Koeman wil na echec tegen Duitsland antwoord zien van Oranje
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman verwacht na het slechte optreden vorige maand van Oranje tegen Duitsland (1-0) een duidelijk antwoord van zijn spelers. "Je hebt altijd een plan, de ene keer lukt dat beter dan de andere keer. Tegen Duitsland hebben we het niet goed uitgevoerd. Morgen is het een geschikte dag om daar op terug te komen richting de groep", aldus de bondscoach, die zich in de komende interlands tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina met Nederland hoopt te kwalificeren voor de kwartfinales van de Nations League.
Naast de kansloze nederlaag tegen Duitsland speelde Nederland vorige maand gelijk bij Hongarije (1-1), na een rode kaart voor aanvoerder Virgil van Dijk. "Het aanvalsspel tegen de Hongaren was niet goed, ook niet in de zestien, bij de laatste bal. De bezetting was niet altijd goed. Daar gaan we ook veel aandacht aan besteden deze week."
De optredens tegen Hongarije en Duitsland vielen, na de hoopvolle start in september tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2), tegen. Koeman: "Het zijn duidelijk twee totaal verschillende periodes geweest. September waren twee wedstrijden thuis, oktober twee wedstrijden uit. In september vond ik het voetballende gedeelte goed, toen speelden we zoals we afgesproken hadden. We hebben ook te maken met een andere selectie, met wijzigingen. Dat kost tijd. Sommigen vonden in september alles geweldig en in oktober alles weer niets voorstellen. Daar mag wel iets meer nuance in komen. Het was vorige maand niet goed, dat was duidelijk. Blijkbaar is het mij met mijn staf niet gelukt duidelijk te maken wat wij wilden."
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
11 uur geleden