Koeman neemt afscheid van spelers FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft zondagochtend op het trainingscomplex van FC Barcelona afscheid genomen van zijn spelers. Een dag na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Eibar kwam de selectie nog één keer bij elkaar. Ook aanvoerder Lionel Messi, die eerder in de week al vakantie kreeg van Koeman, was er bij.
Alleen Pedri ontbrak. Koeman heeft de Spaanse middenvelder toestemming gegeven om al op vakantie te gaan. De 18-jarige Pedri speelde dit seizoen vrijwel alle wedstrijden van Barcelona en gaat mogelijk ook met Spanje naar het EK. Pedri ontbrak net als Messi zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Eibar (0-1). De Argentijn heeft weliswaar al vakantie, maar kwam zondag toch nog naar de club om zijn ploeggenoten en de leden van de technische staf gedag te zeggen.
Koeman sprak de selectie toe en wenste zijn spelers een fijne vakantie. De meesten hebben deze zomer ook nog verplichtingen met hun nationale ploeg op het EK, de Copa América of de Olympische Spelen. Zo doet Frenkie de Jong met Oranje mee aan het EK.
Van Messi en Koeman is onzeker of ze er in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weer bij zijn. De Argentijn kan in principe iedere zomer vertrekken. Messi heeft nog geen duidelijkheid gegeven over zijn toekomst. Het contract van Koeman loopt nog een jaar door, maar de oud-bondscoach van Oranje voelt zich na een wisselvallig eerste jaar niet gesteund door de clubleiding. Koeman won met Barcelona de Spaanse beker en bereikte de finale van het toernooi om de Spaanse Supercup. In de Champions League vloog de Catalaanse ploeg er al vroeg uit en in de slotweken van het seizoen gaf Barcelona de titelkansen uit handen. Atlético Madrid werd zaterdag kampioen.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
54 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
5 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden