Koeman vindt dat De Jong moet bellen als hij terug wil in Oranje
ZEIST (ANP) - Als Luuk de Jong zich weer beschikbaar wil stellen voor het Nederlands elftal is het aan hem om de telefoon te pakken. Dat zei bondscoach Ronald Koeman maandag tijdens een persconferentie in Zeist.
De Jong beëindigde eerder dit jaar zijn interlandloopbaan omdat hij zich volledig wil focussen op zijn club PSV en ook meer tijd met zijn gezin door wil brengen. Nu Oranje in aanvallend opzicht personele problemen kent, werd de 33-jarige spits door journalisten de vraag gesteld of hij op zijn besluit terug wil keren. De Jong zei toen dat zijn besluit in principe vaststaat, maar dat Koeman altijd mag bellen.
"De Jong had zijn redenen om zich niet langer voor Oranje beschikbaar te stellen. Die redenen heb ik geaccepteerd", sprak Koeman. "Als hij vindt dat hij daarop terug moet komen, is het aan hem. Ons contact is altijd goed geweest, dus hij kan mij bellen. De deur is altijd open, maar de bal ligt bij de speler."
Depay
Koeman verwees naar zijn vorige periode als bondscoach en aan de tijd dat hij coach was van FC Barcelona. "Bij Oranje zat Luuk er bij mij altijd bij. Ik ken Luuk goed. Ik heb hem zelf naar Barcelona gehaald, dat had hij ook nooit verwacht. Als hij iets terug wil doen, weet hij wat hij moet doen."
Memphis Depay en Steven Bergwijn ontbreken deze periode met blessures bij Oranje. Naast De Jong beëindigde Antwerp-spits Vincent Janssen zijn interlandloopbaan ook. Vooral het gemis van Depay laat zich voelen, zei Koeman. "Hij is niet voor niets topscorer. Een fitte Memphis is een meerwaarde voor het Nederlands elftal. Hij is nu al een langere periode niet fit, daar was hij net weer een beetje naar op weg. Eigenlijk zou hij er twee of drie maanden uit moeten stappen om weer helemaal fit te worden. Maar dat is lastig in het huidige voetbal."
Koeman geniet van Xavi Simons, die zijn draai bij RB Leipzig snel lijkt te hebben gevonden. "Ik denk dat hij zich geweldig ontwikkelt. Bij het Nederlands elftal heeft hij dat niveau misschien nog niet laten zien, maar daar ben ik niet bezorgd om. Xavi is een jonge speler", aldus de bondscoach, die geen antwoord had op de vraag waarom er in Nederland momenteel zo weinig spitsen en buitenspelers doorbreken. "Het zijn bijna allemaal centrale verdedigers of nummers 10. Ajax zoekt al heel lang een nieuwe Patrick Kluivert. Op onze spelerslijsten hebben we op veel posities alternatieven, maar dat geldt niet voor de aanvallers."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden