Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman neemt afscheid van spelers FC Barcelona

Koeman neemt afscheid van spelers FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft zondagochtend op het trainingscomplex van FC Barcelona afscheid genomen van zijn spelers. Een dag na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Eibar kwam de selectie nog één keer bij elkaar. Ook aanvoerder Lionel Messi, die eerder in de week al vakantie kreeg van Koeman, was er bij.

Alleen Pedri ontbrak. Koeman heeft de Spaanse middenvelder toestemming gegeven om al op vakantie te gaan. De 18-jarige Pedri speelde dit seizoen vrijwel alle wedstrijden van Barcelona en gaat mogelijk ook met Spanje naar het EK. Pedri ontbrak net als Messi zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Eibar (0-1). De Argentijn heeft weliswaar al vakantie, maar kwam zondag toch nog naar de club om zijn ploeggenoten en de leden van de technische staf gedag te zeggen.

Koeman sprak de selectie toe en wenste zijn spelers een fijne vakantie. De meesten hebben deze zomer ook nog verplichtingen met hun nationale ploeg op het EK, de Copa América of de Olympische Spelen. Zo doet Frenkie de Jong met Oranje mee aan het EK.

Van Messi en Koeman is onzeker of ze er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weer bij zijn. De Argentijn kan in principe iedere zomer vertrekken. Messi heeft nog geen duidelijkheid gegeven over zijn toekomst. Het contract van Koeman loopt nog een jaar door, maar de oud-bondscoach van Oranje voelt zich na een wisselvallig eerste jaar niet gesteund door de clubleiding. Koeman won met Barcelona de Spaanse beker en bereikte de finale van het toernooi om de Spaanse Supercup. In de Champions League vloog de Catalaanse ploeg er al vroeg uit en in de slotweken van het seizoen gaf Barcelona de titelkansen uit handen. Atlético Madrid werd zaterdag kampioen.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

3 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

3 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

3 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

3 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

3 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

9 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

15 uur geleden