Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman vindt dat hij Brobbey meer had moeten beschermen

Koeman vindt dat hij Brobbey meer had moeten beschermen

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman vindt het achteraf gezien niet handig dat hij openlijk kritiek uitte op Brian Brobbey. De bondscoach van Oranje zei op tv dat hij ontevreden is over de manier van afmaken van de Ajax-spits.

"Het verbaast mij dat het zo'n item is geworden", aldus Koeman dinsdag in Zeist. "Ik vind dat ik hem iets meer in bescherming had moeten nemen. Ik ben een hele slechte politicus. Daar word je wel eens voor gestraft. Ik had hem meer moeten verdedigen. Dat heb ik ook tegen hem gezegd."

Koeman selecteerde Brobbey voor de komende twee interlands tegen Ierland en Gibraltar. De aanvaller meldde zich maandag af omdat hij niet helemaal fit is. Koeman: "Juist in de laatste periode heeft hij zich goed ontwikkeld. Hij is snel en sterk en gevaarlijk. Er is ook nog genoeg om te verbeteren. Blijkbaar mag je dat niet altijd zeggen."

Gebruikte vergelijking

Het was niet de bedoeling van Koeman om Brobbey met zijn woorden te prikkelen. "Ik heb eerder met hem gesproken. Toen hebben we het ook over een aantal kwaliteiten gehad waarvan ik vind dat ze verbeterd moeten worden. Dan heb je het over zijn eerste aanname en technisch afwerken. Als ik hem nu zie, is hij wel bewuster bezig met beter worden."

De bondscoach maakte, met zijn woorden op tv richting Brobbey, een vergelijking met de politiek. "Ik ben geen politicus die heel veel lult en weinig zegt, maar juist het tegenovergestelde. Het ligt soms gevoelig bij de andere partij. Dan word je daar wel eens mee om de oren geslagen. Dat mag."

Meer uit Voetbal

Chelsea-doelman Martínez breekt kaak bij botsing

LONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.

32 minuten geleden
Feyenoord verslaat Telstar in spectaculair duel: 3-4

VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona boekt ruime zege bij Real Betis

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.

16 uur geleden
RB Leipzig gaat na zege op PSV hard onderuit bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.

16 uur geleden
Koploper Internazionale herpakt zich met zege bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.

16 uur geleden
PSG laat langs Strasbourg in aanloop naar CL-duel met Barcelona

STRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.

17 uur geleden
PSV-trainer Bosz maakt zich na nederlaag tegen ADO 'geen zorgen'

DEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.

17 uur geleden