Koeman positief over bierverbod op tribunes voetbalstadion
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman ziet wel wat in een bierverbod op de tribunes van voetbalstadions. De trainer wijst naar een vergelijkbare regel in Engeland en ziet dat dat daar goed werkt. "Daarmee heb je direct de oplossing voor de ongeregeldheden van de afgelopen tijd hier", zei Koeman bij het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
De bondscoach vindt dat voetbalbond KNVB nu moet volhouden en de onlangs aangescherpte maatregelen over voorwerpen op het veld niet weer moet gaan afzwakken. "Nu gaan we het aanpakken en dan moet je dit doen. Dan moet je daaraan vasthouden. Anders wordt het niet beter", verklaarde Koeman.
De nieuwe regels schrijven voor dat spelers tijdelijk naar binnen gaan als er iets op het veld wordt gegooid. Als dit nog een keer gebeurt, wordt de wedstrijd definitief gestaakt.
Drie van de vier Eredivisieduels tot nu toe dit weekend werden al stilgelegd door bekers op het veld. FC Utrecht - RKC Waalwijk zou zaterdag eigenlijk definitief gestaakt worden nadat voor de tweede keer een plastic beker op het veld was gegooid, maar burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht besloot dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd uitgespeeld moesten worden. De bal lag daarbij na de aftrap van RKC wel de hele tijd stil. De spelers van beide clubs hadden onderling afgesproken niet meer te voetballen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
4 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
6 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden