Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman voorspelt een 'gevaarlijke' wedstrijd voor Oranje

Koeman voorspelt een 'gevaarlijke' wedstrijd voor Oranje

ATHENE (ANP) - Ronald Koeman is niet helemaal gerust op de goede afloop van het uitduel van het Nederlands elftal met Griekenland in de EK-kwalificatie. "Ik kan wel roepen dat we gaan winnen", zei de bondscoach. "Maar dit is gewoon een gevaarlijke wedstrijd. Zij hebben een kans gekregen die ze misschien niet hadden verwacht. We zullen echt heel goed moeten zijn."

Het Nederlands elftal staat maandagavond met een heldere opdracht aan de aftrap in de OPAP Arena, het stadion van AEK Athene. De ploeg van Koeman houdt de kans op rechtstreekse kwalificatie voor het EK van komend jaar in Duitsland in eigen hand als het minimaal gelijkspeelt. In dat geval kan Oranje het karwei volgende maand klaren met overwinningen op Ierland en Gibraltar. Bij een gelijke stand in de groep, geeft het onderlinge resultaat de doorslag. En Oranje versloeg de Grieken vorige maand in Eindhoven (3-0).

Nederland verliest de regie als het verliest van de Grieken. De Europees kampioen van 2004 heeft dan op 21 november aan een gelijkspel tegen de al geplaatste Fransen genoeg om de tweede plaats in de poule veilig te stellen. Als dat gebeurt, dan krijgt Oranje volgend jaar maart in de play-offs een laatste mogelijkheid om zich voor de Europese eindronde te kwalificeren.

Waslijst met blessures

Koeman en zijn spelers zitten niet te wachten op de play-offs. Zij willen de eerste interlandperiode van het nieuwe kalenderjaar graag vullen met twee oefenduels voor het EK. "Maar Griekenland zal er alles aan doen om te winnen", zei de bondscoach. "Zo gaat dat bij landen in het zuiden van Europa. Daar kunnen wij soms nog iets van leren."

Oranje won vorige maand nog eenvoudig van Griekenland in Eindhoven. Maar inmiddels staan de namen van maar liefst twaalf internationals op een waslijst met blessures. Wout Weghorst is wel inzetbaar. De spits viel vrijdag geblesseerd uit tegen de Fransen. Koeman moet beslissen of Weghorst of Donyell Malen als centrumspits start. De verwachting is dat Mats Wieffer de voorkeur krijgt boven Marten de Roon. De kans is groot dat de bondscoach verder vasthoudt aan zijn basisploeg van de ontmoeting met de Fransen.

"Wij gaan de wedstrijd in om te winnen", zei Koeman die zijn spelers opnieuw op het hart gaat drukken dat ze scherp aan de wedstrijd moeten beginnen. Nederland stond in drie van de laatste vier interlands al binnen 8 minuten op achterstand. "Dat kan en mag niet", zei de bondscoach. "Maar gelukkig heb ik in onze laatste duels genoeg goede dingen gezien om met vertrouwen aan deze wedstrijd te beginnen."

Meer uit Voetbal

Smit spreekt bij rentree bij AZ van 'leermoment' bij blessure

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.

3 uur geleden
AZ mist volgens trainer Echteld volwassenheid tegen Juventus

ALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Koopmeiners: felicitatie mag wachten tot morgen

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.

3 uur geleden
AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

5 uur geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

5 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

5 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

7 uur geleden