Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië

Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië

ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman weet dat de spelers van het Nederlands elftal een lang en zwaar seizoen achter de rug hebben. En een wedstrijd om de derde plaats heeft een stuk minder aanzien dan een finale van de Nations League. "Maar ik ga geen spelers rust geven", blikte hij tijdens een persconferentie in Enschede vooruit op de troostfinale van zondag tegen Italië. "Het lijkt me een eer om voor Oranje te spelen."

Frenkie de Jong was woensdagavond na de verloren halve finale tegen Kroatië (2-4) zo eerlijk om te zeggen dat hij niet zit te wachten op een wedstrijd om de derde plaats van de Nations League. "Maar ik denk dat hij bedoelde dat er gewoon te veel wedstrijden zijn", zei Koeman. "Frankrijk speelt maandag nog in de EK-kwalificatie. Die spelers gaan later met vakantie dan Frenkie."

Koeman wil graag voorkomen dat hij drie van de vier duels na zijn terugkeer als bondscoach verliest. "Dat zou heel teleurstellend zijn, maar dan moet je toch even kijken tegen wie we hebben verloren", doelde hij op nederlagen tegen Frankrijk en Kroatië, de nummer 2 en 3 van het laatste WK in Qatar.

Speelwijze

"Maar het gaat mij er vooral om dat we met iets bezig zijn", vervolgde de opvolger van Louis van Gaal. "We willen naar het EK en spelen in september twee belangrijke kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. Zo veel wedstrijden heb je als bondscoach niet."

Koeman wilde niet zeggen wat hij tegen Italië wil uitproberen. Mogelijk keert Andries Noppert terug in het doel. Noa Lang was tegen de Kroaten als invaller gevaarlijker op de linkerflank dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners voldeed woensdag ook niet helemaal als aanvallende middenvelder.

"We hebben best veel dingen goed gedaan tegen Kroatië", zei Koeman. "Maar ik vind wel dat we agressiever moeten verdedigen. We gaven de doelpunten ook te makkelijk weg. Daarbij waren niet alle spelers bij ons zo fit als die Kroaten. Ook daar ga ik in de toekomst naar kijken."

Meer uit Voetbal

NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

23 minuten geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

10 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

11 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

11 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

12 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

12 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

12 uur geleden