Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman weet hoe het Nederlands elftal zich dinsdagavond in de achtste finale tegen Roemenië op het EK kan revancheren voor het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). "Het is belangrijk dat er een team staat dat compacter, agressiever en communicatief sterker is. De creatieve spelers moeten het verschil maken", zei hij op een persconferentie in de Allianz Arena in München.
Koeman is blij dat Oranje eindelijk een kans op eerherstel krijgt na het foutenfestival van afgelopen dinsdag in Berlijn. "Het was een heel lange week", zei hij. "Maar ik heb het gevoel dat er een reactie komt. Ik heb gezien hoe ze trainden en communiceerden. Daarover heb ik een heel positief gevoel."
De achtste finale tegen Roemenië kan het EK een beetje maken, maar vooral breken voor de ploeg van Koeman. Na een zege op de Roemenen is er weer van alles mogelijk voor Oranje in de Europese eindronde, met veel sterke ploegen aan de andere kant van het schema. Bij een nederlaag is het toernooi faliekant mislukt en gaat de bondscoach ongetwijfeld nadenken of het voor hem nog zin heeft om zijn contract tot en met het WK van 2026 uit te dienen.
Basiself
Koeman gaat zijn basisploeg van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus overhoop gooien. Denzel Dumfries is weer beschikbaar na lichte hamstringklachten en Joey Veerman zal na zijn vroege wissel tegen de Oostenrijkers niet overlopen van zelfvertrouwen. De bondscoach heeft Xavi Simons, Jeremie Frimpong en Donyell Malen al rechts voorin laten voetballen. Het lijkt erop dat hij Wout Weghorst nog als invaller ziet.
Roemenië eindigde als eerste in een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie, maar heeft wel een team samengesteld dat vanuit een hechte defensie strijd levert. De winnaar van het duel tussen Nederland en Roemenië stuit in de kwartfinale op Turkije of Oostenrijk. "Maar laten we ons zeker niet rijk rekenen", zei Koeman. "We nemen Roemenië heel serieus. Tijdens het vorige EK ging het in de achtste finale fout tegen Tsjechië, terwijl mensen dachten dat het schema ons gunstig gezind was. Toen lagen we er wel uit."
Geen paniek
Koeman benadrukte dat hij niet in paniek was geraakt door het slechte spel tegen Oostenrijk. "We zijn al een langere periode bij elkaar en het kan ook een keer tegenvallen. Maar we moeten nu wel reageren. Iedereen heeft de afgelopen week op de training laten zien hoe het anders moet. Nu moeten we in de wedstrijd reageren."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
28 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geleden