Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje

Koeman rekent op creatieve spelers en strijdbaar Oranje

MÜNCHEN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman weet hoe het Nederlands elftal zich dinsdagavond in de achtste finale tegen Roemenië op het EK kan revancheren voor het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3). "Het is belangrijk dat er een team staat dat compacter, agressiever en communicatief sterker is. De creatieve spelers moeten het verschil maken", zei hij op een persconferentie in de Allianz Arena in München.

Koeman is blij dat Oranje eindelijk een kans op eerherstel krijgt na het foutenfestival van afgelopen dinsdag in Berlijn. "Het was een heel lange week", zei hij. "Maar ik heb het gevoel dat er een reactie komt. Ik heb gezien hoe ze trainden en communiceerden. Daarover heb ik een heel positief gevoel."

De achtste finale tegen Roemenië kan het EK een beetje maken, maar vooral breken voor de ploeg van Koeman. Na een zege op de Roemenen is er weer van alles mogelijk voor Oranje in de Europese eindronde, met veel sterke ploegen aan de andere kant van het schema. Bij een nederlaag is het toernooi faliekant mislukt en gaat de bondscoach ongetwijfeld nadenken of het voor hem nog zin heeft om zijn contract tot en met het WK van 2026 uit te dienen.

Basiself

Koeman gaat zijn basisploeg van het mislukte duel met Oostenrijk niet rigoureus overhoop gooien. Denzel Dumfries is weer beschikbaar na lichte hamstringklachten en Joey Veerman zal na zijn vroege wissel tegen de Oostenrijkers niet overlopen van zelfvertrouwen. De bondscoach heeft Xavi Simons, Jeremie Frimpong en Donyell Malen al rechts voorin laten voetballen. Het lijkt erop dat hij Wout Weghorst nog als invaller ziet.

Roemenië eindigde als eerste in een groep met België, Oekraïne en Slowakije. Bondscoach Edi Iordanescu mist grote vedetten in zijn selectie, maar heeft wel een team samengesteld dat vanuit een hechte defensie strijd levert. De winnaar van het duel tussen Nederland en Roemenië stuit in de kwartfinale op Turkije of Oostenrijk. "Maar laten we ons zeker niet rijk rekenen", zei Koeman. "We nemen Roemenië heel serieus. Tijdens het vorige EK ging het in de achtste finale fout tegen Tsjechië, terwijl mensen dachten dat het schema ons gunstig gezind was. Toen lagen we er wel uit."

Geen paniek

Koeman benadrukte dat hij niet in paniek was geraakt door het slechte spel tegen Oostenrijk. "We zijn al een langere periode bij elkaar en het kan ook een keer tegenvallen. Maar we moeten nu wel reageren. Iedereen heeft de afgelopen week op de training laten zien hoe het anders moet. Nu moeten we in de wedstrijd reageren."

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië ontslaat bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.

3 uur geleden
PSG wint eerste stadsderby tegen Paris FC na 53 jaar

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.

13 uur geleden
Internazionale pakt koppositie met zege op Bologna

MILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).

13 uur geleden
Geblesseerde Ounahi speelt niet meer voor Marokko op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.

15 uur geleden
Manchester City verspeelt in blessuretijd zege tegen Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.

15 uur geleden
Fan overlijdt vlak voor aftrap van Leeds tegen Manchester United

LEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.

17 uur geleden
Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.

17 uur geleden