Koeman kiest tegen Oostenrijk voor Geertruida, Veerman en Malen
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basiselftal voor de derde en laatste groepswedstrijd op het EK op drie plaatsen aangepast. Verdediger Lutsharel Geertruida, middenvelder Joey Veerman en aanvaller Donyell Malen doen vanaf het begin mee. Dat gaat ten koste van Denzel Dumfries, Xavi Simons en Jeremie Frimpong.
Dumfries was de eerste twee wedstrijden, tegen Polen (2-1 winst) en Frankrijk (0-0), nog basisspeler. Geertruida deed tegen de Fransen de laatste twintig minuten als invaller mee.
Veerman speelt, naast als tegen Polen, naast PSV-ploeggenoot Jerdy Schouten op het middenveld. Tijjani Reijnders schuift door naar de positie van aanvallende middenvelder. Simons, die tegen Polen rechtsbuiten was en tegen de Fransen aanvallende middenvelder, valt er nu buiten. Malen mag voor het eerst dit toernooi starten, als rechtsbuiten.
Doelsaldo
Bij Oostenrijk keert Maximilian Wöber terug in de basisformatie. De oud-verdediger van Ajax vervangt Feyenoorder Gernot Trauner, die geblesseerd uitviel in het vorige EK-duel met Polen. Wöber maakte het enige doelpunt in het verloren duel met Frankrijk (1-0) op het EK. Hij passeerde toen zijn eigen doelman. Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) zitten op de bank als het duel om 18.00 uur begint.
Het Nederlands elftal is met 4 punten uit twee duels al zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje wil graag als eerste of tweede eindigen om een vermoedelijk sterke tegenstander te ontlopen. Oostenrijk heeft 3 punten en kan Oranje alleen nog passeren bij een zege. Frankrijk, dat tegen het al uitgeschakelde Polen speelt, heeft ook 4 punten. Als Nederland en Frankrijk op een gelijk aantal punten eindigen, is het doelsaldo doorslaggevend om te bepalen wie eerste of tweede wordt
Gele kaart
Veerman en Schouten zijn bij een volgende gele kaart geschorst voor de achtste finales.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Malen, Depay en Gakpo.
Oostenrijk: Pentz; Posch, Wöber, Lienhart, en Prass; Seiwald en Grillitsch; Wimmer, Sabitzer en Schmid; Arnautovic.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
15 uur geleden