Koeman kiest tegen Oostenrijk voor Geertruida, Veerman en Malen
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft zijn basiselftal voor de derde en laatste groepswedstrijd op het EK op drie plaatsen aangepast. Verdediger Lutsharel Geertruida, middenvelder Joey Veerman en aanvaller Donyell Malen doen vanaf het begin mee. Dat gaat ten koste van Denzel Dumfries, Xavi Simons en Jeremie Frimpong.
Dumfries was de eerste twee wedstrijden, tegen Polen (2-1 winst) en Frankrijk (0-0), nog basisspeler. Geertruida deed tegen de Fransen de laatste twintig minuten als invaller mee.
Veerman speelt, naast als tegen Polen, naast PSV-ploeggenoot Jerdy Schouten op het middenveld. Tijjani Reijnders schuift door naar de positie van aanvallende middenvelder. Simons, die tegen Polen rechtsbuiten was en tegen de Fransen aanvallende middenvelder, valt er nu buiten. Malen mag voor het eerst dit toernooi starten, als rechtsbuiten.
Doelsaldo
Bij Oostenrijk keert Maximilian Wöber terug in de basisformatie. De oud-verdediger van Ajax vervangt Feyenoorder Gernot Trauner, die geblesseerd uitviel in het vorige EK-duel met Polen. Wöber maakte het enige doelpunt in het verloren duel met Frankrijk (1-0) op het EK. Hij passeerde toen zijn eigen doelman. Christoph Baumgartner (RB Leipzig) en Konrad Laimer (Bayern München) zitten op de bank als het duel om 18.00 uur begint.
Het Nederlands elftal is met 4 punten uit twee duels al zeker van een plaats in de achtste finales. Oranje wil graag als eerste of tweede eindigen om een vermoedelijk sterke tegenstander te ontlopen. Oostenrijk heeft 3 punten en kan Oranje alleen nog passeren bij een zege. Frankrijk, dat tegen het al uitgeschakelde Polen speelt, heeft ook 4 punten. Als Nederland en Frankrijk op een gelijk aantal punten eindigen, is het doelsaldo doorslaggevend om te bepalen wie eerste of tweede wordt
Gele kaart
Veerman en Schouten zijn bij een volgende gele kaart geschorst voor de achtste finales.
Opstellingen: Nederland: Verbruggen, Geertruida, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Reijnders en Veerman; Malen, Depay en Gakpo.
Oostenrijk: Pentz; Posch, Wöber, Lienhart, en Prass; Seiwald en Grillitsch; Wimmer, Sabitzer en Schmid; Arnautovic.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
11 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
14 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
16 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
17 uur geleden