Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman start bij Barcelona met overwinning

Koeman start bij Barcelona met overwinning

BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van FC Barcelona gewonnen. De vriendschappelijke ontmoeting met derdeklasser Gimnàstic de Tarragona in het Estadi Johan Cruyff eindigde in 3-1. Lionel Messi begon in de basis met de aanvoerdersband om zijn bovenarm.

De Argentijnse aanvaller wilde deze zomer eigenlijk vertrekken bij Barcelona, maar besloot toch te blijven toen bleek dat hij niet transfervrij kan overstappen naar een andere club. Messi werd zaterdag weer gekozen tot captain van de ploeg. "Fantastisch, we praten over de beste speler van de wereld", zei Koeman. "Wie zou hem er niet graag bij willen hebben?"

De nieuwe hoofdtrainer van Barcelona liet vrijwel al zijn spelers 45 minuten voetballen. In de eerste helft verschenen naast Messi onder anderen Gerard Piqué, Sergio Busquets, Antoine Griezmann en Ousmane Dembélé op het veld. Door doelpunten van de Franse aanvallers Griezmann en Dembélé stond het bij rust 2-1. In de tweede helft kwamen onder anderen Frenkie de Jong en Philippe Coutinho in de ploeg. Coutinho, terug in Catalonië na een jaar op huurbasis bij Bayern München, tekende uit een strafschop voor de 3-1.

Barcelona oefent komende week in het stadion dat de naam draagt van het overleden clubicoon Johan Cruijff ook tegen Girona. De ploeg van Koeman start de Spaanse competitie op 27 september in Camp Nou tegen Villarreal.

Meer uit Voetbal

Dumfries wil Van Dijk voor 100e interland zege als cadeau geven

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.

59 minuten geleden
Dumfries en Xavi willen terug naar kortere interlandperiodes

ZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.

1 uur geleden
Xavi voert tegen Servië aantal wijzigingen door in opstelling

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.

1 uur geleden
Rechter zet Turkse scheidsrechterbaas vast om corruptie

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het hoofd van de Turkse scheidsrechtersorganisatie is door de rechtbank in voorlopige hechtenis genomen. Ferhat Gündoğdu zou zich schuldig hebben gemaakt aan het manipuleren van onder meer aanstellingen en benoemingen van arbiters. Zijn aanhouding houdt ook verband met het omvangrijke gokschandaal in de Turkse scheidsrechterswereld. De voetbalbond schorste een jaar geleden 149 arbiters op verdenking van illegale weddenschappen op wedstrijden.

5 uur geleden
Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

16 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

16 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

17 uur geleden