Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman vindt het zinloos om De Jong als invaller mee te nemen

Koeman vindt het zinloos om De Jong als invaller mee te nemen

SARAJEVO (ANP) - Ronald Koeman vond het zinloos om Frenkie de Jong als invaller mee te nemen voor de uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina. Dat vertelde de bondscoach op een persconferentie in Sarajevo, waar het al voor de kwartfinale geplaatste Oranje dinsdag de groepsfase van de Nations League afsluit.

"Bij het begin van deze interlandperiode heb ik met Frenkie afgesproken dat hij, als hij de week training goed door zou komen, de eerste wedstrijd tegen Hongarije in de basis zou staan", aldus Koeman. "Daarna zouden we kijken wat het beste is en het was al duidelijk dat hij niet opnieuw in de basis zou beginnen. Om mee te gaan en dan twintig minuten mee te doen als invaller is niet de oplossing. Het beste voor hem is nu om niet mee te reizen en terug te gaan naar Barcelona. Hij moet toegroeien naar zijn echte vorm."

Naast De Jong ontbreekt ook aanvoerder Virgil van Dijk tegen Bosnië. "Virgil heeft lichte klachten, die had hij vorige week ook al. Toen trainde hij af en toe apart. Virgil speelt altijd alles. Gezien het programma dat hij af moet werken, is het verstandiger terug naar Liverpool te gaan", legde Koeman uit. "We hebben zoveel goede centrale verdedigers. Dat is de positie waar ik mij de minste zorgen om maak. Virgil zit al lang bij de groep en is een echte persoonlijkheid. Niet iedereen heeft dat karakter. Als hij er niet bij is, betekent dat een verandering. Er ontstaat een nieuwe dynamiek in de groep."

Meer uit Voetbal

FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

56 minuten geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

3 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

4 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

5 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

6 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

19 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

19 uur geleden