Koeman start bij Barcelona met overwinning
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van FC Barcelona gewonnen. De vriendschappelijke ontmoeting met derdeklasser Gimnàstic de Tarragona in het Estadi Johan Cruyff eindigde in 3-1. Lionel Messi begon in de basis met de aanvoerdersband om zijn bovenarm.
De Argentijnse aanvaller wilde deze zomer eigenlijk vertrekken bij Barcelona, maar besloot toch te blijven toen bleek dat hij niet transfervrij kan overstappen naar een andere club. Messi werd zaterdag weer gekozen tot captain van de ploeg. "Fantastisch, we praten over de beste speler van de wereld", zei Koeman. "Wie zou hem er niet graag bij willen hebben?"
De nieuwe hoofdtrainer van Barcelona liet vrijwel al zijn spelers 45 minuten voetballen. In de eerste helft verschenen naast Messi onder anderen Gerard Piqué, Sergio Busquets, Antoine Griezmann en Ousmane Dembélé op het veld. Door doelpunten van de Franse aanvallers Griezmann en Dembélé stond het bij rust 2-1. In de tweede helft kwamen onder anderen Frenkie de Jong en Philippe Coutinho in de ploeg. Coutinho, terug in Catalonië na een jaar op huurbasis bij Bayern München, tekende uit een strafschop voor de 3-1.
Barcelona oefent komende week in het stadion dat de naam draagt van het overleden clubicoon Johan Cruijff ook tegen Girona. De ploeg van Koeman start de Spaanse competitie op 27 september in Camp Nou tegen Villarreal.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal dankbaar geprofiteerd van een vroege rode kaart voor PSV'er Joey Veerman en de prijs voor de tweede keer gewonnen. In het zonnige Eindhoven werd het 4-0. Veerman werd binnen tien minuten van het veld gestuurd nadat hij met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht had geraakt. Meerdink kon met een pleister op de wang door en kopte AZ halverwege de eerste helft op voorsprong. Na rust voerden Weslley Patati, Elijah Dijkstra en Ro-Zangelo Daal de score verder op.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal overtuigend gewonnen van een tiental van landskampioen PSV: 0-4. De Alkmaarders wonnen de Nederlandse Supercup voor de tweede keer. PSV speelde vanaf de negende minuut met een man minder na een rode kaart voor Joey Veerman.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman heeft al in de negende minuut tegen AZ in het duel om de Johan Cruijff Schaal een rode kaart gekregen. De 27-jarige middenvelder raakte met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht tijdens een duel om de bal. Videoscheidsrechter Pol van Boekel had enkele minuten nodig om in te grijpen, waarna scheidsrechter Serdar Gözübüyük zijn advies voor een rode kaart volgde.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag in een oefenwedstrijd van 120 minuten in De Kuip met 2-1 gewonnen van Atalanta Bergamo. Daarmee wonnen de Rotterdammers de eerste editie van de Kuip Cup.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid is blij dat de FIFA afziet van het controversiële plan voor particuliere investeringen bij WK's. "Onze club is van mening dat dit goed nieuws is voor het voetbal, voor de instellingen en, bovenal, voor de miljoenen fans van onze geliefde sport", aldus Real Madrid in een verklaring.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Sven Mijnans start om 18.00 uur bij PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen zijn voormalige club AZ. De 26-jarige Mijnans kwam deze zomer over van de Alkmaarders en is de enige grote aankoop van de landskampioen tot nu toe deze transferperiode. Trainer Peter Bosz heeft ook basisplaatsen voor WK-ganger Guus Til en de 18-jarige aanvaller Amir Bouhamdi.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft een oefenduel met FC Volendam met 3-1 gewonnen. Het elftal van de Spaanse trainer Míchel speelde uit dankbaarheid dat de Amsterdammers het Kras Stadion tijdens de play-offs om de voorrondes van de Conference League mochten gebruiken, de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Volendammers.
4 uur geleden