Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman selecteert Reijnders en Noppert voor Nations League

Koeman selecteert Reijnders en Noppert voor Nations League

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft AZ-speler Tijjani Reijnders en Heerenveen-doelman Andries Noppert opgeroepen voor de Nations League Finals, het eindtoernooi dat in Nederland wordt afgewerkt. Oranje treft op 14 juni in de halve finale Kroatië. Bij winst volgt vier dagen later de eindstrijd tegen Spanje of Italië in De Kuip.

Middenvelder Reijnders maakt voor het eerst deel uit van de Oranje-selectie. Noppert was de doelman tijdens het afgelopen WK, maar raakte daarna langdurig geblesseerd. Hij maakte zondag pas zijn rentree na vier maanden afwezigheid. Noppert krijgt de voorkeur boven Jasper Cillessen, die ondanks een reeks mindere optredens wel in de voorselectie zat.

Steven Berghuis ontbreekt in de selectie. Dat zou niets te maken hebben met de klap die hij zondag na afloop van FC Twente - Ajax uitdeelde aan een bij de spelersbus staande fan, die iets beledigends zou hebben geroepen. Berghuis was de afgelopen weken geblesseerd en viel zondag voor het eerst weer in. Davy Klaassen ontbreekt ook in de selectie van Oranje. Hij was de laatste duels geen basisspeler bij Ajax.

Ruime selectie

Koeman heeft gekozen voor een ruime selectie van 26 spelers. "We benaderen het als een kleine eindronde. We moeten dus rekening houden met blessures en afvallers. Omdat we aan het einde van het seizoen zitten, is het lastig om spelers last-minute op te roepen", aldus de bondscoach die op 10 juni, wanneer de selectie zich verzamelt in Zeist, zijn keuzes toelicht.

Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Inter) spelen die dag nog de finale van de Champions League. Zij voegen zich later bij de selectie, van wie zestien spelers zich op 5 juni melden in Zeist voor een driedaagse trainingsstage. Wanneer Noppert aanhaakt is afhankelijk van de prestaties van Heerenveen in de play-offs om Europees voetbal.

Selectie Oranje:

Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (SC Freiburg), Andries Noppert (SC Heerenveen)

Verdediging: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United), Jurriën Timber (Ajax)

Middenveld: Frenkie de Jong (Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AZ), Marten de Roon (Atalanta), Joey Veerman (PSV), Mats Wieffer (Feyenoord), Georginio Wijnaldum (AS Roma)

Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool), Noa Lang (Club Brugge), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (PSV), Wout Weghorst (Manchester United)

Meer uit Voetbal

Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

3 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

6 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

8 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

15 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

15 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

16 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

22 uur geleden