Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman overweegt aanpassing tegen Ieren en is kritisch op De Roon

Koeman overweegt aanpassing tegen Ieren en is kritisch op De Roon

DUBLIN (ANP) - Ondanks de ruime zege op Griekenland in de EK-kwalificatie (3-0), past Ronald Koeman zijn basiselftal zondag in de uitwedstrijd tegen Ierland mogelijk aan. "Misschien ga ik wel wat veranderen, ja", zei de bondscoach op de persconferentie voor de afsluitende training in het Aviva Stadium.

Koeman doelde daarmee niet op zijn verdedigers Lutsharel Geertruida en Nathan Aké, die het duel mogelijk missen met blessures. "Het is voor Ierland de laatste kans om nog bij de eerste twee landen in de poule te eindigen. Zij moeten winnen", zei hij. "Het is sowieso al een land dat met veel enthousiasme speelt. Net zoals tegen de Grieken zullen we veel balbezit krijgen. Het baltempo is dan belangrijk, dat we de ruimtes kunnen vinden."

Mogelijk dat Marten de Roon geslachtofferd wordt. De middenvelder van Atalanta maakte tegen Griekenland zijn eerste interlanddoelpunt, maar zijn spel miste soms overtuiging. Koeman: "Marten maakt het soms te moeilijk en gaat dan de drukte in. Hij komt dan in zijn zwakte en lijdt balverlies. Daar praat ik met hem over."

'Dezelfde intensiteit'

Op de positie van De Roon, naast Frenkie de Jong, heeft Koeman met Tijjani Reijnders, Mats Wieffer, Joey Veerman en Teun Koopmeiners veel alternatieven.

Tegen Griekenland speelde Wout Weghorst in de spits. Mocht Ierland voor eigen publiek vol voor de aanval kiezen, dan is het niet ondenkbaar om, vanaf het begin of later in de wedstrijd, met een ander type spits te spelen. Een snelle speler voor de omschakeling in plaats van een meer balvaste en kopsterke spits.

"Het zou gek zijn om alles om te gooien. We zullen wederom de bereidheid moeten hebben en met dezelfde intensiteit spelen als tegen Griekenland", besloot Koeman. "Dan moeten de individuele kwaliteiten beslissend zijn."

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

2 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

15 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

15 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

15 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

16 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

17 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

17 uur geleden