Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje
HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman wist al sinds dinsdag met welke elf spelers hij op het Europees kampioenschap tegen Polen zou beginnen. Na het wegvallen van Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, zag de bondscoach geen reden af te wijken van de ploeg die maandag in een oefenwedstrijd met 4-0 van IJsland won.
"Ik heb de laatste week niet meer getwijfeld, nee", aldus Koeman tegen de NOS. "Ik ben niet zo van de trucjes. We hebben een goede voorbereiding gehad, het gaat nu om de punten. Dan moet je doen waar je constant over gesproken hebt: de basisprincipes van het voetbal op een goede wijze doen en uitvoeren."
Koeman stapte een jaar geleden af van een systeem met vier verdedigers, na tegenvallende resultaten tegen Kroatië en Italië in de Nations League. Op het EK wil hij wel weer zoveel mogelijk met vier man achterin spelen. "In mijn eerste periode als bondscoach is dat ook goed gegaan. We hebben er de spelers voor. We kunnen altijd schakelen naar een ander systeem, maar dit is wel het basisidee."
Middenveld
Het middenveld van Oranje is met Jerdy Schouten, Joey Veerman en Tijjani Reijnders onervaren. "Als je zes middenvelders mist, is het logisch dat spelers in beeld komen die weinig interlands hebben gespeeld", legde Koeman uit. "Veerman en Schouten zijn een koppeltje dat elkaar van PSV goed kent. Ze hebben een goede ontwikkeling doorgemaakt."
Jeremie Frimpong maakte indruk in de voorbereiding. Koeman: "Ieder team heeft 'starters' en 'finishers'. We hebben een goede bank. Dat is ook een meerwaarde voor een elftal en voor mij."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
2 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
15 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
17 uur geleden