Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman weet hoe het Nederlands elftal zich dinsdagavond in de achtste finale tegen Roemenië op het EK kan revancheren voor het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). "Het is belangrijk dat er een team staat dat compacter, agressiever en communicatief sterker is. De creatieve spelers moeten het verschil maken", zei hij op een persconferentie in de Allianz Arena in München.
Koeman is blij dat Oranje eindelijk een kans op eerherstel krijgt na het foutenfestival van afgelopen dinsdag in Berlijn. "Het was een heel lange week", zei hij. "Maar ik heb het gevoel dat er een reactie komt. Ik heb gezien hoe ze trainden en communiceerden. Daarover heb ik een heel positief gevoel."
De achtste finale tegen Roemenië kan het EK een beetje maken, maar vooral breken voor de ploeg van Koeman. Na een zege op de Roemenen is er weer van alles mogelijk voor Oranje in de Europese eindronde, met veel sterke ploegen aan de andere kant van het schema. Bij een nederlaag is het toernooi faliekant mislukt en gaat de bondscoach ongetwijfeld nadenken of het voor hem nog zin heeft om zijn contract tot en met het WK van 2026 uit te dienen.
Basiself
Koeman gaat zijn basisploeg van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus overhoop gooien. Denzel Dumfries is weer beschikbaar na lichte hamstringklachten en Joey Veerman zal na zijn vroege wissel tegen de Oostenrijkers niet overlopen van zelfvertrouwen. De bondscoach heeft Xavi Simons, Jeremie Frimpong en Donyell Malen al rechts voorin laten voetballen. Het lijkt erop dat hij Wout Weghorst nog als invaller ziet.
Roemenië eindigde als eerste in een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie, maar heeft wel een team samengesteld dat vanuit een hechte defensie strijd levert. De winnaar van het duel tussen Nederland en Roemenië stuit in de kwartfinale op Turkije of Oostenrijk. "Maar laten we ons zeker niet rijk rekenen", zei Koeman. "We nemen Roemenië heel serieus. Tijdens het vorige EK ging het in de achtste finale fout tegen Tsjechië, terwijl mensen dachten dat het schema ons gunstig gezind was. Toen lagen we er wel uit."
Geen paniek
Koeman benadrukte dat hij niet in paniek was geraakt door het slechte spel tegen Oostenrijk. "We zijn al een langere periode bij elkaar en het kan ook een keer tegenvallen. Maar we moeten nu wel reageren. Iedereen heeft de afgelopen week op de training laten zien hoe het anders moet. Nu moeten we in de wedstrijd reageren."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
39 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
18 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
22 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
1 dag geleden