Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koeman kiest tegen Engeland voor Malen als rechtsbuiten

Koeman kiest tegen Engeland voor Malen als rechtsbuiten

DORTMUND (ANP) - Het basiselftal van Oranje voor de halve finale op het EK tegen Engeland is op één plaats aangepast. Rechtsbuiten Donyell Malen krijgt van bondscoach Ronald Koeman de voorkeur boven Steven Bergwijn. Verder starten dezelfde tien spelers als in de met 2-1 gewonnen kwartfinale van zaterdag tegen Turkije.

Bergwijn speelde in de achtste finale tegen Roemenië (3-0) en tegen Turkije alleen de eerste helft mee. Tegen de Roemenen kwam Malen als vervanger in de ploeg en tegen de Turken was dat Wout Weghorst. Naast Malen bestaat de voorhoede van het Nederlands elftal uit spits Memphis Depay en linksbuiten Cody Gakpo.

Nathan Aké krijgt als linksback de taak om de snelle Bukayo Saka uit te schakelen. Aanvoerder Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Denzel Dumfries zijn de andere verdedigers en Bart Verbruggen keept. Op het middenveld moeten Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders voor de controle zorgen en is Xavi Simons, die kort achter Depay speelt, de meest aanvallend ingestelde middenvelder.

Basisplaats Trippier

Bij Engeland keert verdediger Marc Guehi terug in de basisformatie na een schorsing. De rechtsbenige Kieran Trippier start weer als linksback. Hij krijgt opnieuw de voorkeur boven Luke Shaw.

De winnaar van Nederland tegen Engeland treft zondag in de finale in Berlijn Spanje, dat dinsdag Frankrijk met 2-1 uitschakelde.

Opstellingen

Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Malen, Depay en Gakpo.

Engeland: Pickford; Walker, Stones en Guehi; Saka, Mainoo, Rice en Trippier; Foden en Bellingham; Kane.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

10 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

10 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

10 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

10 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

10 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

16 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

22 uur geleden