Koeman wil na echec tegen Duitsland antwoord zien van Oranje
ZEIST (ANP) - Ronald Koeman verwacht na het slechte optreden vorige maand van Oranje tegen Duitsland (1-0) een duidelijk antwoord van zijn spelers. "Je hebt altijd een plan, de ene keer lukt dat beter dan de andere keer. Tegen Duitsland hebben we het niet goed uitgevoerd. Morgen is het een geschikte dag om daar op terug te komen richting de groep", aldus de bondscoach, die zich in de komende interlands tegen Hongarije en Bosnië en Herzegovina met Nederland hoopt te kwalificeren voor de kwartfinales van de Nations League.
Naast de kansloze nederlaag tegen Duitsland speelde Nederland vorige maand gelijk bij Hongarije (1-1), na een rode kaart voor aanvoerder Virgil van Dijk. "Het aanvalsspel tegen de Hongaren was niet goed, ook niet in de zestien, bij de laatste bal. De bezetting was niet altijd goed. Daar gaan we ook veel aandacht aan besteden deze week."
De optredens tegen Hongarije en Duitsland vielen, na de hoopvolle start in september tegen Bosnië en Herzegovina (5-2) en Duitsland (2-2), tegen. Koeman: "Het zijn duidelijk twee totaal verschillende periodes geweest. September waren twee wedstrijden thuis, oktober twee wedstrijden uit. In september vond ik het voetballende gedeelte goed, toen speelden we zoals we afgesproken hadden. We hebben ook te maken met een andere selectie, met wijzigingen. Dat kost tijd. Sommigen vonden in september alles geweldig en in oktober alles weer niets voorstellen. Daar mag wel iets meer nuance in komen. Het was vorige maand niet goed, dat was duidelijk. Blijkbaar is het mij met mijn staf niet gelukt duidelijk te maken wat wij wilden."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
20 uur geleden