Koeman: Messi heeft zelf zijn toekomst in handen
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman kan slechts hopen dat Lionel Messi ook volgend seizoen bij FC Barcelona speelt. "Er is maar één persoon die daarover kan beslissen. En dat is hij zelf", zei Koeman over zijn Argentijnse aanvoerder.
Messi wilde vorig jaar vertrekken bij Barcelona na een teleurstellend seizoen. De 33-jarige Argentijn had ook een moeizame relatie met voorzitter Josep Maria Bartomeu, die inmiddels is opgestapt. De clubleiding wilde Messi echter niet laten gaan en hield de nummer 10 aan diens contract en de afspraken die waren gemaakt. Messi zou na ieder seizoen kunnen vertrekken, ook komende zomer weer, mits hij dat op tijd aangeeft bij de leiding.
"De club en ik kunnen alleen maar hopen dat hij nog vele jaren wil blijven", zei Koeman een dag voor de uitwedstrijd tegen Real Betis. "Wij moeten zorgen dat 'Leo' zich goed voelt, dat hij blij is. Dat is hij nu. Die Messi hebben we nodig. Hij heeft er zin in, hij geeft ons veel energie en helpt het team enorm op het veld. Hij heeft zijn toekomst in zijn eigen handen."
Koeman bevestigde dat Sergi Roberto vanwege een spierblessure later deze maand het eerste duel met Paris Saint-Germain in de achtste finales van de Champions League mist. De Spaanse international was net weer terug na ruim twee maanden afwezigheid vanwege een spierblessure.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
42 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
1 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
1 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
3 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
8 uur geleden