Koeman vindt dat De Jong moet bellen als hij terug wil in Oranje
ZEIST (ANP) - Als Luuk de Jong zich weer beschikbaar wil stellen voor het Nederlands elftal is het aan hem om de telefoon te pakken. Dat zei bondscoach Ronald Koeman maandag tijdens een persconferentie in Zeist.
De Jong beëindigde eerder dit jaar zijn interlandloopbaan omdat hij zich volledig wil focussen op zijn club PSV en ook meer tijd met zijn gezin door wil brengen. Nu Oranje in aanvallend opzicht personele problemen kent, werd de 33-jarige spits door journalisten de vraag gesteld of hij op zijn besluit terug wil keren. De Jong zei toen dat zijn besluit in principe vaststaat, maar dat Koeman altijd mag bellen.
"De Jong had zijn redenen om zich niet langer voor Oranje beschikbaar te stellen. Die redenen heb ik geaccepteerd", sprak Koeman. "Als hij vindt dat hij daarop terug moet komen, is het aan hem. Ons contact is altijd goed geweest, dus hij kan mij bellen. De deur is altijd open, maar de bal ligt bij de speler."
Depay
Koeman verwees naar zijn vorige periode als bondscoach en aan de tijd dat hij coach was van FC Barcelona. "Bij Oranje zat Luuk er bij mij altijd bij. Ik ken Luuk goed. Ik heb hem zelf naar Barcelona gehaald, dat had hij ook nooit verwacht. Als hij iets terug wil doen, weet hij wat hij moet doen."
Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken deze periode met blessures bij Oranje. Naast De Jong beëindigde Antwerp-spits Vincent Janssen zijn interlandloopbaan ook. Vooral het gemis van Depay laat zich voelen, zei Koeman. "Hij is niet voor niets topscorer. Een fitte Memphis is een meerwaarde voor het Nederlands elftal. Hij is nu al een langere periode niet fit, daar was hij net weer een beetje naar op weg. Eigenlijk zou hij er twee of drie maanden uit moeten stappen om weer helemaal fit te worden. Maar dat is lastig in het huidige voetbal."
Koeman geniet van Xavi Simons, die zijn draai bij RB Leipzig snel lijkt te hebben gevonden. "Ik denk dat hij zich geweldig ontwikkelt. Bij het Nederlands elftal heeft hij dat niveau misschien nog niet laten zien, maar daar ben ik niet bezorgd om. Xavi is een jonge speler", aldus de bondscoach, die geen antwoord had op de vraag waarom er in Nederland momenteel zo weinig spitsen en buitenspelers doorbreken. "Het zijn bijna allemaal centrale verdedigers of nummers 10. Ajax zoekt al heel lang een nieuwe Patrick Kluivert. Op onze spelerslijsten hebben we op veel posities alternatieven, maar dat geldt niet voor de aanvallers."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
8 uur geleden