Koeman verwacht in nieuw systeem beter druk te kunnen zetten
EINDHOVEN (ANP) - Ronald Koeman stapt in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Griekenland van zijn 4-3-3-systeem af omdat hij denkt in een formatie van 3-4-3 beter druk te kunnen zetten. Dat zei de bondscoach van het Nederlands elftal tegen de NOS.
"Ik ben voorstander van 4-3-3, maar dan moet er wel resultaat zijn en moet er ontwikkeling in zitten", aldus Koeman, daarmee verwijzend naar de nederlagen tegen Frankrijk (EK-kwalificatie) en Kroatië en Italië (beide in Nations League). "Bij de clubs waar ik gewerkt heb, speelde ik ook wel eens op deze manier. Ik heb er natuurlijk heel goed over nagedacht. We hebben een selectie om zo te kunnen spelen. We kunnen op deze manier makkelijker druk zetten op de tegenstander."
Koeman laat Daley Blind voor het eerst dit jaar vanaf het begin meedoen bij Oranje. "Als ik hem in Spanje zie spelen, is hij superfit. Zijn statistieken zijn erg goed. Daley heeft daarnaast een groot tactisch vermogen."
De Roon
Naast de 33-jarige Blind doet ook de 32-jarige middenvelder Marten de Roon mee. Zijn ervaring speelt daarin een grote rol, legde de bondscoach uit. "We kennen het belang van de wedstrijd, ik zie het niet als gok."
De koerswijziging van Koeman is redelijk opvallend. Bij zijn aanstelling, aan het begin van dit jaar, gaf hij duidelijk aan terug te willen naar het 4-3-3-systeem. De vorige bondscoach Louis van Gaal koos op het WK in Qatar voor een 5-3-2-systeem, wat ook kon worden uitgelegd als 3-5-2. Van Gaal wilde sowieso met drie centrale verdedigers spelen omdat hij zijn elftal anders achterin te kwetsbaar vond.
Kritiek tijdens WK
Oranje kreeg op het WK veel kritiek op het saaie spel, maar bereikte wel de kwartfinales. Argentinië was daarin na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
37 minuten geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
10 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
11 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
13 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
14 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
1 dag geleden