Koeman verliest eerste Clásico als trainer van FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn eerste editie van El Clásico als trainer van FC Barcelona verloren. Real Madrid was in Camp Nou, de thuisbasis van de Catalanen, met 3-1 te sterk.
In de eerste tien minuten was het al twee keer raak. Federico Valverde zette Real al na vijf minuten op voorsprong na een goede steekbal van Karim Benzema. Drie minuten later maakte Ansu Fati al gelijk; hij tikte eenvoudig binnen na een voorzet vanaf links van Jordi Alba.
Real-verdediger Sergio Ramos, die een strafschop benutte, zette Real na ruim een uur opnieuw op voorsprong. De penalty was toegekend omdat Clément Lenglet Ramos vasthield. Luka Modrić besliste het duel in de laatste minuut van de reguliere speeltijd.
Real Madrid had in aanloop naar de Spaanse topper twee keer verloren; in de competitie van Cádiz (0-1) en in de Champions League van Sjachtar Donetsk (2-3). FC Barcelona verloor vorig weekend in La Liga al van Getafe (1-0).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden