
Koeman steunt Van Basten in zijn klacht over vele spelbederf
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman snapt waarom Marco van Basten de FIFA in een brief heeft opgeroepen om iets aan het vele spelbederf te doen. De oud-aanvaller suggereerde onder meer dat alleen de aanvoerder zich nog met klachten bij de scheidsrechter mag melden en dat andere spelers direct geel moeten krijgen als ze verhaal halen bij de arbitrage. Ook hoopt Van Basten dat de wereldvoetbalbond over zuivere speeltijd gaat nadenken om zo het vele tijdrekken te voorkomen.
"Ik heb me laatst ook gestoord aan de bekerfinale", doelde Koeman op de eindstrijd tussen PSV en Ajax die werd ontsierd door spelbederf. "Constant al dat gezeur en bezig zijn met elkaar. Ik hou daar niet van. Er werd vooral in de eerste helft nauwelijks gevoetbald."
"Als Marco zegt dat we het over moeten laten aan de aanvoerder, laat dat dan maar gebeuren", zei Koeman. "Ik zie die problemen normaal gesproken veel meer in Italië en Spanje. En in Engeland weer bijna niet. Maar tijdens de bekerfinale dacht ik: waar zit ik naar te kijken? In mijn tijd als voetballer werd er ook wel gezeurd. Misschien nog wel meer. Maar er kon ook meer, omdat er geen VAR was. Ik wil in ieder geval niet dat zes spelers van mijn team de beslissing van een scheidsrechter aanvechten. Daar heb ik ook met ze over gesproken. Ze moeten zich gewoon concentreren op wat ze moeten doen."
Meer uit Voetbal
GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
33 minuten geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
22 uur geleden