Koeman over geruzie bij strafschop: het zal niet meer gebeuren
SARAJEVO (ANP) - Voortaan is het bij het Nederlands elftal voor het begin van een wedstrijd duidelijk wie een eventuele strafschop neemt. Dat gaf bondscoach Ronald Koeman te kennen in aanloop naar het duel met Bosnië en Herzegovina in de Nations League.
Tegen Hongarije benutte Wout Weghorst zaterdag de eerste penalty. Toen Oranje kort voor rust opnieuw een strafschop mocht nemen, wilden zowel Weghorst als Cody Gakpo de bal hebben. Uiteindelijk was het Gakpo die aanlegde en scoorde.
"Wout was de nummer 1. Als hij de eerste strafschop maakt, moet hij ook de tweede nemen. We hebben erover gesproken. Het zal niet meer gebeuren", aldus Koeman, die aangaf dat het lijstje met strafschopnemers tegen Bosnië mogelijk aangepast wordt. Teun Koopmeiners keert namelijk na een jaar terug in de basisformatie. Koeman: "Hij is misschien wel de beste penaltynemer."
Wijzigingen
De bondscoach voert vermoedelijk veel wijzigingen door en rekent op een tegenstander die niets cadeau doet. Bosnië verloor zaterdag met 7-0 bij Duitsland. "Dat vraagt om een reactie en ze spelen thuis. Dat maakt het voor ons niet makkelijker. Een aantal spelers krijgt de kans te laten zien dat ze terecht bij de groep horen. Ik vind het als coach interessant om te zien hoe we met zo'n wedstrijd omgaan."
Oranje is al zeker van een plaats in de kwartfinale en treft daarin in maart Portugal, Spanje of Frankrijk. De loting is vrijdag.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.
3 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.
5 uur geledenLYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
19 uur geleden