Koeman moet wachten op toestemming Spaanse bond
BARCELONA (ANP) - Ruim een week voor de eerste competitiewedstrijd van FC Barcelona is het nog onzeker of Ronald Koeman dan op de bank mag zitten. Volgens Catalaanse media moet Barcelona eerst een akkoord bereiken met de weggestuurde trainer Quique Setién over een ontslagvergoeding. Pas als dat is afgehandeld, geeft de Spaanse voetbalbond toestemming aan de club om de voor twee jaar aangestelde Koeman in officiële wedstrijden op de bank te laten zitten.
De voormalig bondscoach van Oranje startte eind vorige maand bij Barcelona. Onder leiding van Koeman speelde Barcelona twee oefenwedstrijden, zaterdag tegen Gimnàstic de Tarragona en woensdag tegen Girona. De Spaanse topclub won beide duels met 3-1.
De Spaanse competitie begon afgelopen week al, maar nog zonder onder meer Barcelona en Real Madrid. Die clubs krijgen wat langer de tijd om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen omdat ze vorige maand nog Europese verplichtingen hadden. Barcelona opent La Liga in het laatste weekeinde van september thuis tegen Villarreal.
Setién was begin dit jaar aangesteld als opvolger van de ontslagen Ernesto Valverde. Hij moest vertrekken nadat Barcelona naast de titel had gegrepen en in de Champions League met 8-2 was vernederd door Bayern München. Setién (61) had nog een contract tot medio 2022. Volgens Catalaanse media wil hij in ieder geval nog een jaarsalaris meekrijgen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Middenvelder Hwang In-beom baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij sc Heerenveen (2-2). "We hebben weer niet het resultaat gekregen dat we wilden", zei hij in de perskamer van het Abe Lenstra-stadion. "We moeten accepteren dat we in een zware periode zitten. Het enige dat we kunnen doen is hard blijven werken, zoals we dat ook tijdens ons trainingskamp in Marbella hebben gedaan. Dan komen we hier uit."
21 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
16 uur geleden