Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje

Koeman twijfelde laatste week niet meer over opstelling Oranje

HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman wist al sinds dinsdag met welke elf spelers hij op het Europees kampioenschap tegen Polen zou beginnen. Na het wegvallen van Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, zag de bondscoach geen reden af te wijken van de ploeg die maandag in een oefenwedstrijd met 4-0 van IJsland won.

"Ik heb de laatste week niet meer getwijfeld, nee", aldus Koeman tegen de NOS. "Ik ben niet zo van de trucjes. We hebben een goede voorbereiding gehad, het gaat nu om de punten. Dan moet je doen waar je constant over gesproken hebt: de basisprincipes van het voetbal op een goede wijze doen en uitvoeren."

Koeman stapte een jaar geleden af van een systeem met vier verdedigers, na tegenvallende resultaten tegen Kroatië en Italië in de Nations League. Op het EK wil hij wel weer zoveel mogelijk met vier man achterin spelen. "In mijn eerste periode als bondscoach is dat ook goed gegaan. We hebben er de spelers voor. We kunnen altijd schakelen naar een ander systeem, maar dit is wel het basisidee."

Middenveld

Het middenveld van Oranje is met Jerdy Schouten, Joey Veerman en Tijjani Reijnders onervaren. "Als je zes middenvelders mist, is het logisch dat spelers in beeld komen die weinig interlands hebben gespeeld", legde Koeman uit. "Veerman en Schouten zijn een koppeltje dat elkaar van PSV goed kent. Ze hebben een goede ontwikkeling doorgemaakt."

Jeremie Frimpong maakte indruk in de voorbereiding. Koeman: "Ieder team heeft 'starters' en 'finishers'. We hebben een goede bank. Dat is ook een meerwaarde voor een elftal en voor mij."

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

1 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

1 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

1 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

3 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

4 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

4 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

5 uur geleden