Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman weet dat de spelers van het Nederlands elftal een lang en zwaar seizoen achter de rug hebben. En een wedstrijd om de derde plaats heeft een stuk minder aanzien dan een finale van de Nations League. "Maar ik ga geen spelers rust geven", blikte hij tijdens een persconferentie in Enschede vooruit op de troostfinale van zondag tegen Italië. "Het lijkt me een eer om voor Oranje te spelen."
Frenkie de Jong was woensdagavond na de verloren halve finale tegen Kroatië (2-4) zo eerlijk om te zeggen dat hij niet zit te wachten op een wedstrijd om de derde plaats van de Nations League. "Maar ik denk dat hij bedoelde dat er gewoon te veel wedstrijden zijn", zei Koeman. "Frankrijk speelt maandag nog in de EK-kwalificatie. Die spelers gaan later met vakantie dan Frenkie."
Koeman wil graag voorkomen dat hij drie van de vier duels na zijn terugkeer als bondscoach verliest. "Dat zou heel teleurstellend zijn, maar dan moet je toch even kijken tegen wie we hebben verloren", doelde hij op nederlagen tegen Frankrijk en Kroatië, de nummer 2 en 3 van het laatste WK in Qatar.
Speelwijze
"Maar het gaat mij er vooral om dat we met iets bezig zijn", vervolgde de opvolger van Louis van Gaal. "We willen naar het EK en spelen in september twee belangrijke kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. Zo veel wedstrijden heb je als bondscoach niet."
Koeman wilde niet zeggen wat hij tegen Italië wil uitproberen. Mogelijk keert Andries Noppert terug in het doel. Noa Lang was tegen de Kroaten als invaller gevaarlijker op de linkerflank dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners voldeed woensdag ook niet helemaal als aanvallende middenvelder.
"We hebben best veel dingen goed gedaan tegen Kroatië", zei Koeman. "Maar ik vind wel dat we agressiever moeten verdedigen. We gaven de doelpunten ook te makkelijk weg. Daarbij waren niet alle spelers bij ons zo fit als die Kroaten. Ook daar ga ik in de toekomst naar kijken."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
9 uur geleden