Koeman wil niet te veel aandacht voor 'slecht opgevoede' fans
BARCELONA (ANP) - Volgens Ronald Koeman zijn de Barcelona-fans die hem zondag na afloop van het verloren duel met Real Madrid belaagden personen "zonder normen en waarden". "We moeten ze niet te veel aandacht geven", zei de coach, wiens positie al maanden onder druk staat, een dag voor de competitiewedstrijd van woensdag tegen Rayo Vallecano.
In dat uitduel moet de nummer 9 van La Liga het doen zonder Frenkie de Jong en Pedri. De Jong liep in het duel met Real Madrid (1-2) een hamstringblessure op, Pedri herstelt langzaam van spierklachten. Het meespelen van de jonge aanvaller Ansu Fati is onzeker. "We kijken morgen of hij mee kan reizen. Het heeft niets te maken met de blessure die hij had", aldus Koeman. Fati keerde eind september terug nadat hij door een knieblessure tien maanden niet had kunnen voetballen.
Koeman werd zondag, toen hij met zijn auto Camp Nou verliet, gehinderd door fans die op zijn auto sloegen en hem beledigden. "Ik weet niet of je dat kunt oplossen. Volgens mij is het een sociaal probleem. Het zijn mensen die niet goed zijn opgevoed. Ze kennen geen normen en waarden", oordeelde hij.
Barcelona had zondag al een verklaring gepubliceerd waarin de club het gedrag van de fans als "gewelddadig en minachtend" omschreef. Volgens Koeman betrof het een actie van een kleine groep. "De sfeer rond het veld was het tegenovergestelde, zelfs toen we met 2-0 achter stonden. We moeten dit soort figuren ook niet te veel aandacht geven. Ik was niet bang. Er was een moment dat ik zei: nu stap ik uit, maar dat was niet verstandig geweest. Ik begrijp dat de mensen ontevreden zijn, maar dit soort gedrag verwacht je niet."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
6 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
30 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
15 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
18 uur geleden