Koeman kiest tegen Oostenrijk voor Geertruida, Veerman en Malen
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basiselftal voor de derde en laatste groepswedstrijd op het EK op drie plaatsen aangepast. Verdediger Lutsharel Geertruida, middenvelder Joey Veerman en aanvaller Donyell Malen doen vanaf het begin mee. Dat gaat ten koste van Denzel Dumfries, Xavi Simons en Jeremie Frimpong.
Dumfries was de eerste twee wedstrijden, tegen Polen (2-1 winst) en Frankrijk (0-0), nog basisspeler. Geertruida deed tegen de Fransen de laatste twintig minuten als invaller mee.
Veerman speelt, naast als tegen Polen, naast PSV-ploeggenoot Jerdy Schouten op het middenveld. Tijjani Reijnders schuift door naar de positie van aanvallende middenvelder. Simons, die tegen Polen rechtsbuiten was en tegen de Fransen aanvallende middenvelder, valt er nu buiten. Malen mag voor het eerst dit toernooi starten, als rechtsbuiten.
Doelsaldo
Bij Oostenrijk keert Maximilian Wöber terug in de basisformatie. De oud-verdediger van Ajax vervangt Feyenoorder Gernot Trauner, die geblesseerd uitviel in het vorige EK-duel met Polen. Wöber maakte het enige doelpunt in het verloren duel met Frankrijk (1-0) op het EK. Hij passeerde toen zijn eigen doelman. Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) zitten op de bank als het duel om 18.00 uur begint.
Het Nederlands elftal is met 4 punten uit twee duels al zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje wil graag als eerste of tweede eindigen om een vermoedelijk sterke tegenstander te ontlopen. Oostenrijk heeft 3 punten en kan Oranje alleen nog passeren bij een zege. Frankrijk, dat tegen het al uitgeschakelde Polen speelt, heeft ook 4 punten. Als Nederland en Frankrijk op een gelijk aantal punten eindigen, is het doelsaldo doorslaggevend om te bepalen wie eerste of tweede wordt
Gele kaart
Veerman en Schouten zijn bij een volgende gele kaart geschorst voor de achtste finales.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Malen, Depay en Gakpo.
Oostenrijk: Pentz; Posch, Wöber, Lienhart, en Prass; Seiwald en Grillitsch; Wimmer, Sabitzer en Schmid; Arnautovic.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
4 uur geleden