Koeman verwacht dat hij tot en met WK 2026 bij Oranje blijft
WOLFSBURG (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal verwacht dat hij zijn tot en met het WK van 2026 doorlopende contract bij de KNVB kan uitdienen. "Volgens mij kunnen ze niet meer van me af", grapte hij tijdens een gesprek met enkele vaste volgers van Oranje in Wolfsburg.
Koeman staat woensdag met Oranje tegenover Engeland in de halve finale van het EK. Zo heeft de bondscoach waarschijnlijk ruimschoots aan de doelstellingen van de KNVB voldaan, al zal hij de prestaties op de Europese eindronde nog wel evalueren met Nigel de Jong, de directeur topvoetbal van de nationale voetbalbond.
De bondscoach is positief over de toekomst van het Nederlands elftal, dat zich zonder geblesseerde middenvelders als Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Mats Wieffer en Quinten Timber toch voor de halve finales heeft geplaatst. "Mijn middenveld had er anders uitgezien als ze hier waren geweest", aldus Koeman. "Maar nu zie ik bijvoorbeeld Jerdy Schouten opstaan."
Vlak voor het EK werd bekend dat Bartina Koeman, de vrouw van de bondscoach, aan chronische borstkanker lijdt. Maar dat is voor de trainer van Oranje geen belemmering om aan te blijven als bondscoach. "Ze wordt behandeld, maar alles is onder controle."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
22 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
22 uur geleden