Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman weet dat de spelers van het Nederlands elftal een lang en zwaar seizoen achter de rug hebben. En een wedstrijd om de derde plaats heeft een stuk minder aanzien dan een finale van de Nations League. "Maar ik ga geen spelers rust geven", blikte hij tijdens een persconferentie in Enschede vooruit op de troostfinale van zondag tegen Italië. "Het lijkt me een eer om voor Oranje te spelen."
Frenkie de Jong was woensdagavond na de verloren halve finale tegen Kroatië (2-4) zo eerlijk om te zeggen dat hij niet zit te wachten op een wedstrijd om de derde plaats van de Nations League. "Maar ik denk dat hij bedoelde dat er gewoon te veel wedstrijden zijn", zei Koeman. "Frankrijk speelt maandag nog in de EK-kwalificatie. Die spelers gaan later met vakantie dan Frenkie."
Koeman wil graag voorkomen dat hij drie van de vier duels na zijn terugkeer als bondscoach verliest. "Dat zou heel teleurstellend zijn, maar dan moet je toch even kijken tegen wie we hebben verloren", doelde hij op nederlagen tegen Frankrijk en Kroatië, de nummer 2 en 3 van het laatste WK in Qatar.
Speelwijze
"Maar het gaat mij er vooral om dat we met iets bezig zijn", vervolgde de opvolger van Louis van Gaal. "We willen naar het EK en spelen in september twee belangrijke kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. Zo veel wedstrijden heb je als bondscoach niet."
Koeman wilde niet zeggen wat hij tegen Italië wil uitproberen. Mogelijk keert Andries Noppert terug in het doel. Noa Lang was tegen de Kroaten als invaller gevaarlijker op de linkerflank dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners voldeed woensdag ook niet helemaal als aanvallende middenvelder.
"We hebben best veel dingen goed gedaan tegen Kroatië", zei Koeman. "Maar ik vind wel dat we agressiever moeten verdedigen. We gaven de doelpunten ook te makkelijk weg. Daarbij waren niet alle spelers bij ons zo fit als die Kroaten. Ook daar ga ik in de toekomst naar kijken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
18 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
23 uur geleden