Koeman selecteert Reijnders en Noppert voor Nations League
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft AZ-speler Tijjani Reijnders en Heerenveen-doelman Andries Noppert opgeroepen voor de Nations League Finals, het eindtoernooi dat in Nederland wordt afgewerkt. Oranje treft op 14 juni in de halve finale Kroatië. Bij winst volgt vier dagen later de eindstrijd tegen Spanje of Italië in De Kuip.
Middenvelder Reijnders maakt voor het eerst deel uit van de Oranje-selectie. Noppert was de doelman tijdens het afgelopen WK, maar raakte daarna langdurig geblesseerd. Hij maakte zondag pas zijn rentree na vier maanden afwezigheid. Noppert krijgt de voorkeur boven Jasper Cillessen, die ondanks een reeks mindere optredens wel in de voorselectie zat.
Steven Berghuis ontbreekt in de selectie. Dat zou niets te maken hebben met de klap die hij zondag na afloop van FC Twente - Ajax uitdeelde aan een bij de spelersbus staande fan, die iets beledigends zou hebben geroepen. Berghuis was de afgelopen weken geblesseerd en viel zondag voor het eerst weer in. Davy Klaassen ontbreekt ook in de selectie van Oranje. Hij was de laatste duels geen basisspeler bij Ajax.
Ruime selectie
Koeman heeft gekozen voor een ruime selectie van 26 spelers. "We benaderen het als een kleine eindronde. We moeten dus rekening houden met blessures en afvallers. Omdat we aan het einde van het seizoen zitten, is het lastig om spelers last-minute op te roepen", aldus de bondscoach die op 10 juni, wanneer de selectie zich verzamelt in Zeist, zijn keuzes toelicht.
Nathan Aké (Manchester City) en Denzel Dumfries (Inter) spelen die dag nog de finale van de Champions League. Zij voegen zich later bij de selectie, van wie zestien spelers zich op 5 juni melden in Zeist voor een driedaagse trainingsstage. Wanneer Noppert aanhaakt is afhankelijk van de prestaties van Heerenveen in de play-offs om Europees voetbal.
Selectie Oranje:
Doel: Justin Bijlow (Feyenoord), Mark Flekken (SC Freiburg), Andries Noppert (SC Heerenveen)
Verdediging: Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Bayern München), Sven Botman (Newcastle United), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Internazionale), Lutsharel Geertruida (Feyenoord), Matthijs de Ligt (Bayern München), Tyrell Malacia (Manchester United), Jurriën Timber (Ajax)
Middenveld: Frenkie de Jong (Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Tijjani Reijnders (AZ), Marten de Roon (Atalanta), Joey Veerman (PSV), Mats Wieffer (Feyenoord), Georginio Wijnaldum (AS Roma)
Aanval: Steven Bergwijn (Ajax), Memphis Depay (Atlético Madrid), Cody Gakpo (Liverpool), Noa Lang (Club Brugge), Donyell Malen (Borussia Dortmund), Xavi Simons (PSV), Wout Weghorst (Manchester United)
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
18 uur geleden