Koeman laat Messi bepalen of hij speelt in finale Supercup
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona-trainer Ronald Koeman laat het aan Lionel Messi zelf over of hij zondag meespeelt in de finale van de Spaanse Supercup tegen Athletic. Messi miste woensdag de halve finale tegen Real Sociedad nadat hij in de competitiewedstrijd tegen Granada en lichte blessure had opgelopen. Barcelona won na strafschoppen.
"Hij heeft gisteren alleen getraind en vandaag weer met de groep. We gaan zien of hij beschikbaar is", zei Koeman een dag voordat hij met Barcelona zijn eerste prijs van het seizoen kan pakken.
"De speler heeft altijd het laatste woord als het om zijn fitheid gaat. We wachten nu af hoe zijn lichaam reageert, maar we hopen dat hij erbij is. Dat zou onze kansen aanzienlijk vergroten", zei Koeman. "We hebben het wel over de beste voetballer ter wereld. Als hij er niet is, missen we iets."
Het duel met Athletic uit Bilbao volgt minder dan twee weken nadat Barcelona de Basken in de competitie met 3-2 versloeg, mede dankzij twee doelpunten van de Argentijnse vedette. "Elk duel is anders. Zij zullen van die wedstrijd geleerd hebben maar ook wij kunnen dingen beter doen", aldus Koeman, die in ieder geval de lang geblesseerden Gerard Piqué, Ansu Fati, Sergi Roberto en Philippe Coutinho mist.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
16 uur geleden