Koeman kijkt over zomer heen en spaart niemand tegen Italië
ENSCHEDE (ANP) - Ronald Koeman weet dat de spelers van het Nederlands elftal een lang en zwaar seizoen achter de rug hebben. En een wedstrijd om de derde plaats heeft een stuk minder aanzien dan een finale van de Nations League. "Maar ik ga geen spelers rust geven", blikte hij tijdens een persconferentie in Enschede vooruit op de troostfinale van zondag tegen Italië. "Het lijkt me een eer om voor Oranje te spelen."
Frenkie de Jong was woensdagavond na de verloren halve finale tegen Kroatië (2-4) zo eerlijk om te zeggen dat hij niet zit te wachten op een wedstrijd om de derde plaats van de Nations League. "Maar ik denk dat hij bedoelde dat er gewoon te veel wedstrijden zijn", zei Koeman. "Frankrijk speelt maandag nog in de EK-kwalificatie. Die spelers gaan later met vakantie dan Frenkie."
Koeman wil graag voorkomen dat hij drie van de vier duels na zijn terugkeer als bondscoach verliest. "Dat zou heel teleurstellend zijn, maar dan moet je toch even kijken tegen wie we hebben verloren", doelde hij op nederlagen tegen Frankrijk en Kroatië, de nummer 2 en 3 van het laatste WK in Qatar.
Speelwijze
"Maar het gaat mij er vooral om dat we met iets bezig zijn", vervolgde de opvolger van Louis van Gaal. "We willen naar het EK en spelen in september twee belangrijke kwalificatiewedstrijden tegen Griekenland en Ierland. Zo veel wedstrijden heb je als bondscoach niet."
Koeman wilde niet zeggen wat hij tegen Italië wil uitproberen. Mogelijk keert Andries Noppert terug in het doel. Noa Lang was tegen de Kroaten als invaller gevaarlijker op de linkerflank dan Xavi Simons. En Teun Koopmeiners voldeed woensdag ook niet helemaal als aanvallende middenvelder.
"We hebben best veel dingen goed gedaan tegen Kroatië", zei Koeman. "Maar ik vind wel dat we agressiever moeten verdedigen. We gaven de doelpunten ook te makkelijk weg. Daarbij waren niet alle spelers bij ons zo fit als die Kroaten. Ook daar ga ik in de toekomst naar kijken."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
23 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
33 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
17 uur geleden