Koeman wil niet te veel aandacht voor 'slecht opgevoede' fans
BARCELONA (ANP) - Volgens Ronald Koeman zijn de Barcelona-fans die hem zondag na afloop van het verloren duel met Real Madrid belaagden personen "zonder normen en waarden". "We moeten ze niet te veel aandacht geven", zei de coach, wiens positie al maanden onder druk staat, een dag voor de competitiewedstrijd van woensdag tegen Rayo Vallecano.
In dat uitduel moet de nummer 9 van La Liga het doen zonder Frenkie de Jong en Pedri. De Jong liep in het duel met Real Madrid (1-2) een hamstringblessure op, Pedri herstelt langzaam van spierklachten. Het meespelen van de jonge aanvaller Ansu Fati is onzeker. "We kijken morgen of hij mee kan reizen. Het heeft niets te maken met de blessure die hij had", aldus Koeman. Fati keerde eind september terug nadat hij door een knieblessure tien maanden niet had kunnen voetballen.
Koeman werd zondag, toen hij met zijn auto Camp Nou verliet, gehinderd door fans die op zijn auto sloegen en hem beledigden. "Ik weet niet of je dat kunt oplossen. Volgens mij is het een sociaal probleem. Het zijn mensen die niet goed zijn opgevoed. Ze kennen geen normen en waarden", oordeelde hij.
Barcelona had zondag al een verklaring gepubliceerd waarin de club het gedrag van de fans als "gewelddadig en minachtend" omschreef. Volgens Koeman betrof het een actie van een kleine groep. "De sfeer rond het veld was het tegenovergestelde, zelfs toen we met 2-0 achter stonden. We moeten dit soort figuren ook niet te veel aandacht geven. Ik was niet bang. Er was een moment dat ik zei: nu stap ik uit, maar dat was niet verstandig geweest. Ik begrijp dat de mensen ontevreden zijn, maar dit soort gedrag verwacht je niet."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
6 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
9 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
21 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
21 uur geleden