Koeman voor het eerst onderuit met FC Barcelona
GETAFE (ANP) - Ronald Koeman is als trainer van FC Barcelona niet langer ongeslagen. Getafe bezorgde de Catalanen zaterdag de eerste nederlaag van het seizoen: 1-0. De vorige speelronde had Barcelona in eigen stadion tegen Sevilla ook al punten verspeeld (1-1).
Oud-Ajacieden Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden allebei een basisplaats bij Barcelona. De Jong veroorzaakte in de 56e minuut een strafschop toen hij, om als eerste bij de bal te zijn, een speler van Getafe aantikte. Jaime Mata benutte de penalty.
Koeman probeerde met wissels een nederlaag te komen. Zo kwam de Deense aanvaller Martin Braithwaite in de ploeg voor De Jong en ook het jonge talent Ansu Fati viel in. Getafe, dat vorig seizoen Ajax uitschakelde in de Europa League, bleef overeind.
Barcelona heeft na vier duels zeven punten. De achterstand op koplopers Real Madrid, Getafe, Cádiz en Granada is drie punten. Die clubs speelden wel één of twee wedstrijden meer dan Barcelona.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
13 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
22 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
22 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
22 uur geleden