Koeman steunt Van Basten in zijn klacht over vele spelbederf
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman snapt waarom Marco van Basten de FIFA in een brief heeft opgeroepen om iets aan het vele spelbederf te doen. De oud-aanvaller suggereerde onder meer dat alleen de aanvoerder zich nog met klachten bij de scheidsrechter mag melden en dat andere spelers direct geel moeten krijgen als ze verhaal halen bij de arbitrage. Ook hoopt Van Basten dat de wereldvoetbalbond over zuivere speeltijd gaat nadenken om zo het vele tijdrekken te voorkomen.
"Ik heb me laatst ook gestoord aan de bekerfinale", doelde Koeman op de eindstrijd tussen PSV en Ajax die werd ontsierd door spelbederf. "Constant al dat gezeur en bezig zijn met elkaar. Ik hou daar niet van. Er werd vooral in de eerste helft nauwelijks gevoetbald."
"Als Marco zegt dat we het over moeten laten aan de aanvoerder, laat dat dan maar gebeuren", zei Koeman. "Ik zie die problemen normaal gesproken veel meer in Italië en Spanje. En in Engeland weer bijna niet. Maar tijdens de bekerfinale dacht ik: waar zit ik naar te kijken? In mijn tijd als voetballer werd er ook wel gezeurd. Misschien nog wel meer. Maar er kon ook meer, omdat er geen VAR was. Ik wil in ieder geval niet dat zes spelers van mijn team de beslissing van een scheidsrechter aanvechten. Daar heb ik ook met ze over gesproken. Ze moeten zich gewoon concentreren op wat ze moeten doen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
6 uur geleden