Koeman wil na echec tegen Duitsland antwoord zien van Oranje
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman verwacht na het slechte optreden vorige maand van Oranje tegen Duitsland (1-0) een duidelijk antwoord van zijn spelers. "Je hebt altijd een plan, de ene keer lukt dat beter dan de andere keer. Tegen Duitsland hebben we het niet goed uitgevoerd. Morgen is het een geschikte dag om daar op terug te komen richting de groep", aldus de bondscoach, die zich in de komende interlands tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina met Nederland hoopt te kwalificeren voor de kwartfinales van de Nations League.
Naast de kansloze nederlaag tegen Duitsland speelde Nederland vorige maand gelijk bij Hongarije (1-1), na een rode kaart voor aanvoerder Virgil van Dijk. "Het aanvalsspel tegen de Hongaren was niet goed, ook niet in de zestien, bij de laatste bal. De bezetting was niet altijd goed. Daar gaan we ook veel aandacht aan besteden deze week."
De optredens tegen Hongarije en Duitsland vielen, na de hoopvolle start in september tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2), tegen. Koeman: "Het zijn duidelijk twee totaal verschillende periodes geweest. September waren twee wedstrijden thuis, oktober twee wedstrijden uit. In september vond ik het voetballende gedeelte goed, toen speelden we zoals we afgesproken hadden. We hebben ook te maken met een andere selectie, met wijzigingen. Dat kost tijd. Sommigen vonden in september alles geweldig en in oktober alles weer niets voorstellen. Daar mag wel iets meer nuance in komen. Het was vorige maand niet goed, dat was duidelijk. Blijkbaar is het mij met mijn staf niet gelukt duidelijk te maken wat wij wilden."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
5 uur geleden