Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman wil zien of Wijnaldum nog 'perfecte nummer 10' is

Koeman wil zien of Wijnaldum nog 'perfecte nummer 10' is

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman wil de komende anderhalve week de trainingen en oefenduels van Oranje met Schotland en Duitsland ook benutten om te bekijken of Georginio Wijnaldum nog van waarde kan zijn op het EK. "Ik wil hem gewoon bij de groep zien", zei de bondscoach. "Ik wil zien of hij nog van toegevoegde waarde voor ons is. Die diepgang die hij had, ik wil zien of dat nog steeds zo is. We hebben zijn fysieke data gezien en die liggen dicht bij zoals ze altijd waren."

De 33-jarige Wijnaldum speelt dit seizoen voor Al Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië die Jordan Henderson begin dit jaar verliet voor Ajax. Hij scoorde 27 keer in negentig interlands voor Oranje en vormde vooral in de eerste periode van Koeman bij Oranje een goed duo met Memphis Depay. Wijnaldum kwam vorig jaar zomer voor het laatst in actie voor de nationale ploeg tijdens de finaleronde van de Nations League.

"Ik heb een verleden met Gini", zei Koeman. "Ik heb met hem gesproken. Nu heb ik hem hier voor twee wedstrijden. Voor iedereen is dit grotendeels een examen. Er zijn niet zoveel momenten meer voor het EK. Vanuit zijn positie was hij altijd een perfecte nummer 10, daar hebben we er niet veel van. Wijnaldum gaat zeker een gedeelte van de duels met Schotland of Duitsland spelen."

Meer uit Voetbal

KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

5 uur geleden
Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

15 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

18 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Fortuna vijfde competitiezege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.

19 uur geleden
Edvardsen vervangt geblesseerde Berghuis tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.

21 uur geleden
Aanvaller Slory in basis Feyenoord tegen Fortuna Sittard

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.

21 uur geleden
PSV vier tot zes weken zonder Boadu en Sildillia

EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.

1 dag geleden