Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman verwacht dat hij tot en met WK 2026 bij Oranje blijft

Koeman verwacht dat hij tot en met WK 2026 bij Oranje blijft

WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal verwacht dat hij zijn tot en met het WK van 2026 doorlopende contract bij de KNVB kan uitdienen. "Volgens mij kunnen ze niet meer van me af", grapte hij tijdens een gesprek met enkele vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.

Koeman staat woensdag met Oranje tegenover Engeland in de halve finale van het EK. Zo heeft de bondscoach waarschijnlijk ruimschoots aan de doelstellingen van de KNVB voldaan, al zal hij de prestaties op de Europese eindronde nog wel evalueren met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de nationale voetbalbond.

De bondscoach is positief over de toekomst van het Nederlands elftal, dat zich zonder geblesseerde middenvelders als Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber toch voor de halve finales heeft geplaatst. "Mijn middenveld had er anders uitgezien als ze hier waren geweest", aldus Koeman. "Maar nu zie ik bijvoorbeeld Jerdy Schouten opstaan."

Vlak voor het EK werd bekend dat Bartina Koeman, de vrouw van de bondscoach, aan chronische borstkanker lijdt. Maar dat is voor de trainer van Oranje geen belemmering om aan te blijven als bondscoach. "Ze wordt behandeld, maar alles is onder controle."

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

3 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

3 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

4 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

5 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

7 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

7 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

14 uur geleden