijd tegen Polen. Joey had meer balverlies dan we van hem gewend zijn, maar iedereen heeft het recht een keer wat slechter te spelen. Het heeft nu puur te maken met de rol van Antoine Griezmann bij Frankrijk. Dat heb ik willen veranderen met een andere rol voor Tijjani Reijnders", aldus de bondscoach, die Reijnders nu naast Jerdy Schouten op het middenveld laat spelen en niet meer als meest aanvallende middenvelder. Daar staat Xavi Simons nu.
Frimpong heeft als rechtsbuiten niet alleen de taak om aan te vallen, maar ook om mee te lopen met de aanvallend ingestelde linksback Theo Hernández. "Jeremie is gewend om mee te verdedigen aan de rechterkant. Hernández is snel, maar volgens mij is Frimpong nog een tikkeltje sneller. En Hernández laat verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dat moet vandaag blijken", vervolgde Koeman, die benieuwd is hoe Simons het als aanvallende middenvelder doet. "Met Xavi hebben we snelheid en beweging naar voren. Als dat goed valt, moet je daarvan kunnen profiteren."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
51 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
14 uur geleden