Koeman kiest tegen Engeland voor Malen als rechtsbuiten
DORTMUND (ANP) - Het basiselftal van Oranje voor de halve finale op het EK tegen Engeland is op één plaats aangepast. Rechtsbuiten Donyell Malen krijgt van bondscoach Ronald Koeman de voorkeur boven Steven Bergwijn. Verder starten dezelfde tien spelers als in de met 2-1 gewonnen kwartfinale van zaterdag tegen Turkije.
Bergwijn speelde in de achtste finale tegen Roemenië (3-0) en tegen Turkije alleen de eerste helft mee. Tegen de Roemenen kwam Malen als vervanger in de ploeg en tegen de Turken was dat Wout Weghorst. Naast Malen bestaat de voorhoede van het Nederlands elftal uit spits Memphis Depay en linksbuiten Cody Gakpo.
Nathan Aké krijgt als linksback de taak om de snelle Bukayo Saka uit te schakelen. Aanvoerder Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Denzel Dumfries zijn de andere verdedigers en Bart Verbruggen keept. Op het middenveld moeten Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders voor de controle zorgen en is Xavi Simons, die kort achter Depay speelt, de meest aanvallend ingestelde middenvelder.
Basisplaats Trippier
Bij Engeland keert verdediger Marc Guehi terug in de basisformatie na een schorsing. De rechtsbenige Kieran Trippier start weer als linksback. Hij krijgt opnieuw de voorkeur boven Luke Shaw.
De winnaar van Nederland tegen Engeland treft zondag in de finale in Berlijn Spanje, dat dinsdag Frankrijk met 2-1 uitschakelde.
Opstellingen
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Malen, Depay en Gakpo.
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Guehi; Saka, Mainoo, Rice en Trippier; Foden en Bellingham; Kane.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
23 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden