Koeman laat De Jong in een van twee komende interlands starten
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong begint een van komende twee interlands in de basis bij Oranje. Het is nog te vroeg om de net van een enkelblessure herstelde middenvelder twee keer vanaf het begin mee te laten doen, meldde bondscoach Ronald Koeman vrijdag in Zeist.
Het ligt voor de hand dat De Jong zaterdag tegen Hongarije basisspeler is. Bij winst plaatst het Nederlands elftal zich voor de kwartfinales van de Nations League. Het duel met Bosnië en Herzegovina van dinsdag is dan niet meer van belang.
"Frenkie is fit, hij heeft bij de trainingen aan alles meegedaan", zei Koeman op een persconferentie. "Hij zal geen twee keer negentig minuten spelen. Of hij één keer negentig minuten mee kan doen, is afwachten. We spelen zaterdag, we zien daarna weer verder."
Met De Jong en de eveneens van een blessure teruggekeerde Teun Koopmeiners heeft Koeman, die ook de beschikking heeft over onder anderen Tijjani Reijnders en Ryan Gravenberch, heel wat te kiezen op het middenveld. Hij zou alle vier die middenvelders kunnen opstellen als hij Koopmeiners als verkapte rechtsbuiten laat voetballen. Tegen Hongarije kiest Koeman daar niet voor, viel uit zijn antwoorden op te maken.
De 61-jarige bondscoach is blij dat hij De Jong voor het eerst sinds september vorig jaar weer tot zijn beschikking heeft. "Frenkie is een hele slimme speler, die door een versnelling mensen uit kan spelen. Hij ziet de juiste momenten voor het druk zetten op de bal. Hij heeft een tijd niet gespeeld. Om terug te komen op niveau, moet je wedstrijden spelen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
18 uur geleden