Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje
HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman wist al sinds dinsdag met welke elf spelers hij op het Europees kampioenschap tegen Polen zou beginnen. Na het wegvallen van Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, zag de bondscoach geen reden af te wijken van de ploeg die maandag in een oefenwedstrijd met 4-0 van IJsland won.
"Ik heb de laatste week niet meer getwijfeld, nee", aldus Koeman tegen de NOS. "Ik ben niet zo van de trucjes. We hebben een goede voorbereiding gehad, het gaat nu om de punten. Dan moet je doen waar je constant over gesproken hebt: de basisprincipes van het voetbal op een goede wijze doen en uitvoeren."
Koeman stapte een jaar geleden af van een systeem met vier verdedigers, na tegenvallende resultaten tegen Kroatië en Italië in de Nations League. Op het EK wil hij wel weer zoveel mogelijk met vier man achterin spelen. "In mijn eerste periode als bondscoach is dat ook goed gegaan. We hebben er de spelers voor. We kunnen altijd schakelen naar een ander systeem, maar dit is wel het basisidee."
Middenveld
Het middenveld van Oranje is met Jerdy Schouten, Joey Veerman en Tijjani Reijnders onervaren. "Als je zes middenvelders mist, is het logisch dat spelers in beeld komen die weinig interlands hebben gespeeld", legde Koeman uit. "Veerman en Schouten zijn een koppeltje dat elkaar van PSV goed kent. Ze hebben een goede ontwikkeling doorgemaakt."
Jeremie Frimpong maakte indruk in de voorbereiding. Koeman: "Ieder team heeft 'starters' en 'finishers'. We hebben een goede bank. Dat is ook een meerwaarde voor een elftal en voor mij."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
3 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
6 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
18 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
21 uur geleden