Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman wil niet te veel aandacht voor 'slecht opgevoede' fans

Koeman wil niet te veel aandacht voor 'slecht opgevoede' fans

BARCELONA (ANP) - Volgens Ronald Koeman zijn de Barcelona-fans die hem zondag na afloop van het verloren duel met Real Madrid belaagden personen "zonder normen en waarden". "We moeten ze niet te veel aandacht geven", zei de coach, wiens positie al maanden onder druk staat, een dag voor de competitiewedstrijd van woensdag tegen Rayo Vallecano.

In dat uitduel moet de nummer 9 van La Liga het doen zonder Frenkie de Jong en Pedri. De Jong liep in het duel met Real Madrid (1-2) een hamstringblessure op, Pedri herstelt langzaam van spierklachten. Het meespelen van de jonge aanvaller Ansu Fati is onzeker. "We kijken morgen of hij mee kan reizen. Het heeft niets te maken met de blessure die hij had", aldus Koeman. Fati keerde eind september terug nadat hij door een knieblessure tien maanden niet had kunnen voetballen.

Koeman werd zondag, toen hij met zijn auto Camp Nou verliet, gehinderd door fans die op zijn auto sloegen en hem beledigden. "Ik weet niet of je dat kunt oplossen. Volgens mij is het een sociaal probleem. Het zijn mensen die niet goed zijn opgevoed. Ze kennen geen normen en waarden", oordeelde hij.

Barcelona had zondag al een verklaring gepubliceerd waarin de club het gedrag van de fans als "gewelddadig en minachtend" omschreef. Volgens Koeman betrof het een actie van een kleine groep. "De sfeer rond het veld was het tegenovergestelde, zelfs toen we met 2-0 achter stonden. We moeten dit soort figuren ook niet te veel aandacht geven. Ik was niet bang. Er was een moment dat ik zei: nu stap ik uit, maar dat was niet verstandig geweest. Ik begrijp dat de mensen ontevreden zijn, maar dit soort gedrag verwacht je niet."

Meer uit Voetbal

FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

29 minuten geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

3 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

4 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

4 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

6 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

18 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

18 uur geleden