Koeman: prima loting voor Oranje
HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach vlak na de loting voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Het Nederlands elftal werd gekoppeld aan Frankrijk, Oostenrijk en de winnaar van de play-offs tussen Polen, Estland, Finland en Wales. "Al met al een prima loting", zei hij in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.
"Frankrijk had van mij niet gehoeven", zei Koeman over de Europees kampioen van 1984 en 2000 en finalist van het laatste WK in Qatar. "Niet alleen omdat ze heel goed zijn, maar we hebben de laatste tijd al zo vaak tegen ze gespeeld." Nederland verloor in het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland beide duels met de Fransen (1-2 en 4-0).
"Alle landen uit pot 1 zijn sterk, maar het is ook weleens leuk om niet tegen de Fransen te spelen", vervolgde Koeman. "Daar werd ik dus niet zo blij van. Maar ik denk dat we uiteindelijk niet mogen klagen. Ik zag ook een poule met Spanje, Italië en Kroatië voorbijkomen. We hebben dus Oostenrijk en Polen, Finland, Estland of Wales."
Polen
Het Nederlands elftal begint op 16 juni het EK met een wedstrijd tegen Polen, Wales, Finland of Estland in Hamburg. "Op het eerste gezicht zou je zeggen dat het Polen wordt", zei Koeman. "Maar het kan natuurlijk net zo goed Wales of Finland zijn. Al die vier ploegen moeten eind maart flink aan de bak in de play-offs. Een voordeel voor ons is dat we ze goed kunnen analyseren."
Na de wedstrijd tegen Frankrijk op 21 juni in Leipzig sluit Oranje de groepsfase op 25 juni af met een wedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Oranje trof de Oostenrijkers ook in de groepsfase van het laatste EK. Nederland won dat duel met 2-0 in de Johan Cruijff ArenA , met dank aan treffers van Memphis Depay en Denzel Dumfries. "Maar ik heb het idee dat ze het de laatste tijd goed doen", zei Koeman over de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick. "Vorige maand wonnen ze nog met 2-0 van Duitsland in een oefenduel. Die wedstrijd ga ik nog maar eens goed bekijken."
Koeman vindt het jammer voor de supporters van Oranje dat de groepsduels in Hamburg, Leipzig en Berlijn worden afgewerkt. "Het had dichterbij gekund voor ze", doelde hij op speelsteden als Dortmund, Keulen, Düsseldorf en Gelsenkirchen. "Aan de andere kant weet ik ook dat onze fans ons overal volgen. En ik heb begrepen dat we in de achtste finales in Düsseldorf terecht kunnen komen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
20 uur geleden