Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: toekomst bij Barcelona ligt niet in mijn handen

Koeman: toekomst bij Barcelona ligt niet in mijn handen

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman beseft dat zijn toekomst bij FC Barcelona kan afhangen van de uitslag van de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter van de Spaanse voetbalclub. De leden van de huidige nummer 2 van La Liga kiezen zondag een opvolger voor Josep Maria Bartomeu, die in oktober aftrad.

"Het ligt niet in mijn handen. Het enige dat ik weet, is dat mijn contract na dit seizoen nog een jaar doorloopt", antwoordde Koeman op vragen over zijn toekomst bij de Catalaanse club. "Over een paar dagen komt er een nieuwe voorzitter en hij zal zijn zegje doen. Ik concentreer me alleen op het winnen van wedstrijden. De rest ligt niet in mijn handen."

Voormalig voorzitter Joan Laporta, ondernemer Victor Font en voormalig directeur Toni Freixa zijn de overgebleven kandidaten voor het voorzitterschap van Barcelona. Font heeft de leden al eens beloofd dat hij Xavi als trainer laat terugkeren bij de club waarvoor die als middenvelder zo succesvol was.

Champions League

Koeman staat tweede met Barcelona in de Spaanse competitie, met een achterstand van 5 punten op koploper Atlético Madrid dat een duel minder heeft gespeeld. Hij heeft zich met zijn ploeg geplaatst voor de finale van het nationale bekertoernooi. Het thuisduel met Paris Saint-Germain in de achtste finales van de Champions League ging vorige maand met 4-1 verloren.

Barcelona speelt zaterdag uit tegen Osasuna. Een dag later ontvangt Atlético in eigen stadion Real Madrid. Koeman hoopt dat Real zijn ploeg een handje gaat helpen in de titelrace. "Het is altijd goed als de koploper punten verliest", zei hij. "Maar laten wij nu eerst zelf onze wedstrijd winnen."

Koeman kan tegen Osasuna geen beroep doen op zijn centrale verdedigers Gerard Piqué en Ronald Araujo. Middenvelder Miralem Pjanic is wel weer beschikbaar na een enkelblessure.

Meer uit Voetbal

Forest-spits Awoniyi na operatie in kunstmatige coma gebracht

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.

19 minuten geleden
Milan-trainer Conceição omarmt druk in aanloop naar bekerfinale

MILAAN (ANP/RTR) - AC Milan-trainer Sérgio Conceição heeft er bij zijn spelers op aangedrongen de druk te omarmen in aanloop naar de Italiaanse bekerfinale van woensdag tegen Bologna. Dat zei de Portugese voormalig international tijdens een persconferentie.

5 uur geleden
Ajax met Sutalo en Brobbey naar FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo en Brian Brobbey maken deel uit van de selectie van Ajax voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Groningen. De verdediger en aanvaller zijn op tijd fit, meldt trainer Francesco Farioli op de website van Ajax.

7 uur geleden
Ancelotti wil 'prachtige periode' bij Real waardig afsluiten

MADRID (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti wil zijn succesvolle periode als trainer van Real Madrid op een waardige manier afsluiten. "Het was een prachtige periode die ten einde loopt. Een geweldige tijd. Ik heb ervan genoten en ik wil het goed afsluiten", vertelde de Italiaan, die na dit seizoen als bondscoach van Brazilië aan de slag gaat, op een persconferentie.

9 uur geleden
Aanklager in beroep tegen vrijspraak Feyenoorder Read

ZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read moet toch nog vrezen voor een schorsing. De aanklager betaald voetbal heeft besloten in beroep te gaan tegen de vrijspraak door de tuchtcommissie, meldt de KNVB.

9 uur geleden
FC Groningen 'kijkt enorm uit' naar cruciaal thuisduel met Ajax

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen-trainer Dick Lukkien "kijkt enorm uit" naar de laatste reguliere thuiswedstrijd van het seizoen woensdag tegen koploper Ajax. "De competitie nadert een zinderende ontknoping, zowel bovenin als bij de strijd om play-offs voor Europees voetbal. Daar hebben we zin in met zijn allen", zei Lukkien op zijn persconferentie.

10 uur geleden
Bosz over titel PSV: we moeten hetzelfde doen als afgelopen weken

EINDHOVEN (ANP) - Het geloof in de landstitel is twee speelronden voor het einde helemaal terug bij PSV. De Eindhovenaren wonnen de vijf laatste competitiewedstrijden op rij en hebben nog maar 1 punt minder dan koploper Ajax. "We moeten hetzelfde doen wat we de afgelopen weken gedaan hebben. We kunnen er alleen maar voor gaan als wij winnen. En dan hebben we het nog niet in eigen hand. We moeten het hebben over Heracles en dat doen we dus", sprak trainer Peter Bosz een dag voor het duel met de Almeloërs op een persconferentie.

10 uur geleden