Koeman vindt dat Weghorst na Ierland verstandiger had moeten zijn
FARO (ANP) - Ronald Koeman is niet zo te spreken over het optreden van Wout Weghorst na de wedstrijd tegen Ierland (1-0). De spits, die al vroeg in de wedstrijd het doelpunt maakte, reageerde zaterdag in een interview met de NOS gepikeerd toen hij een vraag kreeg over het tegenvallende veldspel van Oranje.
"Ik kan me er iets bij voorstellen, in zijn positie. Dat is iets menselijks", aldus Koeman tijdens een persconferentie in Faro, waar hij vooruitkeek naar het afsluitende EK-kwalificatieduel met Gibraltar. "Of het verstandig is, is een andere vraag. Dat zal hij zelf ook wel erkennen."
Weghorst was de laatste drie interlands basisspeler bij Oranje. Dat komt mede door de afwezigheid van de geblesseerde Memphis Depay. "Memphis is al een hele lange tijd niet fit. Memphis die fit en goed is, is nog steeds een meerwaarde voor dit elftal", zei Koeman. "We hopen dat iedereen straks voor het EK fit is. Dan zullen we keuzes, en hopelijk ook moeilijke keuzes, moeten maken om uiteindelijk tot de beste 23 spelers te komen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
11 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
12 uur geleden