Koeman snapt kritiek van Tete aan zijn adres niet
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft weinig begrip voor de kritiek van Kenny Tete aan zijn adres. De rechtsback van Fulham uitte afgelopen weekend zijn ongenoegen over het feit dat hij wel werd opgenomen in de voorselectie van Oranje, maar niet in de definitieve selectie.
"Als hij op iemand geen kritiek kan leveren, dan ben ik het", zei Koeman maandag op de persconferentie. "Hij was altijd in beeld bij mij, maar uiteindelijk valt de keuze nu op iemand anders. We hadden een grotere voorselectie, omdat we veel vraagtekens hadden."
Tete liet zondag na de nederlaag in de FA Cup tegen Manchester United optekenen dat hij het gevoel heeft dat "er een beetje met je balletjes wordt gespeeld". De verdediger had gehoopt terug te keren bij Oranje, maar zijn hoop bleef tevergeefs. Volgens Koeman hebben de uitspraken van Tete geen gevolgen voor de toekomst.
Voorkeur aan Dumfries en Geertruida
"Ik ben niet zo rancuneus, iedereen mag zeggen wat hij denkt", aldus de bondscoach. "Misschien moet ik hem even bellen hoe hij erin staat, want voor mij is het graag of niet."
Koeman gaf op de positie van Tete de voorkeur aan onder anderen Denzel Dumfries en Lutsharel Geertruida. Dumfries is geschorst voor het duel met Frankrijk van vrijdag.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
10 uur geleden