Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: prima loting voor Oranje

Koeman: prima loting voor Oranje

HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach vlak na de loting voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Het Nederlands elftal werd gekoppeld aan Frankrijk, Oostenrijk en de winnaar van de play-offs tussen Polen, Estland, Finland en Wales. "Al met al een prima loting", zei hij in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.

"Frankrijk had van mij niet gehoeven", zei Koeman over de Europees kampioen van 1984 en 2000 en finalist van het laatste WK in Qatar. "Niet alleen omdat ze heel goed zijn, maar we hebben de laatste tijd al zo vaak tegen ze gespeeld." Nederland verloor in het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland beide duels met de Fransen (1-2 en 4-0).

"Alle landen uit pot 1 zijn sterk, maar het is ook weleens leuk om niet tegen de Fransen te spelen", vervolgde Koeman. "Daar werd ik dus niet zo blij van. Maar ik denk dat we uiteindelijk niet mogen klagen. Ik zag ook een poule met Spanje, Italië en Kroatië voorbijkomen. We hebben dus Oostenrijk en Polen, Finland, Estland of Wales."

Polen

Het Nederlands elftal begint op 16 juni het EK met een wedstrijd tegen Polen, Wales, Finland of Estland in Hamburg. "Op het eerste gezicht zou je zeggen dat het Polen wordt", zei Koeman. "Maar het kan natuurlijk net zo goed Wales of Finland zijn. Al die vier ploegen moeten eind maart flink aan de bak in de play-offs. Een voordeel voor ons is dat we ze goed kunnen analyseren."

Na de wedstrijd tegen Frankrijk op 21 juni in Leipzig sluit Oranje de groepsfase op 25 juni af met een wedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Oranje trof de Oostenrijkers ook in de groepsfase van het laatste EK. Nederland won dat duel met 2-0 in de Johan Cruijff ArenA , met dank aan treffers van Memphis Depay en Denzel Dumfries. "Maar ik heb het idee dat ze het de laatste tijd goed doen", zei Koeman over de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick. "Vorige maand wonnen ze nog met 2-0 van Duitsland in een oefenduel. Die wedstrijd ga ik nog maar eens goed bekijken."

Koeman vindt het jammer voor de supporters van Oranje dat de groepsduels in Hamburg, Leipzig en Berlijn worden afgewerkt. "Het had dichterbij gekund voor ze", doelde hij op speelsteden als Dortmund, Keulen, Düsseldorf en Gelsenkirchen. "Aan de andere kant weet ik ook dat onze fans ons overal volgen. En ik heb begrepen dat we in de achtste finales in Düsseldorf terecht kunnen komen."

Meer uit Voetbal

NEC maakt valse start in Eredivisie en verliest van Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC is het tweede Eredivisieseizoen onder trainer Dick Schreuder met een nederlaag begonnen. In het eigen Goffertstadion verloren de Nijmegenaren verrassend met 1-2 van Telstar, dat al vroeg op voorsprong kwam.

1 uur geleden
Mosimane volgt Broos op als bondscoach voetballers Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP/Belga) - Pitso Mosimane is de nieuwe bondscoach van Zuid-Afrika. De 62-jarige Zuid-Afrikaan volgt Hugo Broos op, meldde de Zuid-Afrikaanse voetbalbond (SAFA) zaterdag.

4 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Bronckhorst maakt Valente nieuwe aanvoerder

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst heeft Luciano Valente benoemd tot aanvoerder van zijn elftal. Dat heeft Feyenoord via social media bekendgemaakt.

5 uur geleden
Excelsior huurt aanvaller Domínguez van Valencia

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior huurt Mario Domínguez voor één seizoen van Valencia CF Mestalla. De 22-jarige spits komt per direct over en sluit meteen aan bij de selectie, meldt de Rotterdamse Eredivisieclub, die ook een optie tot koop heeft opgenomen in de overeenkomst.

6 uur geleden
PSV legt middenvelder Sano vast tot medio 2031

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft met NEC een akkoord bereikt over de transfer van Kodai Sano. De landskampioen meldt dat de 22-jarige middenvelder een contract tot medio 2031 tekent.

6 uur geleden
Landskampioen Arsenal neemt Guimarães over van Newcastle United

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal heeft middenvelder Bruno Guimarães overgenomen van Newcastle United. De 28-jarige Braziliaan, die aanvoerder was bij Newcastle, heeft een contract voor vier seizoenen met de optie van nog een seizoen getekend.

6 uur geleden
Excuses voetbalbond Zuid-Korea na seksuele diensten voor arbiters

SEOUL (ANP/RTR) - De voetbalbond van Zuid-Korea (KFA) heeft zijn excuses aangeboden na mediaberichten dat de bond in 2011 en 2012 seksuele diensten heeft geregeld en betaald voor buitenlandse scheidsrechters die in het land waren voor interlands. De Zuid-Koreaanse zender JTBC berichtte donderdag over de diensten, onder meer voor arbiters die in Zuid-Korea waren voor kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2014 en de Spelen van 2012.

7 uur geleden