Koeman verliest eerste Clásico als trainer van FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn eerste editie van El Clásico als trainer van FC Barcelona verloren. Real Madrid was in Camp Nou, de thuisbasis van de Catalanen, met 3-1 te sterk.
In de eerste tien minuten was het al twee keer raak. Federico Valverde zette Real al na vijf minuten op voorsprong na een goede steekbal van Karim Benzema. Drie minuten later maakte Ansu Fati al gelijk; hij tikte eenvoudig binnen na een voorzet vanaf links van Jordi Alba.
Real-verdediger Sergio Ramos, die een strafschop benutte, zette Real na ruim een uur opnieuw op voorsprong. De penalty was toegekend omdat Clément Lenglet Ramos vasthield. Luka Modrić besliste het duel in de laatste minuut van de reguliere speeltijd.
Real Madrid had in aanloop naar de Spaanse topper twee keer verloren; in de competitie van Cádiz (0-1) en in de Champions League van Sjachtar Donetsk (2-3). FC Barcelona verloor vorig weekend in La Liga al van Getafe (1-0).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
8 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
19 uur geleden