Koeman: niet te veel kijken naar Atlético
BARCELONA (ANP) - Volgens FC Barcelona-coach Ronald Koeman is zijn ploeg meer bezig met de eigen progressie dan met de vormcrisis van Atlético Madrid, die de koploper inmiddels binnen bereik heeft gebracht. Wint Barcelona maandag in Camp Nou tegen Huesca dan bedraagt het verschil nog slechts 4 punten. "We kijken niet naar anderen, maar focussen ons op ons eigen spel", zei Koeman een dag nadat Atlético bij Getafe niet verder was gekomen dan 0-0.
De koploper heeft in de laatste acht competitieduels liefst 11 punten laten liggen, terwijl Barcelona zeven van de acht recent gespeelde duels won. Barcelona klimt bij winst maandag over Real Madrid naar de tweede plaats. "De ploeg is bijzonder gemotiveerd. Maar niet vanwege de resultaten van de andere teams, het komt van binnenuit", zei Koeman. "We spelen met veel energie, die ploeg is in een ongelooflijke fysieke conditie."
Maar de goede reeks in de competitie, slechts onderbroken door de uitschakeling in de Champions League door Paris Saint-Germain, biedt volgens Koeman geen garanties. "Vandaag schijnt de zon, morgen kan het regenen", verwoordde hij het.
Lionel Messi staat voor een mijlpaal wanneer hij recordhouder Xavi evenaart met zijn 767e optreden in alle competities voor Barcelona. "Het feit dat hij Xavi evenaart is ongelooflijk", zei Koeman. "Maar kijk ook naar alle doelpunten die hij heeft gemaakt, naar het aantal trofeeën dat hij omhoog heeft mogen houden. Alles wat hij doet is bijzonder."
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
11 uur geledenBERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.
13 uur geleden