Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje

Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman weet hoe het Nederlands elftal zich dinsdagavond in de achtste finale tegen Roemenië op het EK kan revancheren voor het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). "Het is belangrijk dat er een team staat dat compacter, agressiever en communicatief sterker is. De creatieve spelers moeten het verschil maken", zei hij op een persconferentie in de Allianz Arena in München.

Koeman is blij dat Oranje eindelijk een kans op eerherstel krijgt na het foutenfestival van afgelopen dinsdag in Berlijn. "Het was een heel lange week", zei hij. "Maar ik heb het gevoel dat er een reactie komt. Ik heb gezien hoe ze trainden en communiceerden. Daarover heb ik een heel positief gevoel."

De achtste finale tegen Roemenië kan het EK een beetje maken, maar vooral breken voor de ploeg van Koeman. Na een zege op de Roemenen is er weer van alles mogelijk voor Oranje in de Europese eindronde, met veel sterke ploegen aan de andere kant van het schema. Bij een nederlaag is het toernooi faliekant mislukt en gaat de bondscoach ongetwijfeld nadenken of het voor hem nog zin heeft om zijn contract tot en met het WK van 2026 uit te dienen.

Basiself

Koeman gaat zijn basisploeg van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus overhoop gooien. Denzel Dumfries is weer beschikbaar na lichte hamstringklachten en Joey Veerman zal na zijn vroege wissel tegen de Oostenrijkers niet overlopen van zelfvertrouwen. De bondscoach heeft Xavi Simons, Jeremie Frimpong en Donyell Malen al rechts voorin laten voetballen. Het lijkt erop dat hij Wout Weghorst nog als invaller ziet.

Roemenië eindigde als eerste in een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie, maar heeft wel een team samengesteld dat vanuit een hechte defensie strijd levert. De winnaar van het duel tussen Nederland en Roemenië stuit in de kwartfinale op Turkije of Oostenrijk. "Maar laten we ons zeker niet rijk rekenen", zei Koeman. "We nemen Roemenië heel serieus. Tijdens het vorige EK ging het in de achtste finale fout tegen Tsjechië, terwijl mensen dachten dat het schema ons gunstig gezind was. Toen lagen we er wel uit."

Geen paniek

Koeman benadrukte dat hij niet in paniek was geraakt door het slechte spel tegen Oostenrijk. "We zijn al een langere periode bij elkaar en het kan ook een keer tegenvallen. Maar we moeten nu wel reageren. Iedereen heeft de afgelopen week op de training laten zien hoe het anders moet. Nu moeten we in de wedstrijd reageren."

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

4 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

10 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

11 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

11 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

11 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

12 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

12 uur geleden