Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman weet dat de spelers van het Nederlands elftal een lang en zwaar seizoen achter de rug hebben. En een wedstrijd om de derde plaats heeft een stuk minder aanzien dan een finale van de Nations League. "Maar ik ga geen spelers rust geven", blikte hij tijdens een persconferentie in Enschede vooruit op de troostfinale van zondag tegen Italië. "Het lijkt me een eer om voor Oranje te spelen."
Frenkie de Jong was woensdagavond na de verloren halve finale tegen Kroatië (2-4) zo eerlijk om te zeggen dat hij niet zit te wachten op een wedstrijd om de derde plaats van de Nations League. "Maar ik denk dat hij bedoelde dat er gewoon te veel wedstrijden zijn", zei Koeman. "Frankrijk speelt maandag nog in de EK-kwalificatie. Die spelers gaan later met vakantie dan Frenkie."
Koeman wil graag voorkomen dat hij drie van de vier duels na zijn terugkeer als bondscoach verliest. "Dat zou heel teleurstellend zijn, maar dan moet je toch even kijken tegen wie we hebben verloren", doelde hij op nederlagen tegen Frankrijk en Kroatië, de nummer 2 en 3 van het laatste WK in Qatar.
Speelwijze
"Maar het gaat mij er vooral om dat we met iets bezig zijn", vervolgde de opvolger van Louis van Gaal. "We willen naar het EK en spelen in september twee belangrijke kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. Zo veel wedstrijden heb je als bondscoach niet."
Koeman wilde niet zeggen wat hij tegen Italië wil uitproberen. Mogelijk keert Andries Noppert terug in het doel. Noa Lang was tegen de Kroaten als invaller gevaarlijker op de linkerflank dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners voldeed woensdag ook niet helemaal als aanvallende middenvelder.
"We hebben best veel dingen goed gedaan tegen Kroatië", zei Koeman. "Maar ik vind wel dat we agressiever moeten verdedigen. We gaven de doelpunten ook te makkelijk weg. Daarbij waren niet alle spelers bij ons zo fit als die Kroaten. Ook daar ga ik in de toekomst naar kijken."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
46 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden