Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman laat De Jong in een van twee komende interlands starten

Koeman laat De Jong in een van twee komende interlands starten

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong begint een van komende twee interlands in de basis bij Oranje. Het is nog te vroeg om de net van een enkelblessure herstelde middenvelder twee keer vanaf het begin mee te laten doen, meldde bondscoach Ronald Koeman vrijdag in Zeist.

Het ligt voor de hand dat De Jong zaterdag tegen Hongarije basisspeler is. Bij winst plaatst het Nederlands elftal zich voor de kwartfinales van de Nations League. Het duel met Bosnië en Herzegovina van dinsdag is dan niet meer van belang.

"Frenkie is fit, hij heeft bij de trainingen aan alles meegedaan", zei Koeman op een persconferentie. "Hij zal geen twee keer negentig minuten spelen. Of hij één keer negentig minuten mee kan doen, is afwachten. We spelen zaterdag, we zien daarna weer verder."

Met De Jong en de eveneens van een blessure teruggekeerde Teun Koopmeiners heeft Koeman, die ook de beschikking heeft over onder anderen Tijjani Reijnders en Ryan Gravenberch, heel wat te kiezen op het middenveld. Hij zou alle vier die middenvelders kunnen opstellen als hij Koopmeiners als verkapte rechtsbuiten laat voetballen. Tegen Hongarije kiest Koeman daar niet voor, viel uit zijn antwoorden op te maken.

De 61-jarige bondscoach is blij dat hij De Jong voor het eerst sinds september vorig jaar weer tot zijn beschikking heeft. "Frenkie is een hele slimme speler, die door een versnelling mensen uit kan spelen. Hij ziet de juiste momenten voor het druk zetten op de bal. Hij heeft een tijd niet gespeeld. Om terug te komen op niveau, moet je wedstrijden spelen."

Meer uit Voetbal

Ronaldo krijgt nieuwe trainer bij Al-Nassr na vertrek Pioli

RIYAD (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo krijgt een nieuwe trainer bij het Saudische Al-Nassr. De Italiaan Stefano Pioli vertrekt na negen maanden, maakte de nummer 3 van afgelopen seizoen bekend. Volgens Italiaanse media keert Pioli terug bij zijn voormalige club Fiorentina.

1 uur geleden
FC Barcelona keert op 10 augustus terug in gerenoveerd Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona speelt op 10 augustus na twee jaar zijn eerste wedstrijd in het gerenoveerde stadion Camp Nou. De vriendschappelijke wedstrijd staat in het teken van de Joan Gamper Trofee, de tegenstander is nog onbekend.

3 uur geleden
Neymar verlengt aflopend contract bij Santos met half jaar

SANTOS (ANP/RTR) - Neymar heeft zijn aflopende contract bij Santos verlengd tot het einde van dit jaar. Daarna is er opnieuw een optie om bij te tekenen, maakte de nummer 15 van Brazilië bekend.

5 uur geleden
Chelsea naar achtste finales WK clubs na zege op Espérance

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft zich met een eenvoudige zege op Espérance Tunis (3-0) geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs. Tosin Adarabioyo en Liam Delap maakten in de blessuretijd van de eerste helft het verschil voor de club uit Londen, die als nummer 2 van de groep Benfica treft in de volgende ronde.

6 uur geleden
Benfica groepswinnaar op WK voor clubs na zege op Bayern

CHARLOTTE (ANP) - Benfica heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De club uit Portugal versloeg in Charlotte in de laatste poulewedstrijd Bayern München met 1-0. De Duitse club was al zeker van de knock-outfase.

15 uur geleden
PEC Zwolle 'langere tijd' zonder Velanas door enkelblessure

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.

22 uur geleden
Emanuelson aan de slag als assistent van Heitinga bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.

1 dag geleden