Koeman neemt afscheid van spelers FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft zondagochtend op het trainingscomplex van FC Barcelona afscheid genomen van zijn spelers. Een dag na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Eibar kwam de selectie nog één keer bij elkaar. Ook aanvoerder Lionel Messi, die eerder in de week al vakantie kreeg van Koeman, was er bij.
Alleen Pedri ontbrak. Koeman heeft de Spaanse middenvelder toestemming gegeven om al op vakantie te gaan. De 18-jarige Pedri speelde dit seizoen vrijwel alle wedstrijden van Barcelona en gaat mogelijk ook met Spanje naar het EK. Pedri ontbrak net als Messi zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Eibar (0-1). De Argentijn heeft weliswaar al vakantie, maar kwam zondag toch nog naar de club om zijn ploeggenoten en de leden van de technische staf gedag te zeggen.
Koeman sprak de selectie toe en wenste zijn spelers een fijne vakantie. De meesten hebben deze zomer ook nog verplichtingen met hun nationale ploeg op het EK, de Copa América of de Olympische Spelen. Zo doet Frenkie de Jong met Oranje mee aan het EK.
Van Messi en Koeman is onzeker of ze er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weer bij zijn. De Argentijn kan in principe iedere zomer vertrekken. Messi heeft nog geen duidelijkheid gegeven over zijn toekomst. Het contract van Koeman loopt nog een jaar door, maar de oud-bondscoach van Oranje voelt zich na een wisselvallig eerste jaar niet gesteund door de clubleiding. Koeman won met Barcelona de Spaanse beker en bereikte de finale van het toernooi om de Spaanse Supercup. In de Champions League vloog de Catalaanse ploeg er al vroeg uit en in de slotweken van het seizoen gaf Barcelona de titelkansen uit handen. Atlético Madrid werd zaterdag kampioen.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft ondanks de thuisnederlaag tegen Ferencváros in de tweede voorronde van de Europa League "alle vertrouwen" in de returnwedstrijd in Hongarije van donderdag. De ploeg uit Enschede verloor vorige week met 2-1 in de eigen Grolsch Veste.
6 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA is procedures gestart tegen de Argentijnse voetbalbond en onder anderen de spelers Leandro Paredes, Nahuel Molina en Thiago Almada vanwege mogelijke misdragingen tijdens het afgelopen WK. Dat meldde de wereldvoetbalbond woensdag.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax mist donderdag in de returnwedstrijd tegen FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League nog verdedigers Josip Šutalo, Ko Itakura en Dies Janse. Dat zei trainer Míchel een dag voor de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdammers wonnen het eerste duel in Servië met 4-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdammers verkopen de 20-jarige Slowaakse buitenspeler aan VfB Stuttgart, de nummer 4 van vorig seizoen uit de Bundesliga. Feyenoord ontvangt naar verluidt zeker 15 miljoen euro voor Sauer, die nog een contract voor twee jaar had in De Kuip.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt na een klein jaar afscheid van aanvaller Myron Boadu. Dat meldt de landskampioen op de clubwebsite.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Neymar stelt zich vermoedelijk niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Brazilië. Dat liet de 34-jarige aanvaller blijken nadat hij met Santos in de Copa Sudamericana had gewonnen van Universidad Central Venezuela (4-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zijn leden ieder 40 miljoen dollar (ruim 35 miljoen euro) in het vooruitzicht gesteld als ze akkoord gaan met het plan om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. De nationale bonden moeten wel uiterlijk 19 september hun goedkeuring geven.
4 uur geleden