Koeman staat open voor terugkeer als bondscoach Oranje
DEN HAAG (ANP) - Voetbaltrainer Ronald Koeman staat open voor een terugkeer als bondscoach van het Nederlands elftal. De 58-jarige oud-voetballer vertrok in augustus 2020 naar FC Barcelona, waardoor hij het EK van een jaar later miste.
"Je wordt bondscoach om ook een eindtoernooi mee te maken. Dat ontbreekt", zegt Koeman in een nieuw seizoen van Videoland-serie Força Koeman. "Als ik daar ooit weer een kans voor krijg... Ik ga niet solliciteren, maar dat is wel een gemisje. Wie weet komt dat nog een keer. Dat past misschien nog wel het beste bij mij: niet iedere dag op het veld staan."
Bij FC Barcelona werd Koeman eind oktober ontslagen. "Zo wil je toch niet eindigen?", zegt zijn vrouw Bartina Koeman daarover in de serie. "Hij wil nog zo graag bewijzen dat hij het wél kan. Maar dan moet hij wel in een gespreid bedje komen. Niet in zo'n puinhoop als waar hij nu in terechtkwam."
Louis van Gaal is nu bondscoach van Oranje, maar hij heeft gezegd na het WK in Qatar van eind dit jaar te stoppen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
5 uur geleden