Koeman schrijft ziek vijftal nog niet af voor duel met Gibraltar
PARIJS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft de vijf spelers die ziek zijn afgehaakt voor de uitwedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatiereeks nog niet afgeschreven voor de thuiswedstrijd van maandag tegen Gibraltar. Mogelijk kunnen sommigen komend weekend weer aanhaken bij de selectie.
"Ik schrok vanochtend van het berichtje van de dokter, om 07.10 uur", zei Koeman. "Ik heb snel gedoucht, me aangekleed en ben naar beneden gegaan. Daar zag ik Joey Veerman nog zitten, die zat op een taxi te wachten. Anderen waren al weg."
Naast Veerman haakten ook Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman en Bart Verbruggen af wegens een virusinfectie, zoals de KNVB het zelf noemde. "Dan moet je snel schakelen", zei Koeman, die vervolgens drie vervangers opriep. "We hebben vervolgens gediscussieerd over de vervangers en dat heeft geresulteerd in twee nieuwe spelers en een keeper. Twee veldspelers vond ik voldoende, omdat we nu alle posities dubbel bezet hebben."
De Telegraaf meldde dat het vijftal ziek is geworden na het eten van kip kerrie, maar dat werd door Koeman tegengesproken. Volgens hem voelden anderen zich voor het eten van de kip kerrie, woensdagavond in het hotel in Zeist, al niet lekker.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
9 uur geleden