Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam

Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam

LEIPZIG (ANP) - Ronald Koeman heeft pas in de loop van de week besloten zijn basiselftal voor de EK-wedstrijd tegen Frankrijk aan te passen. "In eerste instantie had ik in mijn hoofd om dezelfde elf als tegen Polen te laten staan. Ik heb eerder aangegeven dat we een selectie hebben waarin het verschil tussen de spelers niet groot is, dat we op posities iets kunnen veranderen, met name aanvallend", vertelde de bondscoach van Oranje voor aanvang van het duel in Leipzig tegen de NOS.

Koeman passeert Joey Veerman en kiest voor Jeremie Frimpong. "Dat heeft totaal niet te maken met de wedstrijd tegen Polen. Joey had meer balverlies dan we van hem gewend zijn, maar iedereen heeft het recht een keer wat slechter te spelen. Het heeft nu puur te maken met de rol van Antoine Griezmann bij Frankrijk. Dat heb ik willen veranderen met een andere rol voor Tijjani Reijnders", aldus de bondscoach, die Reijnders nu naast Jerdy Schouten op het middenveld laat spelen en niet meer als meest aanvallende middenvelder. Daar staat Xavi Simons nu.

Frimpong heeft als rechtsbuiten niet alleen de taak om aan te vallen, maar ook om mee te lopen met de aanvallend ingestelde linksback Theo Hernández. "Jeremie is gewend om mee te verdedigen aan de rechterkant. Hernández is snel, maar volgens mij is Frimpong nog een tikkeltje sneller. En Hernández laat verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dat moet vandaag blijken", vervolgde Koeman, die benieuwd is hoe Simons het als aanvallende middenvelder doet. "Met Xavi hebben we snelheid en beweging naar voren. Als dat goed valt, moet je daarvan kunnen profiteren."

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

5 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

16 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

17 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

17 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

17 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

17 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

17 uur geleden