Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje

Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje

HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman wist al sinds dinsdag met welke elf spelers hij op het Europees kampioenschap tegen Polen zou beginnen. Na het wegvallen van Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, zag de bondscoach geen reden af te wijken van de ploeg die maandag in een oefenwedstrijd met 4-0 van IJsland won.

"Ik heb de laatste week niet meer getwijfeld, nee", aldus Koeman tegen de NOS. "Ik ben niet zo van de trucjes. We hebben een goede voorbereiding gehad, het gaat nu om de punten. Dan moet je doen waar je constant over gesproken hebt: de basisprincipes van het voetbal op een goede wijze doen en uitvoeren."

Koeman stapte een jaar geleden af van een systeem met vier verdedigers, na tegenvallende resultaten tegen Kroatië en Italië in de Nations League. Op het EK wil hij wel weer zoveel mogelijk met vier man achterin spelen. "In mijn eerste periode als bondscoach is dat ook goed gegaan. We hebben er de spelers voor. We kunnen altijd schakelen naar een ander systeem, maar dit is wel het basisidee."

Middenveld

Het middenveld van Oranje is met Jerdy Schouten, Joey Veerman en Tijjani Reijnders onervaren. "Als je zes middenvelders mist, is het logisch dat spelers in beeld komen die weinig interlands hebben gespeeld", legde Koeman uit. "Veerman en Schouten zijn een koppeltje dat elkaar van PSV goed kent. Ze hebben een goede ontwikkeling doorgemaakt."

Jeremie Frimpong maakte indruk in de voorbereiding. Koeman: "Ieder team heeft 'starters' en 'finishers'. We hebben een goede bank. Dat is ook een meerwaarde voor een elftal en voor mij."

Meer uit Voetbal

Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

10 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

10 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

17 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

17 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

20 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

20 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

23 uur geleden