Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: prima loting voor Oranje

Koeman: prima loting voor Oranje

HAMBURG (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach vlak na de loting voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland. Het Nederlands elftal werd gekoppeld aan Frankrijk, Oostenrijk en de winnaar van de play-offs tussen Polen, Estland, Finland en Wales. "Al met al een prima loting", zei hij in de Hamburgse concertzaal Elbphilharmonie.

"Frankrijk had van mij niet gehoeven", zei Koeman over de Europees kampioen van 1984 en 2000 en finalist van het laatste WK in Qatar. "Niet alleen omdat ze heel goed zijn, maar we hebben de laatste tijd al zo vaak tegen ze gespeeld." Nederland verloor in het kwalificatietoernooi voor het EK in Duitsland beide duels met de Fransen (1-2 en 4-0).

"Alle landen uit pot 1 zijn sterk, maar het is ook weleens leuk om niet tegen de Fransen te spelen", vervolgde Koeman. "Daar werd ik dus niet zo blij van. Maar ik denk dat we uiteindelijk niet mogen klagen. Ik zag ook een poule met Spanje, Italië en Kroatië voorbijkomen. We hebben dus Oostenrijk en Polen, Finland, Estland of Wales."

Polen

Het Nederlands elftal begint op 16 juni het EK met een wedstrijd tegen Polen, Wales, Finland of Estland in Hamburg. "Op het eerste gezicht zou je zeggen dat het Polen wordt", zei Koeman. "Maar het kan natuurlijk net zo goed Wales of Finland zijn. Al die vier ploegen moeten eind maart flink aan de bak in de play-offs. Een voordeel voor ons is dat we ze goed kunnen analyseren."

Na de wedstrijd tegen Frankrijk op 21 juni in Leipzig sluit Oranje de groepsfase op 25 juni af met een wedstrijd tegen Oostenrijk in Berlijn. Oranje trof de Oostenrijkers ook in de groepsfase van het laatste EK. Nederland won dat duel met 2-0 in de Johan Cruijff ArenA , met dank aan treffers van Memphis Depay en Denzel Dumfries. "Maar ik heb het idee dat ze het de laatste tijd goed doen", zei Koeman over de ploeg van bondscoach Ralf Rangnick. "Vorige maand wonnen ze nog met 2-0 van Duitsland in een oefenduel. Die wedstrijd ga ik nog maar eens goed bekijken."

Koeman vindt het jammer voor de supporters van Oranje dat de groepsduels in Hamburg, Leipzig en Berlijn worden afgewerkt. "Het had dichterbij gekund voor ze", doelde hij op speelsteden als Dortmund, Keulen, Düsseldorf en Gelsenkirchen. "Aan de andere kant weet ik ook dat onze fans ons overal volgen. En ik heb begrepen dat we in de achtste finales in Düsseldorf terecht kunnen komen."

Meer uit Voetbal

Messi krijgt boete voor uitdelen tik in nek tegen Philadelphia

NEW YORK (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft een boete gekregen van de Major League Soccer (MLS). De Argentijnse spelmaker van Inter Miami wordt bestraft omdat hij in de blessuretijd van de wedstrijd tegen Philadelphia Union met zijn hand een tik gaf in de nek van Quinn Sullivan. De hoogte van de boete is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nieuwe videoclip Depay zorgt voor ophef onder fans Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - De videoclip die hoort bij het net uitgebrachte nieuwe nummer Don't Panic van Memphis Depay leidt tot ophef onder fans van Corinthians, de Braziliaanse club waar de Nederlandse spits voetbalt. In de clip is onder meer te zien dat het historische hoofdkwartier van Corinthians in vlammen opgaat.

1 uur geleden
Titelhouder Arsenal begint met ruime zege aan Premier League

LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.

12 uur geleden
FC Emmen en MVV winnen ook derde wedstrijd in eerste divisie

EMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.

13 uur geleden
Jones verlaat Liverpool na zestien jaar en gaat naar Inter

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.

14 uur geleden
Sjachtar Donetsk speelt Champions League-duels in stadion Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.

17 uur geleden
Arsenal neemt Engelse international Konsa over van Aston Villa

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.

17 uur geleden