Koeman kiest tegen Oostenrijk voor Geertruida, Veerman en Malen
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basiselftal voor de derde en laatste groepswedstrijd op het EK op drie plaatsen aangepast. Verdediger Lutsharel Geertruida, middenvelder Joey Veerman en aanvaller Donyell Malen doen vanaf het begin mee. Dat gaat ten koste van Denzel Dumfries, Xavi Simons en Jeremie Frimpong.
Dumfries was de eerste twee wedstrijden, tegen Polen (2-1 winst) en Frankrijk (0-0), nog basisspeler. Geertruida deed tegen de Fransen de laatste twintig minuten als invaller mee.
Veerman speelt, naast als tegen Polen, naast PSV-ploeggenoot Jerdy Schouten op het middenveld. Tijjani Reijnders schuift door naar de positie van aanvallende middenvelder. Simons, die tegen Polen rechtsbuiten was en tegen de Fransen aanvallende middenvelder, valt er nu buiten. Malen mag voor het eerst dit toernooi starten, als rechtsbuiten.
Doelsaldo
Bij Oostenrijk keert Maximilian Wöber terug in de basisformatie. De oud-verdediger van Ajax vervangt Feyenoorder Gernot Trauner, die geblesseerd uitviel in het vorige EK-duel met Polen. Wöber maakte het enige doelpunt in het verloren duel met Frankrijk (1-0) op het EK. Hij passeerde toen zijn eigen doelman. Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) zitten op de bank als het duel om 18.00 uur begint.
Het Nederlands elftal is met 4 punten uit twee duels al zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje wil graag als eerste of tweede eindigen om een vermoedelijk sterke tegenstander te ontlopen. Oostenrijk heeft 3 punten en kan Oranje alleen nog passeren bij een zege. Frankrijk, dat tegen het al uitgeschakelde Polen speelt, heeft ook 4 punten. Als Nederland en Frankrijk op een gelijk aantal punten eindigen, is het doelsaldo doorslaggevend om te bepalen wie eerste of tweede wordt
Gele kaart
Veerman en Schouten zijn bij een volgende gele kaart geschorst voor de achtste finales.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Malen, Depay en Gakpo.
Oostenrijk: Pentz; Posch, Wöber, Lienhart, en Prass; Seiwald en Grillitsch; Wimmer, Sabitzer en Schmid; Arnautovic.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
19 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
20 uur geleden