Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam
LEIPZIG (ANP) - Ronald Koeman heeft pas in de loop van de week besloten zijn basiselftal voor de EK-wedstrijd tegen Frankrijk aan te passen. "In eerste instantie had ik in mijn hoofd om dezelfde elf als tegen Polen te laten staan. Ik heb eerder aangegeven dat we een selectie hebben waarin het verschil tussen de spelers niet groot is, dat we op posities iets kunnen veranderen, met name aanvallend", vertelde de bondscoach van Oranje voor aanvang van het duel in Leipzig tegen de NOS.
Koeman passeert Joey Veerman en kiest voor Jeremie Frimpong. "Dat heeft totaal niet te maken met de wedstrijd tegen Polen. Joey had meer balverlies dan we van hem gewend zijn, maar iedereen heeft het recht een keer wat slechter te spelen. Het heeft nu puur te maken met de rol van Antoine Griezmann bij Frankrijk. Dat heb ik willen veranderen met een andere rol voor Tijjani Reijnders", aldus de bondscoach, die Reijnders nu naast Jerdy Schouten op het middenveld laat spelen en niet meer als meest aanvallende middenvelder. Daar staat Xavi Simons nu.
Frimpong heeft als rechtsbuiten niet alleen de taak om aan te vallen, maar ook om mee te lopen met de aanvallend ingestelde linksback Theo Hernández. "Jeremie is gewend om mee te verdedigen aan de rechterkant. Hernández is snel, maar volgens mij is Frimpong nog een tikkeltje sneller. En Hernández laat verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dat moet vandaag blijken", vervolgde Koeman, die benieuwd is hoe Simons het als aanvallende middenvelder doet. "Met Xavi hebben we snelheid en beweging naar voren. Als dat goed valt, moet je daarvan kunnen profiteren."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
5 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
23 uur geleden