Koeman laat De Jong in een van twee komende interlands starten
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong begint een van komende twee interlands in de basis bij Oranje. Het is nog te vroeg om de net van een enkelblessure herstelde middenvelder twee keer vanaf het begin mee te laten doen, meldde bondscoach Ronald Koeman vrijdag in Zeist.
Het ligt voor de hand dat De Jong zaterdag tegen Hongarije basisspeler is. Bij winst plaatst het Nederlands elftal zich voor de kwartfinales van de Nations League. Het duel met Bosnië en Herzegovina van dinsdag is dan niet meer van belang.
"Frenkie is fit, hij heeft bij de trainingen aan alles meegedaan", zei Koeman op een persconferentie. "Hij zal geen twee keer negentig minuten spelen. Of hij één keer negentig minuten mee kan doen, is afwachten. We spelen zaterdag, we zien daarna weer verder."
Met De Jong en de eveneens van een blessure teruggekeerde Teun Koopmeiners heeft Koeman, die ook de beschikking heeft over onder anderen Tijjani Reijnders en Ryan Gravenberch, heel wat te kiezen op het middenveld. Hij zou alle vier die middenvelders kunnen opstellen als hij Koopmeiners als verkapte rechtsbuiten laat voetballen. Tegen Hongarije kiest Koeman daar niet voor, viel uit zijn antwoorden op te maken.
De 61-jarige bondscoach is blij dat hij De Jong voor het eerst sinds september vorig jaar weer tot zijn beschikking heeft. "Frenkie is een hele slimme speler, die door een versnelling mensen uit kan spelen. Hij ziet de juiste momenten voor het druk zetten op de bal. Hij heeft een tijd niet gespeeld. Om terug te komen op niveau, moet je wedstrijden spelen."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
15 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
17 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
20 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
21 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
21 uur geleden