Koeman wilde in eerste instantie vasthouden aan zelfde basisteam
LEIPZIG (ANP) - Ronald Koeman heeft pas in de loop van de week besloten zijn basiselftal voor de EK-wedstrijd tegen Frankrijk aan te passen. "In eerste instantie had ik in mijn hoofd om dezelfde elf als tegen Polen te laten staan. Ik heb eerder aangegeven dat we een selectie hebben waarin het verschil tussen de spelers niet groot is, dat we op posities iets kunnen veranderen, met name aanvallend", vertelde de bondscoach van Oranje voor aanvang van het duel in Leipzig tegen de NOS.
Koeman passeert Joey Veerman en kiest voor Jeremie Frimpong. "Dat heeft totaal niet te maken met de wedstrijd tegen Polen. Joey had meer balverlies dan we van hem gewend zijn, maar iedereen heeft het recht een keer wat slechter te spelen. Het heeft nu puur te maken met de rol van Antoine Griezmann bij Frankrijk. Dat heb ik willen veranderen met een andere rol voor Tijjani Reijnders", aldus de bondscoach, die Reijnders nu naast Jerdy Schouten op het middenveld laat spelen en niet meer als meest aanvallende middenvelder. Daar staat Xavi Simons nu.
Frimpong heeft als rechtsbuiten niet alleen de taak om aan te vallen, maar ook om mee te lopen met de aanvallend ingestelde linksback Theo Hernández. "Jeremie is gewend om mee te verdedigen aan de rechterkant. Hernández is snel, maar volgens mij is Frimpong nog een tikkeltje sneller. En Hernández laat verdedigend nog wel eens een steekje vallen. Dat moet vandaag blijken", vervolgde Koeman, die benieuwd is hoe Simons het als aanvallende middenvelder doet. "Met Xavi hebben we snelheid en beweging naar voren. Als dat goed valt, moet je daarvan kunnen profiteren."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
26 minuten geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
34 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
5 uur geleden