Koeman schrijft ziek vijftal nog niet af voor duel met Gibraltar
PARIJS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft de vijf spelers die ziek zijn afgehaakt voor de uitwedstrijd tegen Frankrijk in de EK-kwalificatiereeks nog niet afgeschreven voor de thuiswedstrijd van maandag tegen Gibraltar. Mogelijk kunnen sommigen komend weekend weer aanhaken bij de selectie.
"Ik schrok vanochtend van het berichtje van de dokter, om 07.10 uur", zei Koeman. "Ik heb snel gedoucht, me aangekleed en ben naar beneden gegaan. Daar zag ik Joey Veerman nog zitten, die zat op een taxi te wachten. Anderen waren al weg."
Naast Veerman haakten ook Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman en Bart Verbruggen af wegens een virusinfectie, zoals de KNVB het zelf noemde. "Dan moet je snel schakelen", zei Koeman, die vervolgens drie vervangers opriep. "We hebben vervolgens gediscussieerd over de vervangers en dat heeft geresulteerd in twee nieuwe spelers en een keeper. Twee veldspelers vond ik voldoende, omdat we nu alle posities dubbel bezet hebben."
De Telegraaf meldde dat het vijftal ziek is geworden na het eten van kip kerrie, maar dat werd door Koeman tegengesproken. Volgens hem voelden anderen zich voor het eten van de kip kerrie, woensdagavond in het hotel in Zeist, al niet lekker.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
19 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden