Koeman kiest tegen Oostenrijk voor Geertruida, Veerman en Malen
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basiselftal voor de derde en laatste groepswedstrijd op het EK op drie plaatsen aangepast. Verdediger Lutsharel Geertruida, middenvelder Joey Veerman en aanvaller Donyell Malen doen vanaf het begin mee. Dat gaat ten koste van Denzel Dumfries, Xavi Simons en Jeremie Frimpong.
Dumfries was de eerste twee wedstrijden, tegen Polen (2-1 winst) en Frankrijk (0-0), nog basisspeler. Geertruida deed tegen de Fransen de laatste twintig minuten als invaller mee.
Veerman speelt, naast als tegen Polen, naast PSV-ploeggenoot Jerdy Schouten op het middenveld. Tijjani Reijnders schuift door naar de positie van aanvallende middenvelder. Simons, die tegen Polen rechtsbuiten was en tegen de Fransen aanvallende middenvelder, valt er nu buiten. Malen mag voor het eerst dit toernooi starten, als rechtsbuiten.
Doelsaldo
Bij Oostenrijk keert Maximilian Wöber terug in de basisformatie. De oud-verdediger van Ajax vervangt Feyenoorder Gernot Trauner, die geblesseerd uitviel in het vorige EK-duel met Polen. Wöber maakte het enige doelpunt in het verloren duel met Frankrijk (1-0) op het EK. Hij passeerde toen zijn eigen doelman. Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) zitten op de bank als het duel om 18.00 uur begint.
Het Nederlands elftal is met 4 punten uit twee duels al zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje wil graag als eerste of tweede eindigen om een vermoedelijk sterke tegenstander te ontlopen. Oostenrijk heeft 3 punten en kan Oranje alleen nog passeren bij een zege. Frankrijk, dat tegen het al uitgeschakelde Polen speelt, heeft ook 4 punten. Als Nederland en Frankrijk op een gelijk aantal punten eindigen, is het doelsaldo doorslaggevend om te bepalen wie eerste of tweede wordt
Gele kaart
Veerman en Schouten zijn bij een volgende gele kaart geschorst voor de achtste finales.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Malen, Depay en Gakpo.
Oostenrijk: Pentz; Posch, Wöber, Lienhart, en Prass; Seiwald en Grillitsch; Wimmer, Sabitzer en Schmid; Arnautovic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
7 uur geleden