Koeman positief over bierverbod op tribunes voetbalstadion
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman ziet wel wat in een bierverbod op de tribunes van voetbalstadions. De trainer wijst naar een vergelijkbare regel in Engeland en ziet dat dat daar goed werkt. "Daarmee heb je direct de oplossing voor de ongeregeldheden van de afgelopen tijd hier", zei Koeman bij het ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
De bondscoach vindt dat voetbalbond KNVB nu moet volhouden en de onlangs aangescherpte maatregelen over voorwerpen op het veld niet weer moet gaan afzwakken. "Nu gaan we het aanpakken en dan moet je dit doen. Dan moet je daaraan vasthouden. Anders wordt het niet beter", verklaarde Koeman.
De nieuwe regels schrijven voor dat spelers tijdelijk naar binnen gaan als er iets op het veld wordt gegooid. Als dit nog een keer gebeurt, wordt de wedstrijd definitief gestaakt.
Drie van de vier Eredivisieduels tot nu toe dit weekend werden al stilgelegd door bekers op het veld. FC Utrecht - RKC Waalwijk zou zaterdag eigenlijk definitief gestaakt worden nadat voor de tweede keer een plastic beker op het veld was gegooid, maar burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht besloot dat de resterende 2 minuten van de blessuretijd uitgespeeld moesten worden. De bal lag daarbij na de aftrap van RKC wel de hele tijd stil. De spelers van beide clubs hadden onderling afgesproken niet meer te voetballen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
2 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
6 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
7 uur geleden