Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman: niet te veel kijken naar Atlético

Koeman: niet te veel kijken naar Atlético

BARCELONA (ANP) - Volgens FC Barcelona-coach Ronald Koeman is zijn ploeg meer bezig met de eigen progressie dan met de vormcrisis van Atlético Madrid, die de koploper inmiddels binnen bereik heeft gebracht. Wint Barcelona maandag in Camp Nou tegen Huesca dan bedraagt het verschil nog slechts 4 punten. "We kijken niet naar anderen, maar focussen ons op ons eigen spel", zei Koeman een dag nadat Atlético bij Getafe niet verder was gekomen dan 0-0.

De koploper heeft in de laatste acht competitieduels liefst 11 punten laten liggen, terwijl Barcelona zeven van de acht recent gespeelde duels won. Barcelona klimt bij winst maandag over Real Madrid naar de tweede plaats. "De ploeg is bijzonder gemotiveerd. Maar niet vanwege de resultaten van de andere teams, het komt van binnenuit", zei Koeman. "We spelen met veel energie, die ploeg is in een ongelooflijke fysieke conditie."

Maar de goede reeks in de competitie, slechts onderbroken door de uitschakeling in de Champions League door Paris Saint-Germain, biedt volgens Koeman geen garanties. "Vandaag schijnt de zon, morgen kan het regenen", verwoordde hij het.

Lionel Messi staat voor een mijlpaal wanneer hij recordhouder Xavi evenaart met zijn 767e optreden in alle competities voor Barcelona. "Het feit dat hij Xavi evenaart is ongelooflijk", zei Koeman. "Maar kijk ook naar alle doelpunten die hij heeft gemaakt, naar het aantal trofeeën dat hij omhoog heeft mogen houden. Alles wat hij doet is bijzonder."

Meer uit Voetbal

Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

1 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

3 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

6 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

12 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

12 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

13 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

19 uur geleden