Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman vindt dat De Jong moet bellen als hij terug wil in Oranje

Koeman vindt dat De Jong moet bellen als hij terug wil in Oranje

ZEIST (ANP) - Als Luuk de Jong zich weer beschikbaar wil stellen voor het Nederlands elftal is het aan hem om de telefoon te pakken. Dat zei bondscoach Ronald Koeman maandag tijdens een persconferentie in Zeist.

De Jong beëindigde eerder dit jaar zijn interlandloopbaan omdat hij zich volledig wil focussen op zijn club PSV en ook meer tijd met zijn gezin door wil brengen. Nu Oranje in aanvallend opzicht personele problemen kent, werd de 33-jarige spits door journalisten de vraag gesteld of hij op zijn besluit terug wil keren. De Jong zei toen dat zijn besluit in principe vaststaat, maar dat Koeman altijd mag bellen.

"De Jong had zijn redenen om zich niet langer voor Oranje beschikbaar te stellen. Die redenen heb ik geaccepteerd", sprak Koeman. "Als hij vindt dat hij daarop terug moet komen, is het aan hem. Ons contact is altijd goed geweest, dus hij kan mij bellen. De deur is altijd open, maar de bal ligt bij de speler."

Depay

Koeman verwees naar zijn vorige periode als bondscoach en aan de tijd dat hij coach was van FC Barcelona. "Bij Oranje zat Luuk er bij mij altijd bij. Ik ken Luuk goed. Ik heb hem zelf naar Barcelona gehaald, dat had hij ook nooit verwacht. Als hij iets terug wil doen, weet hij wat hij moet doen."

Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken deze periode met blessures bij Oranje. Naast De Jong beëindigde Antwerp-spits Vincent Janssen zijn interlandloopbaan ook. Vooral het gemis van Depay laat zich voelen, zei Koeman. "Hij is niet voor niets topscorer. Een fitte Memphis is een meerwaarde voor het Nederlands elftal. Hij is nu al een langere periode niet fit, daar was hij net weer een beetje naar op weg. Eigenlijk zou hij er twee of drie maanden uit moeten stappen om weer helemaal fit te worden. Maar dat is lastig in het huidige voetbal."

Koeman geniet van Xavi Simons, die zijn draai bij RB Leipzig snel lijkt te hebben gevonden. "Ik denk dat hij zich geweldig ontwikkelt. Bij het Nederlands elftal heeft hij dat niveau misschien nog niet laten zien, maar daar ben ik niet bezorgd om. Xavi is een jonge speler", aldus de bondscoach, die geen antwoord had op de vraag waarom er in Nederland momenteel zo weinig spitsen en buitenspelers doorbreken. "Het zijn bijna allemaal centrale verdedigers of nummers 10. Ajax zoekt al heel lang een nieuwe Patrick Kluivert. Op onze spelerslijsten hebben we op veel posities alternatieven, maar dat geldt niet voor de aanvallers."

Meer uit Voetbal

Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

7 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

11 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

11 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

12 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

13 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

13 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden