Koeman laat De Jong in een van twee komende interlands starten
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong begint een van komende twee interlands in de basis bij Oranje. Het is nog te vroeg om de net van een enkelblessure herstelde middenvelder twee keer vanaf het begin mee te laten doen, meldde bondscoach Ronald Koeman vrijdag in Zeist.
Het ligt voor de hand dat De Jong zaterdag tegen Hongarije basisspeler is. Bij winst plaatst het Nederlands elftal zich voor de kwartfinales van de Nations League. Het duel met Bosnië en Herzegovina van dinsdag is dan niet meer van belang.
"Frenkie is fit, hij heeft bij de trainingen aan alles meegedaan", zei Koeman op een persconferentie. "Hij zal geen twee keer negentig minuten spelen. Of hij één keer negentig minuten mee kan doen, is afwachten. We spelen zaterdag, we zien daarna weer verder."
Met De Jong en de eveneens van een blessure teruggekeerde Teun Koopmeiners heeft Koeman, die ook de beschikking heeft over onder anderen Tijjani Reijnders en Ryan Gravenberch, heel wat te kiezen op het middenveld. Hij zou alle vier die middenvelders kunnen opstellen als hij Koopmeiners als verkapte rechtsbuiten laat voetballen. Tegen Hongarije kiest Koeman daar niet voor, viel uit zijn antwoorden op te maken.
De 61-jarige bondscoach is blij dat hij De Jong voor het eerst sinds september vorig jaar weer tot zijn beschikking heeft. "Frenkie is een hele slimme speler, die door een versnelling mensen uit kan spelen. Hij ziet de juiste momenten voor het druk zetten op de bal. Hij heeft een tijd niet gespeeld. Om terug te komen op niveau, moet je wedstrijden spelen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Myron Boadu staat voor het eerst dit seizoen in de basis bij PSV, dat zaterdag in eigen huis tegen sc Heerenveen speelt. Hij kende dit jaar veel blessureleed maar is weer fit. De spitspositie bij PSV was opnieuw vrijgekomen na het geblesseerd uitvallen van gelegenheidsspits Guus Til op een training.
10 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de strijd om de bovenste plaatsen punten verspeeld. De nummer 3 van Engeland speelde op Villa Park met 1-1 gelijk tegen Leeds United. De thuisploeg maakte op de valreep de gelijkmaker.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een week voor het topduel met Borussia Dortmund thuis een benauwde zege geboekt op Eintracht Frankfurt: 3-2. De koploper leek bij een 3-0-tussenstand op weg naar een eenvoudige overwinning, maar incasseerde daarna nog twee tegentreffers.
42 minuten geledenBREMEN (ANP) - Bundesliga-club Werder Bremen gaat in mei niet meer op trainingskamp naar de Verenigde Staten. Dat komt volgens een woordvoerder van de Duitse club door "sportieve, economische en politieke redenen". Werder zou oefenwedstrijden spelen in Detroit en Minneapolis, waar de afgelopen weken massale protesten waren tegen immigratiedienst ICE.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
22 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
23 uur geleden