Koeman kiest tegen Engeland voor Malen als rechtsbuiten
DORTMUND (ANP) - Het basiselftal van Oranje voor de halve finale op het EK tegen Engeland is op één plaats aangepast. Rechtsbuiten Donyell Malen krijgt van bondscoach Ronald Koeman de voorkeur boven Steven Bergwijn. Verder starten dezelfde tien spelers als in de met 2-1 gewonnen kwartfinale van zaterdag tegen Turkije.
Bergwijn speelde in de achtste finale tegen Roemenië (3-0) en tegen Turkije alleen de eerste helft mee. Tegen de Roemenen kwam Malen als vervanger in de ploeg en tegen de Turken was dat Wout Weghorst. Naast Malen bestaat de voorhoede van het Nederlands elftal uit spits Memphis Depay en linksbuiten Cody Gakpo.
Nathan Aké krijgt als linksback de taak om de snelle Bukayo Saka uit te schakelen. Aanvoerder Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Denzel Dumfries zijn de andere verdedigers en Bart Verbruggen keept. Op het middenveld moeten Jerdy Schouten en Tijjani Reijnders voor de controle zorgen en is Xavi Simons, die kort achter Depay speelt, de meest aanvallend ingestelde middenvelder.
Basisplaats Trippier
Bij Engeland keert verdediger Marc Guehi terug in de basisformatie na een schorsing. De rechtsbenige Kieran Trippier start weer als linksback. Hij krijgt opnieuw de voorkeur boven Luke Shaw.
De winnaar van Nederland tegen Engeland treft zondag in de finale in Berlijn Spanje, dat dinsdag Frankrijk met 2-1 uitschakelde.
Opstellingen
Opstellingen: Nederland: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Aké; Schouten, Simons en Reijnders; Malen, Depay en Gakpo.
Engeland: Pickford; Walker, Stones en Guehi; Saka, Mainoo, Rice en Trippier; Foden en Bellingham; Kane.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
15 uur geleden