Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman weet hoe het Nederlands elftal zich dinsdagavond in de achtste finale tegen Roemenië op het EK kan revancheren voor het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). "Het is belangrijk dat er een team staat dat compacter, agressiever en communicatief sterker is. De creatieve spelers moeten het verschil maken", zei hij op een persconferentie in de Allianz Arena in München.
Koeman is blij dat Oranje eindelijk een kans op eerherstel krijgt na het foutenfestival van afgelopen dinsdag in Berlijn. "Het was een heel lange week", zei hij. "Maar ik heb het gevoel dat er een reactie komt. Ik heb gezien hoe ze trainden en communiceerden. Daarover heb ik een heel positief gevoel."
De achtste finale tegen Roemenië kan het EK een beetje maken, maar vooral breken voor de ploeg van Koeman. Na een zege op de Roemenen is er weer van alles mogelijk voor Oranje in de Europese eindronde, met veel sterke ploegen aan de andere kant van het schema. Bij een nederlaag is het toernooi faliekant mislukt en gaat de bondscoach ongetwijfeld nadenken of het voor hem nog zin heeft om zijn contract tot en met het WK van 2026 uit te dienen.
Basiself
Koeman gaat zijn basisploeg van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus overhoop gooien. Denzel Dumfries is weer beschikbaar na lichte hamstringklachten en Joey Veerman zal na zijn vroege wissel tegen de Oostenrijkers niet overlopen van zelfvertrouwen. De bondscoach heeft Xavi Simons, Jeremie Frimpong en Donyell Malen al rechts voorin laten voetballen. Het lijkt erop dat hij Wout Weghorst nog als invaller ziet.
Roemenië eindigde als eerste in een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie, maar heeft wel een team samengesteld dat vanuit een hechte defensie strijd levert. De winnaar van het duel tussen Nederland en Roemenië stuit in de kwartfinale op Turkije of Oostenrijk. "Maar laten we ons zeker niet rijk rekenen", zei Koeman. "We nemen Roemenië heel serieus. Tijdens het vorige EK ging het in de achtste finale fout tegen Tsjechië, terwijl mensen dachten dat het schema ons gunstig gezind was. Toen lagen we er wel uit."
Geen paniek
Koeman benadrukte dat hij niet in paniek was geraakt door het slechte spel tegen Oostenrijk. "We zijn al een langere periode bij elkaar en het kan ook een keer tegenvallen. Maar we moeten nu wel reageren. Iedereen heeft de afgelopen week op de training laten zien hoe het anders moet. Nu moeten we in de wedstrijd reageren."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk baalde dat het Nederlands elftal ook tijdens het gewonnen groepsduel met Tunesië (3-1) een doelpunt na een hoekschop moest incasseren. "Weer een tegentreffer na een spelhervatting", mopperde de aanvoerder. "Ik werd opnieuw geblokt, dat moeten we beter doen."
54 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman benadrukte dat het Nederlands elftal tegen Marokko beter moet spelen dan in de poule van het WK. "Ik zag slordige momenten die je de kop kunnen kosten", zei de bondscoach na een zege op Tunesië (3-1) in de laatste groepswedstrijd in Kansas City.
56 minuten geledenDALLAS (ANP) - Japan en Zweden hebben zich op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales geplaatst. De landen speelden in Dallas met 1-1 tegen elkaar gelijk en eindigden in groep F respectievelijk als tweede en derde achter het Nederlands elftal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de knock-outfase op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Kansas City met 3-1 winnen van het al uitgeschakelde Tunesië.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Memphis Depay is naast Frank de Boer gekomen op de ranglijst van spelers met de meeste interlands voor het Nederlands elftal. De 32-jarige aanvaller van Corinthians kwam in de laatste groepswedstrijd van het WK tegen Tunesië als invaller in het veld voor Brian Brobbey en begon daarmee aan zijn 112e interland. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Justin Kluivert heeft vrijdag zijn debuut gemaakt op het wereldkampioenschap voetbal. De 27-jarige aanvallende middenvelder van Bournemouth kwam in de derde groepswedstrijd tegen Tunesië in de 72e minuut in het veld voor Tijjani Reijnders.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft zijn eerste doelpunt voor het Nederlands elftal gemaakt. De verdediger, die eerder deze maand de overstap maakte van Brighton & Hove Albion naar Tottenham Hotspur, kopte in de laatste groepswedstrijd op het WK in de 62e minuut uit een hoekschop de 3-1 binnen.
1 uur geleden